Horlama Tedavisi

Horlama Tedavisi

Horlama özellikle kilo problemi olan erişkinlerde, dil, yumuşak damak ve küçük dil gerginliklerini kaybederek soluk yolunu daraltması sonucunda uyku sırasında, nefes yolunun çıkardığı gürültülü sestir. Horlama ve uyku apnesi, yutak bölgesindeki küçük dil, yumuşak damak ve dilin sarkarak hava yolunu daraltması sonucu oluşur. Yutak bölgesindeki hava yolunun açılması gerekir. Bundan dolayı burna takılan aparatların hiçbiri bu işlemi yapamayacağı için ne uyku apnesini ne de horlamayı keser. Bu tür ürünlere itibar etmeyiniz. Horlama ve uyku apnesi, erkeklerde kadınlardan yaklaşık iki kat daha yaygındır. Bunun sebebi erkeklerde yağ birikiminin vücudun üst kısmında, özellikle de boyun bölgesinde, kadınlarda ise çoğunlukla vücudun alt kısmında olmasıdır. Vücuda oksijen alımının azalmasıyla kalp hastalıklarına ve akciğer hastalıklarına yakalanma riski artmaktadır, apnenin ilerleyen safhalarında uyanamama ve uykuda ölüm riski görülmektedir. Horlama ve uyku apnesi kişide oksijenin normalden daha az olmasına neden olur. Vücudumuzu çalıştıran oksijen olduğu için kişide erken boşalma ve cinsel isteksizliğe neden olabilmektedir. Horlama ve uyku apnesi birbirine bağlı hastalıktır. Uyku apnesinin başlangıç evresi horlamadır. Bundan dolayı horlama tedavisi ne kadar erken zamanda yapılırsa, tedavi süresi o kadar kısalmaktadır.

Doktor Tuğrul Saygı

Diş hekimliği eğitimini Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde aldıktan sonra 2004 yılında aynı fakültede Protetik Diş Tedavisi A. D.’ de doktora eğitimine başladı. Çene Yüz Protezleri ve Oral İmplantoloji alanında önde gelen isimlerden olan Prof. Dr. Dr. Engin ARAS’ ın asistanlığını yaptı. “Göz Protezleri” üzerine doktora tez çalışmasını tamamlayarak 2010 yılında “Çene Yüz Protezi Uzmanı” ünvanını aldı.

  • Ağız içi protezleri dışında;
  • Horlamanın Protez ile Tedavisi
  • Göz Protezleri
  • Ağız Kanserlerinin Cerrahi Sonrası Protetik Rehabilitasyonları
  • Yüz Defektlerin Protetik Tedavisi
  • Ağız içi İmplant Tedavisi
  • Ekstraoral İmplant Tedavisi alanlarında da çalışmaktadır.

Sahip olduğu tüm klinik bilgi ve deneyimlerini hastaların yaşam kalitelerini artırarak mutlu ve huzurlu geçirmelerinde yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Çalışmalarına DENTGROUP’ da devam etmektedir.

horlama_tedavisi_dentgroup

https://www.horlamatedavisi.com/