Sebastian Kimdir?

Siz de Sebastian adını son günlerde özellikle sosyal paylaşım sitelerinde sıklıkla duyuyorsunuz değil mi? Sebastian nasıl ortaya çıktı? Sebastian anlamı nedir ve hangi durumlar kullanılır haberimizin detayında gelin birlikte görelim isterseniz… İnternet ve sosyal ağlarda her dönem bir akım oluşur ve bu akım internet fenomeni olarak adlandırılır. Sosyal ağlarda dolaşan ve sosyal medyayı aktif kullananlar Sebastianın ne olduğunu gayet iyi bilirler.

Şöyle söyle Sebastian, böyle olur mu Sebastian, söyle ona Sebastian gibi başlayan cümleler ve sonunda mesaj veren ironik bir durum aslında. Bir nebze insanların birbirlerine söylemeye çekindikleri şeyleri hayali bir figür ile mesaj olarak aktarmaları durumu. Gerçekte böyle birisi yok ama söyledikleri sözler, verdiği mesajlar ve yaptığı yorumlar sosyal medya da ve sanal dünyada dilden dile dolaşmakta.

Bilmeyen ve sosyal ağlarla çok fazla içli dışlı olmayanlarda ilk karşılaştıklarında şaşırmış ve kim bu Sebastian sorusunu sormuştur. İşte biz bu haberimizde Sebastianın kim olduğunu biraz olsun açıklamaya çalışıyoruz. Hayali bir sosyal medya kahramanı diyebiliriz onun için. Çeşitli mesajlar, karşı tarafa direk söylemeye çekindiğimiz konular ile ilgili yorumlar yapan sanal bir varlık.

Özellikle duygusal ilişkilerde yaşanan acılar, ayrılıklar ve sorunlar Sebastian aracılığı ile birazda ironi yapılarak kullanılıyor. Türk erkekleri ve Türk kızları yazarın Şizofrenik olarak konuştuğu Sebastianı kendi aşk acılarını dile getiren bir kahraman pozisyonuna yükseltmesi ile sosyal ağlarda bir anda gündeme oturdu.

Sebastian üzerinden birilerine meydan okumalar yapılıyor. Kişilerin kimle sorunları varsa direk kişiye söyleme cesareti yok ve bu yöntem seçiliyor. Söyle ona Sebastian, kimse benim gibi olamaz Sebastian, beni taklit etmeyi bıraksın Sebastian gibi paylaşımlar ile sosyal ağlarda insanlar birbirlerine adeta atar yapıyor. Bu ironik durumu sosyal ağlarda hele ki Twitter’da çok sıklıkla görebilirsiniz. Bakalım internet ve sosyal ağlar bize daha neler gösterecek.

soyle-sebastian

Hande Yener – Sebastian
Beni terk ediyormuş
Ne kadar da üzüldüm
Yakıyormuş gemileri birileri
Duyduğumda ne güldüm ( hahahaha)

Kaçıyormuşum ondan
Çok uzaklaşmışım
Değişmişim olabilirmişim
Ben de haklıymışım ( hahahaha)

Söyle ona sebastian
Ağzımı açtırmasın
Kalbini kırdırmasın akşam akşam
Eğer bir derdi varsa gelsin burda konuşsun
Öyle atıp tutmasın arkamdan