Pompa Teorisi

pompa teorisi, fatih altınağaç

İzmirden Bir Yıldız Yükseliyor!

İzmirli oyuncu, yazar, radyo programcısı Fatih Altınağaç son dönemlerin en hızlı yükselen isimleri arasına girdi. Konservatuar oyunculuk mezunu olan Fatih Altınağaç 1987 İzmir doğumlu. 10 Yılı aşkındır tiyatro sahnelerinde izlediğimiz Fatih ALTINAĞAÇ aynı zamanda Muhteşem Yüz Yıl Kösem Sultan dizisinde “Pervane Ağa” karakterine hayat veriyor. 6 yıldır radyo programcılığı yapıyor aynı zamanda Kasım 2015 de yayınlanan ve tüm kitapçılarda satışa sunulan ” Pompa Teorisi ” kitabı ile de en çok satanlar listesinde yerini aldı.

Oyunculuk Hayatı

2005 senesinde herkes benden devlet memuru olmamı bekliyordu, ben oyuncu olmayı seçtim. İzmirde özel tiyatrolarda daha sonra okul döneminde, bir çok okul ve özel projedeki oyunlarda rol aldım. Sınavları kazanmam biraz zaman aldı sanırım o süre zarfında da ideallerimden vazgeçmemeyi aynı zamanda öğrenmiş oldum. Oyunculuk Türkiyede yapılması en zor mesleklerden biri ama bu zorluklara göğüs gerekerek mücadele etmek ve başarıya ulaşmak tadından yenmeyecek bir duygu cümbüşü yaratıyor insanda.

Kemal Sunal Hayranlığı

6 veya 7 yaşındayım sürekli Kemal abinin filmlerini izliyorum zaten çocukluğumun geniş bir bölümü Kemal Sunal, Cüneyt Arkın ve Barış Manço ile geçmiştir. Neyse yine bir Kemal Sunal filmi izlerken ki o zaman hala hayatta kendileri, demişim ki ” ben kemal sunal ölünce onun yerine geçeceğim ” tabi ki bu cümle o zamanlar çocuk aklı ile söylenmiş ve bu ülkenin bir Kemal Sunalı var farkındayım ama beni şaşırtan noktası daha oyunculuk konusunda hiç bir fikrim olmadan bu cümleyi kurup yıllar sonra oyunculuk mesleğini icraa ediyor olmam.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan ” Pervane Ağa”

İstanbula geldiğimde her oyuncu gibi minik bir kaç zorluk çektim haliyle. Daha sonra Muhteşem Yüz Yıl Kösem Sultan dizisinde Pervane Ağa karakterini canlandırmaya başladım. Biraz feminen bir harem ağası, aslında bir nevi de harem kuaförü. Böyle renkli bir karakteri canlandırmak da şahsım adına inanılmaz keyifli. Sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla izleyicinin yorumları da gayet hoş.

Pompa Teorisi Kitabı

Uzun yıllar kadın erkek ilişkileri üzerine gözlemlerim ve yaşadıklarım var. Neden bunları kitap haline dönüştürüp yaşadığım zorlukları insanlarla paylaşmıyorum dedim ve başladım yazmaya. Çünkü birliktelik kurmaya çalışan çiftlerde en çok gördüğüm eksiklik “iletişimsizlik”. İlişkileri yolunda tutmak aslında çok basit lakin biz “ego ve iletişimsizlik” ile ilişkilerimizin yoldan çıkmasına neden oluyoruz. İkili ilişkilerin ince sırlarının verildiği ve ön yargının ne kadar kötü birisi olduğunu anlattığım kitabımda ilişkilerinde sorun yaşayan herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum. Herkes kitabın adına bir ön yargı yapıyor haliyle ama emin olun düşündüğünüz gibi değil. Siz zaten ön yargı yapın yapın ki ön yargının toplumda ne kadar kolay yapılabildiğini göstermek istediğim için kitabın adı Pompa Teorisi. Kitabı okuyup bitiren tüm okuyucularda kitabı bitirdikten sonra bana yazdıkları yorumlarda gayet hoş ve ne kadar boş ön yargılarımız varmış dedikleri en sık karşılaştığım yorumlar arasında.

pompa-teorisi