İngilizceyi Konuşarak Öğrenin

İnsanlar arasında kullanılan pek çok iletişim türleri bulunmaktadır. İletişim denince akla öncelikle konuşmak gelmektedir. En kolay iletişim kurma aracı ise dildir. Özellikle yabancı dil öğrenimi sadece kendi kültürümüzdeki insanlarla değil farklı ülke ve kültürdeki insanlarla iletişim kurmamıza yardımcı olacaktır. Ortak bir dil olarak kabul edilen İngilizce öğrenimi artık çok kolay hale gelmiştir. www.konusarakogren.com sitesi büyük bir yardımcı olarak karşımıza çıkmaktadır. Dil öğrenimi günümüzde çok önemlidir. Yoğun bir iş temposuna sahip ya da kendi ev konforunda dil öğrenmek isteyen kişilerin tek tercihi haline gelen site sayesinde İngilizceyi hızlı ve pratik yollarla anadiliniz gibi konuşmayı öğreneceksiniz. Sitede gereken incelemelerin sağlanması ile kararınızı verebilir. Acaba nasıl bir eğitim diye aklında pek çok soru işareti oluşan kişilere ise ücretsiz deneme dersine katılabilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken bilgilerinizi yazıp göndermeniz yeterlidir. Site üzerinden en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecek gereken tüm bilgiler verilecektir. Ders almaya karar veren kişiler için öncelikle hocalar tarafından bir seviye belirleme konuşması yapılmaktadır. Bu konuşma kısa sürmekte ve öğretmenler öğrencilerin seviyesini tam olarak belirleyebilmektedir. Bunun doğrultusunda ders programı hazırlanmaktadır.

İngilizce öğreniminde belli başlı bazı bilgilerin öğrenilmesi güncel hayatta kullanılmasını sağlar. Bu bilgilerden biri de saatlerin öğrenilmesidir. İngilizce saatler günlük hayatımızda sıkça kullanılan bir bilgidir. Bir saatin sorulması, öğrenilmesi ve verilen saatin anlaşılması hayat pek çok kez karşımıza çıkmaktadır. Bir saatin kaç olduğunu öğrenmek için iki türlü soru sorulabilmektedir. Bunlardan biri What time is it? diğeri ise What is the time? Olarak ifade edilir. Soruya verilecek olan cevaplarda iki türlüdür. Çünkü saatler dijital ve analog olarak ikiye ayrılmaktadır. Tam saatleri söyleme için verilen cevaplara baktığımız da saat 04:00 demek için it ıs four o’clock demek yeterli olacaktır. Saatlerde buçuk ya da yarım ifadesini kullanmak için İngilizce de half kelimesi sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bir saatin 05.30 demek için it is half past five diyerek doğru bir ifade kullanmamız sağlanır. Bunların yanı sıra çeyrek ifadesini kullanmak için ise İngilizce quarter kelimesi kullanılmaktadır. 08.45 diyebilmek için it is a quarter to nine olarak kolay bir söylemde bulunabilirsiniz. Saatlerin kullanımında –e var diyebilmek için to kelimesi kullanılmaktadır. 06.55 gibi bir saati ifade etmek istersek it is five to seven olarak söyleyebilirsiniz. Saatler oldukça net ve kolay anlaşılır bilgiler içermektedir. Bir iki tekrar sonucu saatleri hemen öğrenebilirsiniz.

İngilizce de her türlü bilginin öğrenilmesi gerekir. Bu yüzden dilin tam öğrenilmesi için sık tekrar yapılması gerekir. Tekrarlar öğrenilen bilgilerin unutulmaması ve yeni gelecek bilgilere karşı hazırlık yapılmasına yardımcı olmak gerekir. Öğrenilenlerin günü güne tekrar edilmesi dilin daha hızlı öğrenilmesini sağlamaktadır. Dil öğreniminde kişilerin en çok zorlandıkları durum kelime ezberlemektir. Kelime ezberlemek için çeşitli yöntemler kullanılması öğrencilere istedikleri türde öğrenme sağlamaktadır. Kelime ezberleme yöntemleri arasında en çok kullanılanlardan biri ev ya da iş yerleriniz de görünen tüm yerlere İngilizce kelimeleri ve anlamlarını yazarak sürekli görmeniz ve hafızanıza kazımanız sağlanır. Eğer telaffuz konusunda da sıkıntı yaşayan kişiler varsa da kelimelerin yan taraflarına telaffuzlarını yazarak kelime ile birlikte telaffuzlarında öğrenilmesi sağlanır. Yatmadan önce de gereken tekrarların yapılması ise sabah kalktığınız da tüm bilgilerinizin hafızanızda olmasını sağlar. Özellikle ertesi gün sınavı olan kişilerin gece yapacakları bu tekrar sayesinde kelimelerin aynen öğrenilmesi ve sınavda kişilere kolay geçmesi sağlanır.