Türkçe Yer Adları (Exonyms)

Afganistan
Aqchah Akça, Akçe
Badakhshan Badahşan, Bedahşan
Balkh Belh
Bamyan Bamyan
Chaghcharan Çağçaran
Darwaz Darvaz
Farah Ferah
Fayzabad Feyzabad
Ghazni Gazne, Gazni
Hazarajat Hazarecat, Hazaristan
Herat Herat, Hırat
Hindu Kush Hindukuş, Hindikuş
Islam Qala İslam Kale, Kafir Kale
Jalalabad Celalabat
Kabul Kâbil
Kandahar Kandahar, Kandehar
Kunduz Kunduz
Mazari Sharif Mezar-ı Şerif
Meymaneh Maymana
Morghab Murgap
Musa Qala Musa Kale
Oruzgan Uruzgan, Oruzgan
Panjshir Penşir, Panşir
Sar-e Pol Sar-i Pol, Sarı Pul
Sheberghan Şıbırgan, Şibirgan, Şiraban
Shir Khan Bandar Şir Han Bender, Güzel Kale
Taloqan Talkan, Talhan, Talukan
Wakhan Vehan, Vahan
Zabulistan Zebilistan, Zabulistan
Zaranj Zaranka, Zaranç, Zaranc, Zerre, Zarani

Arnavutluk
Berat Berat*, Belgrad-ı Arnavud, Arnavutbelgrat, Belgrad
Bilisht Behlişte, Bihlişte
Bojana (river) Boyana, Buna
Burrel Mat, Burel
Buthrotum Butrint
Delvinë Delvine
Drin Dirin
Dukagjin highlands Dukakin
Durrës Dıraç*,[1] Duraç
Elbasan Elbasan, İlbasan, İlbesan
Erseka Erseke, Kolonya, Ersek
Fier Fier, Ferecik
Gjirokastër Ergiri, Eğrikasr, Ergiri Kasrı, Eğrikasrı, Ergirokastri, Argirikasrı
Gramsh Grameç
Iballë Altınali
Ishëm İsmid, İzmid, İzmit
Kavajë Kavaye
Korçë Görice*, Körice,[1] Körçe,[1] Hemhudut
Krujë Akçahisar*, Akçehisar, Aksaray
Lake Skadar İşkodra Gölü, Boyana Gölü
Leskovik Leskovik
Lezhë Leş, Eşim
Librazhd Libraş
Lushnjë Loşna, Luşna
Mallakastër Malakastra, Malakasra, Kasr-ı Mal
Moscopole Tumorumca, Timurinçe
Peqin Peklin, Bekleyin
Përmet Permedi, Peremedi
Peshkopi Debre-i Zir, Peşkopi, Piskopoya
Pogradec Pogradaş, İstarova, İstarye, İstarve
Sarandë Aya Sarandi, Aya berande, Sarandoz
Sazan Island Sazan Adası, Sazana
Shëngjin Şingin
Shkodër İşkodra*,[1] İskenderiye-i Arnavud
Shkumbin İşkomi Nehri
Shpat İşbat
Skrapar İskarapar, İskrapar, Uskurbar, Iskırapar
Tirana Tiran*,[1] Terane
Tepelenë Tepedelen, Depedelen
Vlorë Avlonya*

Cezayir
Algiers Cezayir, Cezair-i Magrib, Cezair-i Garb
Annaba Annabe, Unnabe, Bone, Beled-i Annab, Anabe, Beled-i Unnab
Arzew Arzev
Béjaïa Becaye, Bicaye, Becaya
Blida Bilida
Cherchell Şerşel, Çerçel, Çiçel, Cicelye, Cicelli, Cercere, Şirşel, Cicel
Constantine Kosantina, Kosantine, Kasmatine, Kasantine
Dellys Dellis
Collo El Kul
Guelma Kelma
Koléa Kolah
Mansourah Mansure
Médéa Midye, Medye
Mers El Kébir Mersel Kebir, Mersa’l-Kebir
Miliana Milyana
Mostaganem Müstagânem, Mostaganem, Mosteganim
Oran Oran, Vahran
Peñón of Algiers Cezayir Kayalığı
Sétif Satif, Setif
Ténès Tenes, Tanas
Tizi Ouzou Tiziuzu
Tlemcen Tilimsan, Tilemsen, Telmisan, Telemsan, Telemsen

Andorra
Andorra la Vella Andorra, el Darra, Endare

Ermenistan
Abovyan Eller
Aghin Ağın
Akhuryan Düzkent
Alagyaz Alagöz, Camışlı
Alaverdi Allahverdi, Manes
Aparan Baş Abaran
Aragats Alagöz
Ararat Develi
Armavir Kurdukulu, Serdarabad, Şah Kirman
Artashat Kemerli
Artashavan İlançalan
Ashotsk Kızılkoç
Aygedzor Kuleli
Ayrum Büyük Ayrım
Bazmaghbyur Tekke
Berd Tavuzkale, Tavuzkent
Chambarak Çemberek
Charentsavan Lusavan
Dilijan Delican
Echmiadzin Üçkilise, Üçmüezzin
Gavar Kever, Yeni Bayazıt
Gyumri Gümrü, Kumayrı
Hrazdan Ahta
Ijevan Kervansaray
Jamshlu Küçük Camışlı
Jermuk Kuşcu, İstisu, Cermik
Karmrashen Kırmızılı
Kapan Kafan, Kapan, Maden
Maralik Molla Gökçe
Martuni Karanlık, Aşağı Karanlık
Masis Uluhanlı, Nerimanlı, Zengibasar
Mayisyan Ortakilise
Metsamor Kemerli
Mount Achkasar Ağçala Dağı
Mount Aragats Alagöz Dağı
Sevan Lake Gökçe Gölü
Odzun Uzunlar
Shamlugh Şamlık
Spitak Hamamlı
Stepanavan Celaloğlu
Torunik Kızılşafak
Tsaghkadzor Dereçiçek
Tsoghamarg Çizikler
Vayk Soylan, Azizbekov
Vanadzor Karakilis, Karakilise
Vardenis Basargeçer
Vedi Büyük Vadi
Voskevaz Kızıldemir
Yeghegnadzor Keşişkent
Yerevan Erivan, Revan

Avustralya
Yarra Valley Yarra Vadisi
Yarram, Victoria Yarram
Yering, Victoria Yering

Avusturya
Altenburg Altunbardak
Bruck an der Leitha Anporok
Carinthia Karintiya
Deutschkreuz Kerestire, Alamanhaçı
Eisenstadt Kışmarton, Kışmaran, Zelezne
Graz Gradçe, Graç
Schloßberg (Graz) Esloş, İşloş
Güssing Kösek, Nimet Uyvar
Innsbruck Cisr-i Ene
Kahlenberg Alamandağı, Almandağı
Klagenfurt Selofçe
Leitha Layta
Linz Lineç, Linç
Mur (river) Mur, Mür, Mora, Müre, Morova, Morava
Styria İstirya
Vienna Viyana, Beç
Heidenschuss Square Çerkez Meydanı, Çerkez Dayı Meydanı
Stephansdom İstifani Kilisesi
Stephansplatz, Vienna İstifani Meydanı
Wiener Neustadt Yenişehir-i Beç, Beçyenişehir

Azerbaycan
Absheron Abşeron, Apşeron
Agdam Akdam, Ağdam
Aghdara Akdere
Ağstafa Akstafa, Ahıstafa, Ahıstabad, Ahıstav
Baku Bakü
Balaxanı Balahanı
Barda Barda
Boyuk Zira Nargin Adası
Chilov Çilov Adası, Ciloy Adası
Füzuli Fuzuli
Ganja Gence
Gülüstan Gülistan
Jabrayil Cebrail
Jalilabad Celilabad
Kalbajar Kelbecer, Kelpazar
Khachmaz Kaçmaz
Khankendy Hankendi
Khojali Hocalı
Kura River Kura, Kür
Lachin Laçin
Lankaran Lenkeran
Mingachevir Mingeçevir
Mount Kaputjugh Kapıcık Dağı
Nakhchivan Nahçıvan
Pirallahi Island Pirallahı Adası, Artem
Qubadli Kubatlı
Shaki Şeki
Shamakhi Şamahı, Şomahi
Shirvan Şirvan, Ali Bayramlı
Shusha Şuşa
Siyəzən Kızıl Burun
Slavyanka Kızılca
Sumqayit Sumgayıt, Sumkayıt
Yevlakh Yevlah
Zaqatala Zakatala, Zakatal

Belarus
Brest Berestiye, Brest-Litovsk
Orsha Ada Kale

Belçika
Antwerp Anvers
Brussels Brüksel
Eupen Öpen
Faymonville Faymonvil, Türkanya
Malmedy Malmedi
Bosnia-Herzegovina
Ahmići Ahmiç, Ahmiçi, Ahmici
Banja Luka Bana Luka, Banaluka, Benaluka, Bonoluka
Bastasi Paşaova
Bihać Bihke, Bihaç, Beke
Bijeljina Biyelina, Beline, Belene, Biline
Bileća Bileke, Bileka, Bilika, Bileyke
Blagaj Bulagay, Blagay, Bolagay
Bosanska Kostajnica Kostaniça, Kostayniça
Bosanska Krupa Krupa
Bosanska Otoka Ada-i Kebir
Bosanski Brod Bosnabuyuncik, Bosnaboyuncuk
Bosanski Petrovac Petrovaç
Bosanski Šamac Aziziye
Brčko Berçka, Breçka
Brnjaci Hacımustafahan
Bugojno Akhisar, Bugoyna, Bugoyna-Akhisar
Čajniče Çayniça, Çaniça, Çayniçe, Çayniçse
Cazin Sazin
Čitluk Çitlik
Derventa Derbent, Derbend
Đevanje, Zvornik Yenihan
Doboj Doboy, Doboya
Donja Koprivna Körpine
Donji Vakuf Vakıf, Vakf
Drvar Dırvar
Dubica Dubniçse
Foča Güzelhisar, Foça
Fojnica Foyniça, Foyniçe, Foynika, Foniçse
Gabela Gıble, Gabele, Sedislam
Gacko Gaçka
Glamoč Gulamuç, Belgradçık
Goražde Gorajde
Gračanica Graçaniça
Gradačac Gradaçaç
Gradiška Gradişka, Gradcaş, Gradiçka, Berbir, Kradişka
Gubin Ataağakule
Halapić Halepkule
Han Pijesak Pisakhan
Herzegovina Hersek
Hodidjed Hodidede, Aktabya
Ilidža Ilıca
Jablanica Yablanika
Jajce Yayçe, Yayça
Jezero Gölhisar, Göl Hisar
Kakanj Kakan, Kakanya
Kladanj Kaladine, Kladine, Kaladina, Kalavine
Ključ Klivaç, Köluyc
Konjic Koniça, Koniçe
Koprivno Körpine
Kozluk Kozluk
Kulen Vakuf Cisr-i Kebir
Kupres Köprüs
Livno İhlevne, İhlivne, Mustafabeyşehir
Ljubinje Lubin
Ljubuški Lubuşka
Maglaj Maglay, Magley, Maglaya
Maslovare Zeytinhisar
Mokro Mokra
Mostar Mostar, Köprü Hisar
Mrkonjić Grad Musafir, Varcar Vakuf, Varcar Vakıf, Varsal Vakıf, Yeni Yayçe
Neum Neum
Nevesinje Novasin, Nevesin, Nevasin
Nova Kasaba Yeni Kasaba
Novi Grad Novi, Novin
Odžak Ocak
Ostrovica Ostroviçe
Pale Boğazıyumru
Pećigrad Mihalpekler
Počitelj Poçitel, Poçitelli, Poçetel
Podgrađe Sarayköy
Podrašnica, Mrkonjić Grad Osmaniye
Podravno Derbent
Podžeplje Çelebipazar
Prača Çatalca, Praka
Pribelja Yenikule
Prijedor Pridor
Prnjavor Prinyavor
Prozor Prozor, Akhisar
Prusac Akhisar, Prusak
Radimlja Radimli
Rogatica Çelebipazar, Çelebi Pazar, Rogatika
Rudo Roda
Sanski Most Saneskimoşet, Vakıf, Vakuf, Cisr-i Sana
Sarajevo Saraybosna, Bosnasaray, Sarayova, Sarayhisar
Baščaršija Başçarşı
Simin Han Simin Han, Siminhan
Skender Vakuf Vakf-ı İskender
Sokolac Sokol, Sokul
Sokolovići Sokol, Sokul
Srebrenica Serbernice, Srepniçe, Serebence, Srebrenik, Srebrenice
Srebrenik Srebrenik
Stari Majdan Eski Meydan, Eskimaden, Maden-i Atik
Stolac İstolça
Tešanj Teşne, Teşene, Tişne, Tesanya, Teşanya
Teslić Tesliç
Tomislavgrad Dumna, Duvna, Duvno, Seddicedid, Seddi Cedid
Travnik Travnik, Vizirtravnik, Trafnik, Vizirtrafnik
Trebinje Trebinye, Tirebin
Tuzla Tuzla, Kızılca Tuzla
Ustikolina Üstikolina
Velika Kladuša Kladuşa
Višegrad Vişegrad, Viçgrad, Vizegrad
Visoko Visoka, Vizoko, Vizoka
Vitez Vitez
Vlasenica Vlaseniçe
Zavidovići Yenişehir
Zenica Zeniça, Zenca, Zenika
Žepa Zepa
Žepče Zepçe, Sebze
Živinice Memlahatun
Zvornik İzvornik

Bulgaristan
Abrasko selo Abbas köy
Abrit Abdul-ehat//Abdat kalesi
Adımovo Adım
Adoba Ağa-Baba
Agatopolis Ahta-pol
Agatovo Ağaç-Ova
Ahryansko Ercek
Ahtopol Ahtabolu
Aitos Aydos
Akandzhievo Akıncı
Aksakovo Acemler
Albanitsa Ablaniçe
Albantsi Arnavutlar
Aleko Akça-er
Aleko Konstantinovo Acılar/Alacalar
Alekovo Akçar, Akça-er
Aleksandriya Kapaklı
Aleksandrovo Bayraktar-mahalle, Çerkez-köy, Hasan-oğlu, Kara-Hasan
Alekseevo Sarı-Mahmut
Altsek Kilisecik, Kesecik
Angelariy Soyaklı
Angelovo Siyahlar
Anhialo, Pomorie Ah-yolu
Aprilovo Lefeci
Apriltsi Abdullar
Ardino Eğridere
Arsovo As-mahalle
Asen Örenli
Asenets Hasan-köy
Asenova Krepost Ahsen-kale
Asenovgrad İstanimaka, Vodene-i Balâ, Vodene-i Zir
Asenovo Upçeli
Atanasova Atanas-köy
Atimovo Kuzgun, Kuzgunluk
Avliene, Asenovets Agıh-Yeni
Avramov Köpekli
Avramovo İbrahimler
Avren Evren
Avtoevo Şişmanlar
Austa Bayram-köy
Aydınovo Aydın-köy
Ayrovo Ram-köy, Ramiş
Azmanite Azmanlar
Babel Geren
Badeşte Ahi-köy
Bagra Boyacı-köy
Bagriltsi Alacılar
Bagryanka Boyacılar
Balabanovo Balabanlar/Balabanlı
Balchik Balçık
Balgaranovo Kademler
Balgareevo Gavur-söğütçük
Balgarski Chardak Çardak
Balkan Dağ-mahalle
Bansko Baniçka
Baratsi Baraklar
Barduche Bardakçı
Bashtino Baba-mahalle
Bashtinovo Babalar
Bata Batacık
Batova Çatallar
Bayachevo Bayaç-köy
Baykovo Bay-kocalar
Bdintsi Gökçe-dölük
Bektaşi Bektaşlar/Beştaşlar
Bela Ak-dere, Astra
Bela Reka Çit-ak
Belgun Duranlar
Beli Dol Dere-köy
Belintsi Akçalar
Beli Plast Akça-kayrak
Belite Brezi Ak-kayınlar
Belogradchik Belgradçık
Beloklas Buğdaylı
Belo Polyane Ak-alan
Belovo Gebece
Belozem Giren
Benkovski Doğancıklı, Hacı-Sinanlar/Hacı Hasanlar
Berkovitsa Berkofça
Bezhantsi Göçmenler
Bezmer Abdullah/Avdullah, Hamza-ören
Bikovo Boğalı
Bilka Çiftlik-mahalle
Biser İncili
Bistra Ak-pınar
Bistra Ayladın/Alaeddin
Bistren Alacalı
Bistrentsi Göl-pınar
Bistrets Büyük-pınar
Blagoevgrad Yukarı Cuma, Cuma-i Bâlâ
Blagovets Hacı-köy
Blagun Ayvalık
Blaguntsi Hacı-köy
Blaskovo Aslı-beyli
Blatets Esirli
Blatino Göl-çiftlik
Blatnitsa Durak-kulak
Bliznets Ekizce
Boevitsa Hacı-Hamza
Bogdan Dereli
Bogdanitsa Hoca-köy
Bogdantsi Abdal-köy/Abdul-köy
Bogorov Dol Gazi-oğullar
Bogorovo Arpaç
Boil Emirler
Bolyarino Bey-köy
Bolyarovo Paşaköy
Bolyarski Izvor Bey-pınar
Bolyartsi Alem-beyler, Beyci-oğlu
Borika Çamcağız
Borikovo Hasan-kova
Boril Baykal-beşli, Beşli
Borilovo Hamzalar
Borino Kara Bulak
Borislavtsi Adaçalı
Borisovgrad Hacı-İlyas/Hacı-Eles
Borisovo Aşaklı
Borov Dol Çam-dere
Boroviha Çamlıca
Borovitsa Çam-dere
Borovo Çam-çiftlik, Çıracı
Borovsko Çam-dere-karamanlar
Borushtitsa Büyük-dere
Boryana Çamurlu
Bosilek Bekir-ağa-mahallesi
Bosilkovtsi Çatmı
Bostanite Bostan-mahalle
Bostantsi Bostancılar
Botevgrad Orhaniye
Botevo Çömlek-köy
Botka Hacı-köy
Boyadzhik Boyacık
Boyan Botove Durak-köy
Boynen İsmailler
Bozartsi Arabacı
Bozhak Deliciler
Bozhitsa Horanlar/Horonlar
Bozveliysko Kadı-köy
Bradvari Baltacı-yeni-köy
Brani Pole Ahlan-ova
Bratovo Can-kardaş
Bratya Daskalovi Burunsuz
Brayagovets Gedikler
Brestitsa Göl-kara-ağaç
Brestovo Hacı-köy
Brezen Halaç-dere
Brod Göçürlü
Brusino Bursacık
Bryastovo Boz-ağaç
Buhovtsi Buhlar
Buk Almalı-dere
Bukak Hacı-köy
Buzovgrad Harman-köy
Byal Bryak Ak-yar
Byal Izvor Ak-pınar
Byal Kladenets Ak-pınar
Byala Gradets Akçe-hisar, Aşağı-akçalar
Byala Polyana Akça-alan
Byala Reka Ak-dere
Bryazovo Abraşlar
Burgas Burgaz
Byala Slatina Akislatine
Chakalarovo Çakal-köy
Chakaltsi Çakallar
Chakmatsi Çakmaklar
Chal Çal-cedit
Chalakovi Doğanca
Chavdar Kolanlar
Chavdartsi Çavdar-mahalle
Chavka Şadiler
Chayka Çaylak
Chegantsi Hacı-mahalle
Chekantsi Duranlar
Chelnik Gedikli
Chepelare Çepelli
Chepino Çepine
Chepintsi Çangır-dere, Çepinli
Cherepovo Güdüller
Cheresha İçme-vakıf
Chereshak Kirazlık
Chereshe Kokar-içme
Chereshnitsa Kirazlı
Cherganovo Çergenli
Cherkaski Hacı-mahalle
Cherkovna Anızcık
Cherna Karalar, Yenice
Chernalevo Kara-burun
Cherna Cherkva Kara-kilise
Cherna Gora Kara-orman
Cherna Mogila Kara-tepe
Cherna Niva Kara-tarla
Cherna Skala Kara-kaya
Cherna Voda Kara-su, Gündüzler
Chernegirovo Çeşnegir-yeni-mahalle
Chernevo Arap-mahalle
Chernichani Arap-ova
Cherni Ochi Karagözler
Cherni Rid Kara-tepe
Cherni Vit Kara-vit
Cherni Vrah Kara-tepe, Kara-burun
Chernichevo Dutlu
Chernichino Çayır
Chernik Kayalar
Chernoglavtsi Karabaşlı
Chernogor Karadırlar
Chernogorovo Kara-orman
Chernolik Kara-ese-köy
Chernomortsi İsmail-köy
Chernoochene Karagözler, Pazar/Yeni pazar
Chernook Kara-köse
Chernookovo Kara-göz-kuyusu, Kara-gözler
Chernovo Karalar
Chernovtsi Kara-Musalar
Chernozem Kara-toprak
Cherven Kızıl
Cherven Bryag Kızıl Kıyı, Kızıl Yaka
Chervena Skala kızıl-kaya
Chervena Voda Kızıl-su
Cherventsi Kızılcılar
Cheshma Çeşme-mahalle
Chichevo Küçük-ip-dere
Chilik Çelikler
Chintulovo Kasımlar
Chistovo Emir-oğlu
Chitashko Çataklar/Çitak, Çitak-vadisi
Chobanka Edir-hanlı
Chomakovo Kışla
Chorbadzhiysko Çorbacılar
Chorlovo Çorlu
Chubrika Dallıca, Fakı-pınar
Chuchuliga Abdurahman-köy
Chudomir Kara-ip/Kara-Eyüp
Chukarka Tas-tepe
Chukarovo Çukur-köy
Chukata Bayır-mahalle
Chukovets Tokmak-köy
Chukovo Tokmaklı-dere
Chumakovtsi Çomakoğlu
Chuprene Çupren
Chirpan Çırpan
Dablovo Yağ-kanlı
Dabnik Osman-köy
Dabova İmren-köy
Dabovan Çerçelen
Dabovets Hamzaç
Dabovo Meşeli
Dabrava Meşe-mahalle
Dabravino Çalı-mahalle
Dabravitsa Meşe-mahalle, Tekkeciler
Dabrova Kutluca
Dahovo Müslimler
Dalbok Izvor Koz-pınar
Dalgevo Uzunca
Dalgo Pol Yeni-köy
Dalgo Pole Uzun-kır-ova
Damyanitsa Orman-çiftlik
Dangovo Dıngırlar
Darets Höyüklü/Üyüklü
Darzhaven Çiftlik
Daskal Atanasovo Hacı-ayvalı
Davidovo Davutlar
Davitkovo Davut-ova
Dazhdets Umur-veren
Dazhdino Yağmur-köy
Dazhdovnik Yağmur-baba/Yağmurlar
Dazhdovnitsa Ömer-oğulları-yağmurlar
Debar Derbent
Debelets Kara-Ahmet-mahalle
Debelt Ak-ezli
Debelyanovo Kaba-ağaç
Debrene Köycük
Debrushtitsa Derecik-köy
Dedets Dedeler
Dedina Dede-mahalle
Dedintsi Dede-bal
Delchevo Ferhatlar, Üç-durak, Varatlar
Dennitsa Gündüzler, Orta-mahalle
Dermantsi Dermanlar
Dervishka Mogila Derviş-tepe
Desetkari Aşarı-köy
Detelina Derviş-Müslim
Devesilitsa Dikili-Haluren
Devesilovo Dikili-kayınlık
Devetak İsitli
Devetintsi Dokuz-ek
Devin Dövlen, Ropçoz
Devino Delveler, Kızlar-köy/Kazlar-köy
Devnya Devne
Diamandovo Hüsemler
Dibich Kasaplar
Dibsizka Mogila Dipsiz-höyük
Dichevo Kemal-köy
Dihanovtsi Celil-oğullar
Dimitar Ganevo Gelincik
Dimovo Osmaniye
Dinevo Çamurlu
Dink Dink-mahalle
Dinya Karpuzca
Div Dedovo Çengel
Dlazhko Uzunlar
Doborsko Bakiler
Dobra Polyana Bayram-alan
Dobrevo Ali-Hanife/Ali-Kalfa
Dobrič Hacıoğlu Pazarcık, Dobriç
Dobrich Göç-beyler
Dobri Dol Dede-köy
Dobrin Deveci-köy
Dobrina Cizdar-köy/Cızlar-köy
Dobrinovo Hamzalar, Has-beyli
Dobrintsi Hasan-oğullar
Dobri Voynukov Ası-köy/Has-köy
Dobrogled Eleç
Dobromir Kayrak-mahalle
Dobromirtsi Emirler
Dobroplodno Eles-FAkı/İlyas-Fakı
Dobroselets Yavuz-dere
Dobrotich Şadi-köy
Dobrotino Dağ-çiftlik
Dobrotitsa Dobrucalar, Has-köy
Dobrovan Kalgamaç
Dobrovnitsa Karezli
Dobrovolets Büyük-erceli
Doktor Stambolov İmrahor
Dolapite Dolaplar
Dolentsi Aşağı-köy
Dolets Dere-mahalle
Dolina Aranvut-köy
Dolishte Tepe-altı
Dolna Glavanak Hüseyinler
Dolna Hubavka Aşağı-Hüseyinler
Dolna Kabda Aşağı-kab-dağ
Dolna Krepost Aşağı-karalar, Dere-mahalle
Dolna Mahala Aşağı-mahalle
Dolna Oryahovitsa Aşağı-Rahova
Dolna Turgan Aşağı-Turgan
Dolni Chiflik Aşağı Çiflik
Dolni Izvor Aşağı-Musa-bey
Dolni Voden Aşağı-Voden
Dolno Ablanovo Ablanova-İ-Yasa
Dolno Avramovo Ganollar
Dolno Belovo Akçe-İbrahim
Dolno Çerkovişte Alemdar/Alem-dere
Dolno Ezerovo Baya-köy/Vaya-köy
Dolno Izvorovo Aşağı-isiva
Dolno Kozarevo Aşağı-keçiciler, Has-keçiciler
Dolno Levski Kalağlar
Dolno Pole Nebi-köy
Dolno Rehovo Aşağı-Rahova
Dolno Sadievo Kadı-köy/Kadı-viran
Dolno Sahrane Aşağı-sahrane
Dolnoseltsi Aşağı-Übrü-eren
Dolno Shivachevo Terziler
Dolno Slaveykovtsi Damlalı-ehatlar
Dolno Varshilo Dere-harman
Dolno Voyvodino Aşağı-çitaklar, Çitaklar
Domishte Anlık
Dondukovo Tatar-mahalle
Donkino Çakallar
Dositeevo Sülya-köy
Dospat Dospat
Doyransko Doyuranlar
Doyrantsi Doyranlar, Demir-oğullar
Drachevo Kırk-çalı
Draganovets Bolluk-su
Draganovo Arnavut-köy, Büyük-ip-dere, Semiz-ala
Dragantsi Hacı-balabanlı
Dragash Voyvoda Ermenli
Dragomazh Hüseyinler
Dragomir Yağlar
Dragomirovo Deli-Sülü
Dragovo Civirli
Dragovtsi Halil-hoca-mahalle
Dragoynovo Kozluk
Drandar Hallaçlı, Mağlıç
Drangovo Komarlar
Drazhevo Atlı
Drenovets Diren-ufça
Drentsi Ahlar/Ahiler
Drinovo Bahşişler/Bahşışlar
Dropla Toy-köy, Toy-kuyusu
Drumevo Abdülrezzak
Druzhintsi Ortakçı
Dryankovets Kızılcık
Dryanovets Recep-köy, Sağırlar
Dryanovo Kızılcıklı
Dryanovo Direnova
Duhovets Nasufçular
Dulovo Ak Kadınlar
Dunavitsi Bahaslı
Dunavtsi Bayasıllı
Dupnitsa Dupniçe
Durovtsi Durlar
Durumche Göçiler
Dushinkovo Can-başlı
Dushka Hacı-Yürük
Duvanli Doğancı/Doğanlı
Dve Kashti İki-evler
Dve Mogili İki Tepe
Dve Topoli Ahatlar-Kebir
Dvorishte Orta
Dyadovo Dede-köy
Dyadovsko Dede-köy
Dyadovtsi Dedeler
Dyakonovo Kara-başlar
Dyankovo Kal-ova
Dyulevo Ayvacık, Ayvacık-dere-köy
Dyulgeri Dülgerli
Dyulino Ayvacık
Dyulitsa Ayvacık
Dzhanka Dere-köy
Dzhebel Cebel, Şeyh-cumaya
Dzhelepsko Celepler
Dzherevo Arabacı
Dzhinot Cin-koca
Dzhinovo Cin-ova
Dzhrebovo Aygır-dere
Dzhubra Abdal-köy/Abdi-oğlu-köy
Edil Edil-oğullar
Ednovertsi İmam-oğullar
Efreyter Bakalovo Baraklar
Ekzarh Yosif Kara-kocalı
Elhovets Yanuz-dere
Elenovo Fübeller
Elhovo Kızılağaç
Elshitsa Arnavut-köy
Emirsko Emir-köy
Enina/Yanina Keçi-deresi
Enchets Makaklar, Salman-cami-altı
Enevo Yesirce
Eniovets Ali-bey
Eredin Hayreddin
Eshikashli Şeyh-Aslı
Etropole Etrebolu
Ezbetsi Özbek
Ezerets Satılmış
Ezerevo Dipsiz-göl, Aladın
Gabar Cemeren
Gabarnitsa Ahır-köy
Gaber Gürgenli
Gaberovo Gürgen, Gürgen-köy
Gabra Çukur-ova
Gabritsa Gürgenli
Gabrovo Palanga, Gabrova
Gagovo Gag-ova
Galabets Güvençler, Tatar-köy
Galabinka Güvenli
Galabintsi Musa-kocalı
Galabnik Musa-bey
Galabovo Kara-pınar, Kum-doğancı
Garbishte Sırt-köy
Garvanovo Yeni-mahalle
Gaskovo Ördekler, Yürükler
Gavarevo Akbaş
Gavrailovo Değirmen-dere
Gaydartsi Gıygınlı
General Dobrevo Hacı-fakılar
General Geshevo Gölcük
General Inzov Ak-pınar
General Kantardzhievo Çavuş-köy
General Kiselovo Emirler
General Kolevo Çayır-harman
General Nikolaevo Kılıçlı
General Toshevo Kasım Köy, Talaşmanlı
General Tsonkovo Duraklar
Generalovo Paşa-köy
Genevo Emirler
Gergevets Ala-dağlı
Geshanovo Konak
Gigenska Mahala Gigen-mahalle
Glashatay Tellal-köy
Glavan Ali-Fakı
Glavatar Reis-köy
Glavatartsi Emir-oğullar, Şeyh-köy
Glavinitsa Asvalt-köy/Asfalt-köy, Başı-kır
Gledka Cebil-oğullar
Glodzhevo Loç-ova
Glogovets Köy-başları
Gluhar Sağırlar
Glumovo Soluklar
Gnezdare Ovacılar
Gnyazdovo Ovalar
Golemantsi Bey-köy
Golem Derbent Büyük-derbent
Golem Izvor Kara-Arnavut
Golem Porovets Büyük-kokarca
Golemo Buk Koca-kayın
Golemo Krushevo Ahlatlı
Golemo Novo Selo Büyük-yeni-köy
Golemo Selo Büyük-köy
Golen Bliznak Yayla
Golesh Köse-Aydın
Golobrad Köse-Hasanlar, Köstanlar
Golobradovo Köse-köy, Köseli
Golyam Devesil Dikili-Cafer
Golyama Bara Büyük-dere
Golyama Chinka Hardallar, Yağ-basan-kebir
Golyama Dolina Koca-inli
Golyama Smolnitsa Büyük-çamurlu
Golyama Voda Hasan-mahalle
Golyamo Asenovo Küçük-Hasan
Golyamo Bukovo Koca-bük
Golyamo Delchevo Deli-Hüseyin-mahalled
Golyamo Delyane Dere-köy
Golyamo Dryanovo Biçerli
Golyamo Gradishte Örencik
Golyamo Kamenyane Taşlı-çilingir
Golyamo Konare Büyük-koru-köy
Golyamo Shivachevo Terzi-obası
Golyamo Sokolovo Koca-doğan
Golyamo Tsirkovishte Büyük-tekkeler
Golyamo Tsarkvishte Tekkeler-sağır
Gorazd Balabanlı
Gorichevo Orman-beş-evli
Goritsa Orman, Kuru-köy, Türbeler
Gorna Banya Yukarı-banya
Gorna Hubavka Yukarı-Hüseyinler
Gorna Kabda Yukarı-kab-dağ
Gorna Krepost Karalar, Yuakrı-karalar
Gorna Kula Bala-burgaz
Gorna Mahala Yukarı-mahalle
Gorna Oryahovitsa Yukarı Rahova
Gorna Rositsa Yukarı-toz-patlar
Gorna Rozitsa Dereli
Gorna Spoluka Kerimler
Gorni Choban Çoban-köy
Gorni Chiftlik Yukarı-çiftlik
Gorni Glavanak Ak-baş-bağla
Gorni Izvor Yukarı-Musa-bey
Gorno Aleksandrovo Burgucu
Gorno Belovo Ala-beş
Gorno Botevo Şamlı
Gorno Cherkovishte Simitler
Gorno Hadzhiyska Hacı-mahalle
Gorno Izvorovo Yukarı-isiva
Gorno Kale Yukarı-kale
Gorno Kozarevo Yukarı-keçililer
Gorno Novkovo Has-kestane
Gorno Novo Selo Yeni-şar-köy, Yukarı-yeni-köy
Gorno Oryahovitsa Yukarı-Rahova
Gorno Pavlikene Kireçli
Gorno Pole Ovacık
Gorno Sahrane Yukarı-sahrane
Gornoseltsi Yukarı-Übrü-eren
Gorno Shivachevo Keller
Gorno Slaveykovo Yukarı-damlalı
Gorno Varshilo Sırt-harman
Gorno Voyvodino Çitaklar
Gorno Yabalkovo Yukarı-almalı
Gorovo İnce-köy
Gorska Polyana Yaylacık
Gorski Izvor Kuru-çeşme, Kuruca-dere
Gorsko Dağ-köy, Küçük-Yusuflar
Gorsko Dyulevo Cebel-Ayvalı
Gorsko Pisarevo Yazıcı-mahalle
Gorsko Selo Dağ-köy
Gorsko Slivovo Dağ-erik
Gorun Kırk-ağaç, Sarı-meşe
Goryani Yeni-çeri
Gospodarovo Bey-mahalle
Gospodinovo Çelebi-köy, Hıdır-çelebi
Gotse Delchev Nevrokop
Gotvarsko Ahçılar
Govedare Sığırcık
Gradets Dilciler
Gradina Çakarcı, Erci
Gradnitsa Pirli-köy
Gradsko Örencik
Graf Ignatievo Çulluk
Grafitovo Tekke-mahalle
Granichar Akıncı
Granitets Redep-mahalle
Granitovo Gacıl-ova
Greevtsi Urum-bey
Grivka Koca-Ahmetler
Grivyak Kara-Ahmetler
Grototsvet Ütükler
Grozden Sancaklar
Grudevo Boz-doğancı
Grudovo Kara-pınar
Gruevo Hayranlar
Gugutka Arnavut-köy
Guliya Nevse-taşlı
Guliyka Nevse-sipahiler
Gurkovo Nazır-mahalle, Yürükler
Gusla Davulcular
Guslar Kıdır-aşık
Gurgulitsa Arabacı
Gurkovo Hanköy, Gavur-köy
Hadzhi Dimitrovo Şekerli
Hadzhidimovo Hacı Dimovo, Singarya, Aşağı Singarya
Hadzhi Marinovo Cumalı
Hadzhievtsi Hacı-oğullar
Hadzhiysko Hacı-mahalle
Hadzhiyte Hacı
Hairedin Hayreddin
Halvadzhiysko Halvacılar
Hambar Ambar-dere
Harmanli Harmanlı
Harsovo Hırs-ova
Haskovo Hasköy
Hisarya Hissar
Hitrin Şeytancık
Hitovo Çayır-mahalle
Hitrino Şeytancık
Hlebarovo Torlak
Hodzhovtsi Hoca-köy
Hrabrovo Fethi-köy
Hrastovo Külcüler
Hristiyanovo Müslimler
Hvostyane Topallar
Ibrichevo İbrik
Ibryam Mahala İbrahim-mahalle
Iglika Kalaycı-köy
Igratovo Kara-bacak
Ihtiman İhtiman, Ahtiman
Ilinitsa Kırtıllı
Iliyno Ellezler
Iliysko İlyasçı
Imrenchevo İmrenler
Indzhe Voyvoda Urum-köy
Irali Erikli
Irechek Köylük
Irechekovo Arnavut-köy
Irnik Sağırlar
Ishirkovo Koçine, Yürük-oğulları
Iskra Ay-doğdu
Isperih Kemallar, İsperih
Isuflar Yusuflar
Ivancha Kurt-alan
Ivanovo Huy-ven, Uyvan, Yunusça
Ivan Vazovo Himitli
Ivantsi İsaklar, Esaflar
Ivaylo Kula-kasaplı
Ivaylovgrad Ortaköy
Izbul Göller
Izgrev Ay-doğdu, Derviş, Er-doğanlı, Gün-doğdu
Izvor Kaynarca, İriler
Izvornik Pınarlı
Izvorovo Pınarcık
Izvorsko Derbent
Kabile Tavşantepe, Kabiller
Kableshkovo Davutlu, Paşa-balı
Kachulka Kurancılar
Kadanche Büyükdere
Kadanka Hasanköy
Kadievo Kadıköy
Kalaydzhievo Kalaycılar
Kaliakra Celigra Burun, Kelegra, Kalyakara, Kaligra
Kalimantsi Gevrekler
Kalina Emirler
Kalinka Keremenler
Kalino Çamurlu
Kalitinovo Curanlı
Kalnishte Çamurlu-köy
Kalofer Kalufer
Kaloyan Yunus-pınar
Kaloyanets Cambazlar
Kaloyanovo Dutluca/Tutluca-tekke-bolu, Selçukova,
Kaloyantsi Kara-bahaslı
Kalugerene Hoca-köy/Hocalar
Kaluger Mahala Kaluger-mahalle
Kalugerovo Keşiş-mahalle, Musacık-tekke
Kalushevo Yeni-köy
Kamburovo Kambur
Kamchiya Kamçı-mahalle
Kamen Demircili, Sevdalı
Kamenar Taşçı
Kamen Bryag Yurükler
Kamenari Yürükler
Kamen Vrah Taş-tepe
Kamenartsi Kayacı-başı
Kamen Bryak Kaya-bey-köy
Kamen Dyal Kaya-ardı
Kamenka Kayalar/Kaylar
Kamenna Arkarı-mahalle
Kamenna Reka Kayalı-dere
Kameno Kayalı
Kamenovo Güzelce-alan, Yeni-paslı
Kamensko Tşlık
Kamentsi Kayrak
Kamenyak Kalay-dere/Kalaylı, Kayalı-dere, Taşlı-köy/Taşlık
Kamenyane Taşlı-köy
Kamilski Dol Deve-dere
Kanchevo Aşıklı, Işıklı
Kandilka Evrenler
Kanevo İbrahimli
Kanino Kanlı-köy, Kına-köy
Kanliy Mecit-sünnetler
Kanyak Kara-köy-İbikler
Kaolinovo Bohçalar
Kapinets Kadir-köy
Kapinovtsi Kabullar
Kapishte Türbe/Tülbe
Kapitan Andreevo Viran Tekke
Kapitan Dimitrievo Ali-koç
Kapitan Dimitrovo Kadı-köy, Tatar-kadı-köy
Kapitan Petko Terbi-köy
Kapudzhi Kapıcı
Karadzhalovo Karacalar
Karamanite Karamanlar
Karamantsi Karamanlar
Karamfil Kulfalı
Kara Mihal Karamanlar
Karanovo Azaplı, Kispetli
Karantsi Karamca
Karavelovo Bey-alan, Kara-gözler, Kara-Veliler
Karchovsko Kalamçılar
Kardam Harman-kuyusu, Haydar
Kardzhali Kırcaali
Kargona Kargalı
Karlovo Karlıova
Karnobat Karinabat, Karınovası
Karpachevo Yürükler
Karvuna Kuyu-köy
Kaspichan Kaspi Çan
Katino Eğri-bucak
Katun Hatun
Kavarna Kavarna
Kavatsite Kavaklar
Kavrakirovo Orman
Kaynardzha Kaynarca
Kazak Kazaklı
Kazanka Kazan
Kazanlak Kızanlık, Kazanlık, Akça Kazanlık
Kazashka Reka Kazak-dere
Kazashko Kazak-mahalle
Kazatsite Kazaklı
Kazichane Gazi-canlar
Kermen Keremenli, Kermenli, Germiyanlı
Kesten Kestencik
Kestenyavo Kestane
Kichenitsa Killi-kuyucuk
Kilifarevo Kilifar
Kipra Taptık
Kirilovo Aşık-sinekli, Bunaklı
Kirkova Mahala Selim-mahalle
Kirkovo Kırkova
Kiselets Hasanlar
Kitanchevo Kıdır-köy
Kitino Hoca-köy
Kitka Bilek-Ahmet-mahalle, Çökek
Kitnitsa Yatacık
Kladenchevo Kara-pınar
Kliment Emberler
Klimentinovo Çırpılı, Küçükler
Klimentovo Kapaklı, Muşuklu
Klokotnitsa Semihçe
Klyuchevo Çilingir-mahalle
Knezha İsmail-pınar
Knezovo Emirler
Knizhovnik İde-bey-köy
Knyaz Borisovo Koraşlı
Knyazheva Polyana Bey-alan
Knyazhevo Bali-Efendi, Şahlı
Kobilyane Maşkılı
Kochmar Koçmarlı
Kochovo Koç-ova, Köteş
Kolari Arabacı
Kolarovo Arabacı-köy, Arabacı-ova, Arabacılar
Kolartsi Arabacı
Kolobir Bahar/Baylar
Kolyo Genchevo Muratlˆ
Komets Kazıklı
Komuniga Kuş-alan
Konare Selim-kuyusu
Konche At-alan
Kondovo Mürselim
Konevets Kaya-burun
Konevo At-köy, Atlı-oğlu, Beygirli/Bekirli, Kara-atlar
Konnitsa Sipahlar-burnu
Konop Kulfalar
Konstantin Ahmetli
Konstantinovets Bata-kanlı
Konstantinovo Dere-köy, Örencik, Tatar-köy
Konush Tatar-köy
Koshuta Deniz-köy
Koprivshtitsa Avratalan
Koren Kütüklü
Koriten Haralı/Hardallı
Kornisosh Kara-muş
Korovo Kor-ova
Kos Dere-köy, Kara-köy
Kosara Türk-kuyusu
Kosovets Kos-köy
Kosovo Kos-ova
Kosharitsa Kışla-dere
Kostena Reka Dere-köy
Kostilkovo Çekirdekli
Kostino Kemikler
Kostovo Kozlu-bük
Kostur Küstü-köy
Kosturino Dalakça
Kotel Kazan
Kotlari Kazancılar
Kotlentsi Hoş-kadem
Kovach Naldöken
Kovachevets Demirciler
Kovachevitsa Demirciler
Kovachevo Demirciler, Nalbantlar
Kovachevtsi Demirciler
Kovachite Nalbantlar
Kovachitsa Demirciler
Kovil Deli-Ahat, Sofular
Koynare Koy-nar
Kozhare Dericiler
Kozare Kara-kaya
Kozarevets Keçiler-mahalle/Yavuzlar
Kozarevo Kadı-köy
Kozhuhartsi Körlü-mahalle, Kürklü
Kozichino Erkeç
Kozin Dol Keçi-dere
Kozitsa Ahmet-dere, Keçiler
Kozla Reka Koz-dere
Kozlets Koçaşlı
Kozloduy Kozludere, Kotozluk
Kozloduytsi Osman-Fakı
Kozlovets Türk-eriği
Kozma kara-çufallar
Koznitsa Karamanca
Kozyak Keçiler-mahalle
Kozyakgrad Göz-eken
Kraguevo Şahinler
Kraishte Yenice-Haydar
Krakra Emir-Gazi
Kralevo Karlı-köy, Kırallı-köy
Kran Has-köy
Krapets Garipçe
Krasen Karalı
Krasen Dol Asıllar/Asiller, Çanakçı
Krasino Posunlar
Krashno Köse-köy
Krasimir Kazallık/Kazanlık
Krasino Denizler, Güzel-Gani
Krasholak Benli-köy
Krasnogor Deli-Yusuflar
Krasnoseltsi Kiliciler
Kravino İnekçi
Kraygortsi Abdurrahmanlar
Krayno Selo Al-aya/Ala-aya
Kraynovo Hoca-köy
Kremena Kara-yapılar
Krepcha Kirepçe
Krepost Büyük-örencik, Örencik
Krilatitsa Şah-pala
Krin Ahlatlı, Hasat
Kriva Reka Eğri-dere
Krivini Gebeş
Krivitsa Topal-köy
Krivo Pole Yere-basan
Kroyach Hasan-terzi
Kroyachevo Terzi-köy
Kroyatsi Terzi-köy
Krumovgrad Koşukavak
Krumovo Güğümlü, Kumluca, Paşa-mahalle, Yukarı-kumluca
Krumovo Gradishte Kulazlı
Krupen İrice
Krupishte Göç-beyler
Krusha Dülger
Krushak Armutlu
Krushari Armutlu
Krushata Armutluk
Krusheto Armutlu
Krushevets Kayrak-köy
Krushevska Maruflar
Krushevo Ahlat-köy, Ahlatlı, Halit-köy, Taraş-köy
Krushitsa Armutlu
Krushka Hamzalar
Krusholak Kelebek-mahalle
Krushovene Armutlu
Krushovo Araklar
Kubrat Balpınar, Bal Bunlar
Kudsovo Topallar
Kuklitsa Ezedenli
Kukuryak Erikli
Kula Kule, Adliye
Kula Sredne Kule
Kula Mahala Kule-mahalle
Kulata Kule
Kumanovo Yeni-köy
Kuptsite Bezirgan-köy
Kurtovo Uncular
Kurtovo Konare Kurt-ova
Kutlovitsa Oluklu
Kyosevo Köseler
Kyosevtsi Köseler
Kyostenets Köstence
Kyustendil Köstendil, Küstendil
Ladarevo Yukarı-orman
Ladzhene Licene
Laka Eski-paslı
Lale Kara-köy
Laskerovo Aşağı-orman/Orman
Latinka Ürpek
Lavavo Arslan-köy
Lavino Arslan
Lavska Arslanlar
Lenishte Alfatlar
Lenovo Ketenlik
Lensko Ketenli
Leshnikovo Fındıklı
Leshnitsa Aladanlı
Lesnovo Ormanlı
Leshtarka Koca-Musalar
Leshtak Fındıcak
Lesovo Urum-beyli
Letovnik Yazla
Letnitsa Leşnitsa, Türk Fındığı
Levski Karaağaç, Çatma
Lezharovo Dökmen
Lilkovo Demirci-köy
Lilyak Çekendin/Çikendin
Limets Kara-Şabanlar
Lipets Dörmete
Lisi Vrah Kilecik/Kalecik
Listets Karalılar/Kara-Aliler, Mesimler
Lokvata Göl-köy
Lom Pulmiye, Lom Palanga
Lomnitsa Mazlum-köy
Lomtsi Sipahiler
Lovchantsi Kara-sular
Lovech Lofça
Lovets Abdallar, Avcı-doğancı, Avdalar
Lozen Kara-Hasan
Lozenets Bağlar, Kara-bağlar, Seymen
Lozengradtsi Kara-kaş
Lozheto Yataklar
Lozevo Durmuş
Lozitsa Yeni-mahalle
Loznitsa Deli-Yusuf-kuyusu, Kubadın
Lozovo Bağ-tarla
Ludogorie Deliorman
Ludogortsi Duran
Ludza Azmak
Lukovit Yukarı Lükfe
Lulichka Kadı-köy
Lulitsa Çubuklu
Lyahovo Evlekler, Yassıca
Lyaskovets Fındıkçık
Lyaskovo Abdülrezzak, Fındıklı, Fındıkçık
Lyatno Yazla
Lyuben Kara-Mustafalar, Kara-Veli
Lyuben Karavelovo Sarı-göl
Lyubenets Gün-eli
Lyubeno Ömerler
Lyubenovo Gün-eli, Cadı-köy
Lyubentsi Raş-köy
Lyubichevo Aşıklar
Lyubimets Habibçeova
Lyubka Yeni-mahalle
Lyublen Dağ-yeni/Dar-yeni
Lyulin Yeni-mahalle
Lyulyakovo İdrisli, Kara-Baki, Kiremitlik
Lyuti Brod Geçit-köse
Machevo Manv-çiftlik
Madan Maden
Madrets Sofular
Madrevo Mesim-mahalle
Madrino Kadı-köy
Madzhari Macarlar
Madzharovo Yatakçık, Yatacık
Maglen Çımalı
Maglene Bulutlar
Maglishta Ardaşlı
Maglizh Mülüzler
Mahalata Mahalle
Mak Mıkmıl
Makak Makaklar
Makariopol Hasçı-köy
Makedonka Arnavutlar
Makedontsi Kışla-arası
Malinka Gacallar
Malak Devesil Dikili-kayrak
Malak Manastir Küçük=manastır
Malak Porovets Küçük-kokarca, Kokarca-mahalle
Malak Preslavets Kadı-köy
Malak Voden Dere-mahalle
Malak Zvenimir Ayvat-köy
Malaovo Kara-Nasuf
Malenovo Paşa-köy
Mali izvor Küçük-ak-pınar
Malka Arda Küçük-Arda
Malka Cherkovna Çıkrıkçılar
Malka Chinka Yağ-basan-gagir
Malka Polyana Küçük-alan, Köy-çalı/Kücalı
Malka Smolnitsa Küçük Çamurlu, Çamurlu
Malki Voden Sül-büklün
Malko Asenovo Küçük-Hasan-tekke
Malko Borisovo Burunsuz
Malko Dolyane Dere-köy
Malko Gradishte Alvan-dere
Malko Kamenyane Taşlı-sütlü-dere
Malko Kirilovo Yeni-beyli
Malko Krushevo Ahatlar
Malko Paisievo Soğanlık-yeni-mahalle
Malko Popovo Hoca-köy
Malko Selo Küçükler
Malko Shivachevo Kara-terziler
Malko Tarnovo Tırnovacık
Malko Topolovo Tahtalı
Malko Tsarkvishte Tekkeler-cami
Malkoch Malkoç-dere
Malkochovo Malkoç-ova
Malogradets Papazlar
Malo Konare Doğan-ova, Küçük-koru-köy
Malomir Karapça, Sofular
Malomirovo Ambarlı/Hambarlı
Malovets Mumcu-köy
Mamarchevo Murat-hanlı
Momina Banya Sulu-derbent
Manastirsko Tekke-mahalle
Manastirtsi Tekke
Manolovo Küçük-oba, Zurnacılar
Manushevtsi Çanakçık
Marchino Kuyucuk
Marinka Kara-gözler
Marino Pole Mintişli
Maritsa Meriç, Mahalle
Markovo Emirler, Sakarlar
Martino Apazlar
Maslarevo Yağcı
Maslinovo Yağlı
Matovtsi Hacı-Kamber-mahalle
Maysko Tuzlu-alan
Maystorovo Rüstemler
Mazhentsi Şahinler
Meche Uho Ay-kulak
Mechovo Aydın-köy
Meden Buk Balcı-bük
Meden Kladenets Ballı-pınar
Meden Rudnik Hocalar, Kara-bayır
Mednikarovo Kara-pelit
Medova Balcı-köy
Medovets Sarı-kovanlık
Medovina Balcı-Omur
Medovitsa Balca
Medovo Balcı-köy, Yeni-çeşme
Medoveve Bal-pnar-yenice
Melnik Menlik
Melnitsa Değirmen-dere
Mengushevo Köpek-köy
Menkovo Memeler
Merdanya Merdane
Metlichina Ali-Paşa, Ambarlık/Hambarlık
Metlichka Muharrem-oğulları
Metlika Murat-Paşalar
Metodievo Çavuş-ova, Küpeler
Mezdra Mezra
Mezhden Yeni-mahalle
Mihailovo Gök-pala
Mihaltsi Mihallar
Mihaylovgrad Kutlu-viçe
Miladinovtsi Cevizli-kalfa, Kalfa-köy, Değnekler
Milanovo Veli-bey
Miletich Bezirgan/Bazirgan
Milino Keremedin
Mineralni Bani Meriçler
Minzuhar Kalfalar
Mirovets Selim-köy
Mirovitsi Murat-allar
Mirovo Paşa-köy, Seymen
Miryantsi Müslim
Mishevsko Kuyucuk-viran
Mishev Küçük-viran
Mitnitsa Bulanık
Mlada Gvardiya Beyli
Mladezhko Karamlık
Mladinovo Yeni-köy
Mladovo Genç-Ali
Mlechen Ayran/Ayran-köy
Mlechino Süt-kesiği
Mogila Muhla
Mogilishte Özlü-bey-köy/Özgü-benlik
Mogolitsa Toz-burun
Momchilovtsi Yukarı-dere-köy
Morishta Yağmurlu
Momchil İdris-kuyusu
Momchilgrad Mestanlı, Sultanyeri
Momchilovo Esetli
Momina Banya Hisar-köseler
Momina Salza Kız-köy
Momino Kız-mahalle, Kızan-tekke
Momino Selo Muratlı
Momino Tsarkva Kız-kilise
Mominska Kasımlar
Momkovo Oğlanlı/Ohlanlı
Montana Kutlu Viçe, Kutlofçe
Morava Marafta, Hacı-Musa
Moraven Karadır
Moravka Kara-dilli
Moravitsa Demirciler
Morozovo Simitler
Morsko Denizler
Mortogonovo Ağmaç-köy/Omaç-köy
Moryantsi Deniz-koyluç, Geren, Kara-pınar
Moskovets Tatar
Mosten Köprülü
Mostich Mahmut-köy
Mostino Celep-köprü
Mostovo Er-köprü
Mozorovo Sünnetler
Mramor Yeni-köy
Mrezhichko Tüler, Yusuf-çobanlar
Murgovo Esmerli
Musachevo Musa-Çelebi
Muselievo Musalı
Musevo Köprü-başı
Nadar Nadır-köy
Nadarevo Nadır
Nadezhda Hacı-Hüseyin-mahalle
Nadezhdino Satı-bey
Nanavish Ali-Bey-konağı
Nane Nanazlı-dere/Narazlı-dere
Nasreshtna Karşı-mahalle
Nauchene Örenli
Naum Aslar
Novo Malko Koshnichari Sepetçi
Nayden Gerovo Demir-dişli
Nebeska Felekler
Nedelevo Nasva-köy
Nedelino Uzundere
Nedelkovo Baba
Nenkovo Fisallar
Nesebar Misivri
Nevestino Gerdeli
Nevski Sultan
Neykovo Karalar
Nikola Kozlevo Civel
Nikolaevo Eşekçi, Cembek-mahalle, Yeniköy, Yürükler, Yaya-köy
Nikolovo Lipnik
Nikopol Niğbolu
Neofit Rilski Kutlu-bey
Nochevo Taşlık
Novachevo Yeniköy
Novak Yenice
Nova Kamena Şahinler
Novakovo Yeni Mahalle
Nova Livada Yeniçayır
Nova Mahala Yeni Mahalle
Nova Popina Hoca-köy
Nova Zagora Yeni Zağra, Zağra-i Cedid
Novgrad Yeni-şehir
Nozharovo Kılıçlar
Novi Han Yenihan
Novi Pazar Yeni Pazar
Novo Oryahovo Yeniderviş
Novoselest Köse-mahalle
Novo Selishte Kuşalılar, Yeni Mahalle
Novo Selo Novasel, Yeni Köy, Kaba-ağaç,Yeni-mahalle
Novo Selo, Stara Zagora Province, Yanaklar
Novo Zhelezari Demirciler
Obitel Tekkeler/Tekkeler-kebir
Obruchishte Obruklu
Obzor Gözeken
Odaite Odalar
Odalchensko Hacı-Mehmetler
Odartsi Yastıkçılar
Odrintsi Yeni-mahalle
Ograzhden Hasırlık
Ognyanovo Göreci, Küçük-Ahmet
Ohlyuvets Sulu-köy
Okop İnce-hisarlı
Okorsh Musalar, Rahman-aşıklar
Omur Hacı-Abdul-mahallesi
Omurtag Osman Pazar, Alakilise, Osmanlar, Osmanpazarı
Opaka Hacı Yürük
Orach Alvanlar/Albanlar, Orlanlar
Orhanovo Orlan-köy
Orlovo Musatlı/Mustalı
Osenets Hüseyinçe
Osenovets Işık-köy
Orehovitsa Rako-viçe
Oreshak Cevizli
Oreshane Kerimler
Oreshari Kozluca
Oreshets Kozluca
Oreshino Kozluca
Oreshnik Haydar-ova, Kozluca, Pirli-davulcular-mahalle
Oreshnitsa Hısımlar
Orizare Baraklı
Orizari Ayran
Orlino Boz-alan
Orlov Dol Şahin-dere
Orlova Mogila Serdimen
Orlovets Er-doğanlı
Orlyak Turpçular
Orlyane Diksan-mahalle
Oryahovets Kozluca
Oryahovo Yeni Rahova, Rahova, Kozluca, Saranlı
Osenets Sofular
Osenovo Diş-budak
Osetenovo Doymuşlar
Osmanovo Osman-paşalar
Osmantsi Osmanlar
Ostar Kamak Sivri-kaya
Ostra Mogila Ada-tepe, Sütçüler
Ostreshtina Öte-mahalle
Ostrets Yalımlar
Ostrov Ada
Ostrovche Küçük-ada-köy
Ostrovo Büyük-ada
Otets Kirilovo Kireççi/Kürekçi
Otets Paisievo Koçmalar
Ovchari Çoban-köy
Ovcharovo Çoban-dere, Kalfa/Yürük-kalfa, Koyunlu, Kulanlı
Ovchartsi Çobanlar, Maya-kurfalı
Ovchepoltsi Firuzlu
Ovchevo Sipahiler/İspahlar
Ovchi Kladenets Koyun-pınar
Oven Kara-koç
Padina Davulcular
Padrino Bahadırlar
Paisevo Doğancılar/Doğacılar
Paisiy Arnavutlu
Panagyurishte Otlukköy, Panagürişte, Otluk
Panchevo Ayvacık
Panichare Çanakçılar
Panichino Çanakçılar
Parvan Başlar
Parvenets Başalı, Değirmen-dere
Parvomay Hacı İlyas, Hacı
Pastir Çoban-kuyusu
Pastirtsi Çoban
Pastro Gor Ala-dağ
Pastro Ok Ala-gözler
Pastrovo Ala-gün
Pazardzhik Pazarcık, Tatar Pazarcı
Peevsko Boyacılar
Pernik Pernik
Perushtitsa Peruştiçe
Peshtera Peştere
Pesnopoy Aşıklar, Çukurlu
Petko Slaveykov Akıncılar
Petrich Petriç
Petrov Dol Dere-köy
Pet Kladentsi Beş-pınar
Peti Kladentsi Beş-kuyucuk
Pet Mogili Beş-tepe
Petrino Çıkrıkçılar
Pevets Aşık-ova
Pevtsite Aşıklar
Peychinovo Burunlu
Pishtigovo Aygır-köy
Pishurka Boz-kırı
Plachidol Ahıç-köy/Alıç-köy
Planinets Cabirler/Cebiller
Planintsa Çepelce
Pleven Plevne, Pilevne
Ploska Mogila Çırpılı
Plovdiv Filibe
Plovdivtsi Büyük-dere
Pobit Kamak Dikili-taş
Pod Ayva Ayva-altı
Podgorets Büyük-hediyatlar
Podgoritsa Ak-Mehmetler
Podrudzhanovo Aratmaca
Podrumche Değirmen-viran
Polkovnik Dyakovo Araplar, Azaplar
Polkovnik Savovo Diş-budak
Polkovnik Serafimovo Alami-dere
Polkovnik Sveshtarovo Baş-pınar
Polkovnik Taslakov Bahar-köy
Polyana Ay-orman, Burgucu-köy
Polyatsite Bekçi
Pomorie Ahyolu, Ahiyolu
Popovo Popköy
Poroishte Anavut/Arnaut
Poroyna Dere-köy
Posev Ekincik
Postnik Ahat-Baba
Potocharka Ada-İbaylı
Potoche Dere-köy
Potochnik Ada-köy
Pravda Doğrular
Pravdino Doruklu
Pravdolyub Celiller
Praventsi Doruklu
Presechen Boğaz-kesen
Preseka Çatak
Presentsi Baş-hasırcık
Preslav Eski İstanbolluk
Presyan Boğaz-kesen
Pridzhad Ahlatlı
Prilep Bayram-dere
Pripek Aciz-dar, Cizdar-köy
Prohod Derbent-dere
Prolaz Derbent
Prolom Boğaz
Prosenik Buruncuk
Provadiya Prevadi, Pirivadi, Pirvadi
Pryaporets Baraklı, Bayraktar-mahalle
Ptichar Ahatlı
Radnevo Radne Mahalle
Radomir Radomir
Rakitovo Rakit Ova
Rakovski Seyit Ahmet
Razgrad Hezargrad, Hazargrad, Hazregrad
Razlog Razlık
Rila Rila
Rousse Rusçuk, Urusçuk
Ruen Ulanlı, Oğlanlı
Rusokastro Rusikasrı, Ruskasrı, Urusa Kesri
Sadovo Çeşnegir
Saedinenie Kalfa
Samokov Samoko, Samaku
Samuil Aşıklar, Işıklar
Sevlievo Selvi, Servi, Hotaliç
Shabla Şabla
Shipka Şipka
Shumen Şumnu
Simeonovgrad Seymen
Silistra Silistre
Simitli Simitli
Sinemorets Kalanca
Sitovo Doymuşlar
Sliven İslimye
Smolyan Paşmaklı, Ahi Çelebi
Sofia Sofya, Serdik
Sozopol Süzebolu, Sizebolu
Sredets Sülmeşli
Stamboliyski Sinecik
Stambolovo Eller
Stara Zagora Eski Zağra, Zağra-i Atik
Straldzha Istralca
Strazhitsa Kadı Köy
Strelcha İstirelçe
Struma (river) Ustruma Karasu, Karasu
Suhindol Suhundol, Söğün Dal
Sungurlare Sungurlar
Suvorovo Kozluca
Svilengrad Cisr-i Mustafapaşa
Svishtov Ziştovi
Targovishte Eski Cuma, Tırgovişte, Cuma-i Zir
Tervel Kurt Pınar
Teteven Teteven
Topolovgrad Kavaklı
Tran Turan, Taran
Tran valley (Znepole) İznebolu
Tryavna Travna
Tsar Kaloyan Torlak
Tsarevo Kestiriç
Tsenovo Şen Ova
Tundzha Tunca
Tutrakan Turtukaya, Turtulkaya
Varna Varna
Veliki Preslav Eski İstanbulluk
Veliko Tarnovo Tırnova
Velingrad Velingrad
Venets Köklüce
Vetovo Vet Ova
Vetrino Yassı Tepe
Vidin Vidin
Vratsa İvrace, İvraca, İvraça
Yakoruda Yakorit
Yambol Yanbolu, Yambolu
Zavet Zavut
Zlatitsa İzladin, İzladi
Zlatograd Darıdere

Orta Asya

Amu Darya Ceyhun, Amu Derya
Aral Sea Aral Gölü, Turan Denizi, Sir Denizi, Harzem Denizi
Caspian Sea Hazar Denizi, Bahr-i Kulzum
Fergana Valley Fergana Vadisi
Silk Road İpek Yolu
Syr Darya Seyhun, İnci Nehri, Sirderya, Siri Derya
Transoxiana Maveraünnehir, Çay Ardı, Bilad el-Türk, Türkistan
Chad
N’Djamena Encemine

Çin
Beijing Pekin, Hanbalık
Guangzhou Kanton
Hangzhou Kansay
Huang He Sarı Irmak, Altın Nehir
Quanzhou Zeytun
Sichuan Sıçuan, Siçuan
Shanghai Şangay, Şanğay
Shenyang Mukden
Xi’an Şian
Yangtze Gök Irmak, Yangdzı
Yellow Sea Sarıdeniz
Yunnan Yünnan
Xinjiang Uyghur Autonomous Region
Xinjiang Sincan, Şinçan, Doğu Türkistan
Aksu Aksu
Altay Altay
Artux Ardıç, Artuç, Artış
Bortala Böretala, Bortala
Hotan Hotan
Jimsar Cimisar, Jimisar, Beşbalık, Başbölük
Karakax Karakaş
Karamay Karamay
Kashgar Kaşgar
Korla Korla
Kucha Kuça, Kuçar
Kumul Kumul
Tacheng Çöçek
Taklamakan Desert Taklamakan Çölü, Terkmekan, Taklar Mekan
Tarim Basin Tarım Havzası
Tian Shan Tanrı Dağları
Turpan Turfan
Ürümqi Urumçi
Yarkant Yarkent
Yengisar Yeni Hisar
Yining Kulca

Komor Adaları
Comoros Kamer Adaları, Kamur, Kumur, Mefta Adaları
Grande Comore Kazice
Mayotte Magota
Mohéli Muali

Hırvatistan
Bakar Bakır, Bukarica
Baška Başka
Brač Brasa, Brast
Branjin Vrh Birnivar
Čakovec Çakatorna, Çakotorna
Čazma Çazma, Zaçesne, Zaçasna, Zacisne
Čepin Çepin
Cerna Çerna
Cernik Çernik
Cres Karsu, Carsu
Đakovo Diyakova
Darda Darda, Tarda
Daruvar Daruvar
Drava Dırava
Dubrovnik Dobravenedik, Dubrovnik, Raguza, Dobruca, Dobrovenik
Erdut Erdöd
Gorjani Goryan, Garay
Hvar Lezine
Ilok Oyluk, İlok
Islam Latinski & Islam Grčki Setislam, Sedd-Islam, Sedd-i Islam, Saddislam
Ivankovo İvankova
Jablanac Yayıgaca
Jasenovac Yasenoviçse
Klis Kilis, Klis-i Bosna, Kilis-i Bosna, Klise
Knin Kanin, Kinin
Koprivnica Koproniça, Kapronca, Koproniçi
Korčula Korsile
Krbava Kırbava, Krbava
Krk Vage
Krka Kırka, Kerka
Kupa Kulpa nehri
Kutjevo Kutheva
Labin Albona
Legrad Lağradcık, Legradcık
Lošinj Luşin
Lovran Lorana
Makarska Meraksa
Međimurje Mimuriye, Mimuriyye, Megmorya, Megemorya
Medulin Medelun
Mikleuš Mikloş
Mljet Melide
Molat Çam Pontal
Moslavina Maslovin, Muslovine
Našice Nekçe
Nijemci Nemçe, Nemçi, Nimçe, Nemse
Novigrad Site Nova
Novi Zrin Zerinvar, Yenikale, Yanık
Nuštar Nuştra
Opatija Parluka, Abbasiye
Orahovica Rahoviçe, Raholca
Osijek Ösek, Cisr-i Ösek, Osek
Osor Orsaro
Pag Pagu
Pakrac Pakriç, Pakraç, Pakriçsa
Podgorač Podgoraç, Podgoriçe, Podgoriye, Podgrad
Poreč Piranse, Piransa
Posavski Podgajci Posaviye, Posovye
Pozega Pojega, Poşega
Premuda Piremude
Pula Pola
Rab Ezni
Rijeka Fiyumi, Riyeka, Fiyume
Rogoznica Rogozniçe
Rovinj Rovine
Senj Sanyaba, Sanya
Sisak Siska, Sisek
Šibenik Şebnik, Şebenik, Şibenik
Škarda Sam Paru Damanu, İşkarda
Skradin İskradin
Slatina Islatine
Slavonia Islavon, İslavonya
Split İspelet, Spilit
Stupčanica Istupçaniçe
Tovarnik Tovarnik
Trogir Trogir
Udbina Udvinye
Umag Umagu
Unije Uniye
Valpovo Valpo, Valpova, Valpove
Veruda Ulamusalu, Ulu Musalı
Virovitica Virovitiçe
Vis Lise
Vrpile Vırpile
Vrsar Orsara, Orsera
Vukovar Valkovar, Vılkovar, Vukovar, Vulko
Zadar Cara, Zadire, Zara, Zadra
Zagreb Zagrep, Agram, Zağreb
Zdenci İzdençe

Kıbrıs
Northern Cyprus Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Achna Düzce, Ahna
Agia Marina (Skylloura) Gürpınar
Agios Amvrosios Esentepe
Agios Epiktitos Çatalköy
Agios Sergios Yeni Boğaziçi, Aysergi
Agia Trias Sipahi
Akanthou Tatlısu
Arsos Yiğitler, Arçoz
Artemi Arıdamı
Asha Paşaköy
Bellapais Beylerbeyi, Bellabayıs
Boghazi Boğaz
Cape Apostolos Andreas Zafer Burnu
Cape Elaia Zeytin Burnu, Ayılı Burnu, Elya Burnu, İliya Burnu
Cape Kormakitis Koruçam Burnu, Kormacit Burnu
Cape Plakoti Yassıburun, Işıkburun
Dikomo Dikmen
Enkomi Tuzla
Famagusta Gazimağusa, Gazimagosa, Mağusa, Magosa
Galatia Mehmetçik
Gerolakkos Alayköy
Gialousa Yeni Erenköy, Maltepe
Golden Sands Altınkum Sahili
Gönyeli Gönyeli
Karavas Alsancak
Karpass Peninsula Karpaz Yarımadası, Kırpaşa Yarımadası, Karpaşa Yarımadası
Klidhes Kordilek Adaları, Kordilya Adaları, Zafer Adaları, Kilit Adaları
Koilanemos Esenköy
Kokkina Erenköy, Koççina
Komi Kebir Büyükkonuk, Komikebir
Kormakitis Koruçam, Kormacit
Kornokipos Görneç
Kyrenia Girne, Girniye, Cirene
Kythrea Değirmenlik
Lapithos Lapta
Ledra Street Lokmacı Caddesi
Lefka Lefke
Lefkonoiko Geçitkale, Lefkonuk
Leonarisso Ziyamet
Limnitis Yeşilırmak, Limnidi
Louroujina Akıncılar, Lurucina
Lythrangomi Boltaşlı
Lysi Akdoğan
Nicosia Lefkoşa, Lefkoşe
Mesaoria Mesarya, İçova, Mesarye
Mia Milia Haspolat
Morphou Güzelyurt, Omorfo
Myrtou Çamlıbel
Omorphita Küçük Kaymaklı
Pedieos Kanlıdere
Pentagia Yeşilyurt
Pentadactylos Beşparmak Dağları, Cireneler
Pergamos Beyarmudu
Pyla Pile
Rizokarpaso Dipkarpaz
Salamis Salamis
Saint Hilarion Castle Sent Hilaryon Kalesi
Sina Oros Kantara Tepesi, Sina Dağı
Sinta İnönü, Sinde
Soli Soli
Strovilia Akyar
Templos Zeytinlik
Tremetousia Erdemli, Tremeşe
Trikomo İskele
Tymvou Ercan
Tziaos Serdarlı, Çatoz
Varosha Maraş
Vatili Vadili
Vouni Vuni
Zodeia Bostancı, Zodya

Southern Cyprus Kıbrıs Rum Kesimi, Güney Kıbrıs
Agia Anna Akhisar
Agios Dometios Aydemet, Metehan
Aglandjia Eğlence
Akamas Akama Yarımadası
Akrotiri and Dhekelia Ağrotur ve Dikelya
Akrotiri Bay Limasol Körfezi, Ağrotur Körfezi
Aradippou Aradip
Athienou Kiracıköy
Avdellero Avdeler
Ayia Napa Aya Napa
Cape Arnauti Arnavut Burnu
Cape Drepanum Drepano Burnu
Cape Gata Doğan Burnu, Gate Burnu
Cape Greco Poyraz Burnu
Cape Kiti Kite Burnu
Cape Pomos Pomos Burnu
Cape Pyla Pile Burnu
Cape Zevgari İkizler Burnu, İkizburun
Chrysochous Bay Hacısofu Körfezi, Hırsofu Körfezi
Chrysochou Hacısofu, Hırsofu, Altıncık, Hırsofi
Dherynia Derinya, Derinköy
Dromolaxia Mormenekşe
Episkopi Yalova, Piskobu, Piskopi
Episkopi Bay Yalova Körfezi, Piskobu Körfezi
Evdhimou Düzkaya, Odim, Evdim
Geroskipou Yeroşibu
Kato Amiandos Aşağı Amyanto
Kato Arodhes Aşağı Kalkanlı
Kato Polemidia Aşağı Binatlı
Kellia Yıldırım, Celya, Ağılbaş
Kilani Ceylan, Gilan
Kiti Çite
Kofinou Köfünye, Geçitkale, Bakraçlı
Kouklia Kukla
Larnaca Larnaka, İskele
Larnaca Bay İskele Körfezi, Larnaka Körfezi
Latsia Laçça, Laçya, Latça
Lefkara Lefkara
Limassol Limasol, Leymosun, Leymason
Livadia Livatya
Mansoura Mansur
Mari Tatlısu
Meneou Menevi
Moniatis Elmalı
Mount Olympus Ziyatepe
Pano Polemidia Yukarı Binatlı
Paphos Baf, Gazi Baf, Kasaba
Perivolia Bahçalar
Petra Tou Romiou Rumtaşı, Afrodit Kayası, Gavurtaşı
Petrofani Esendağ
Polis Poli
Softades Softalar
Tersephanou Tersefan
Tillyria Dillirga
Timi Ovalık
Tohni Taşkent
Troodos Mountains Karlıdağ
Troulloi Trulli
Vuda Vuda
Zygi Terazi

Çek Cumhuriyeti
Bohemia Bohemya, Buyama, Bühamiya
Brno Brün
Karlovy Vary Karlova, Karlovari
Morava (river) Murava
Moravia Moravya, Murava
Olomouc Olmütz, Olomuk
Ostrava Ostrava
Plzeň Pilzen, Pilsen
Prague Prag, Frag, İfrak, Brak, Prak

Danimarka
Copenhagen Kopenhag

Mısır
Alexandria İskenderiye
Arish El Ariş, Ariş
Aswan Asvan
Asyut Asyut
Cairo Kahire
Al-Gawhara Palace Cevhere Sarayı
Bab Zuweila Bab el Zuveyla, Bab’ül Zuveyla
Khan el-Khalili Han Halil
Mokattam El Mukattam Dağı
Mosque of Muhammad Ali Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii
Ridaniya Ridaniye
Damanhur Demenhur
Damietta Dimyat
El-Mahalla El-Kubra Mahalletü’l Kebir, Kübra
Faiyum Feyyum
Girga Circe
Giza Gize, Cize
Ismaïlia İsmailiye
Luxor El-Uksur
Mansoura Mansure
Minya Minye
Monufia Menufiye
Nekhel Kal’a-i Nahl, Nahl
Pelusium Tine, Sena
Port Said Bür Said
Qasr Ibrim İbrim
Qusayr Kusayr, Kuseyr
Rosetta Raşit, Reşit, Reşid
Sharm el-Sheikh Şarm el Şeyh
Shibin Al Kawm Şibinü’l Kum
Shubra el-Kheima Subra
Sohag Sevhac
Suez Süveyş
Tanta Tanta

Eritre
Arkiko Hergigo
Asmara Asmara
Dahlak Archipelago Dehlek Takımadaları, Dahlak
Debarwa Debarva
Massawa Musavva, Masavva, Massu, Masu, Masava

Avrupa
Adriatic Sea Adriyatik Denizi
Danube Tuna
Rhine Ren
Alps Alpler, Alp Dağları

Finlandiya
Hakkari, Siilinjärvi Hakkari
Janakkala Yanakkale

Fransa
Alsace-Lorraine Alsas-Loren
Auvergne Uranya
Avignon Abinyun, Navenyan, Aben Yunus, Beni Yunus
Bayonne Beyun
Bastia Pestiye, Peştiye
Bonifacio Bonofasa
Bordeaux Bordo, Bürzil
Cannes Kan, Kanas
Corsica Korsika
Domalain Domalan
Dunkirk Dunkarkız, Donkarkız
Fraxinet Ferahşe, Ferahşenit
Îles d’Hyères Lariş Adaları
Marseille Marsilya, Marsal, Marçilya, Marşilya
Narbonne Erbune, Arbüne
Nice Nis, Nitse, Nise
Poitiers Puvatya, Puvatiye
Ramatuelle Rahmetullah
Rhone Ron Nehri
Roquefort-sur-Soulzon Rokfor
Savoie Salon
Sèvres Sevr
Strasbourg Strazburg
Toulon Tulon, Tolon
Toulouse Tulus, Tuluşe
Tours Tur, Balatüşşüheda
Trianon Triyanon
Versailles Versay

Gürcistan
Anaklia Anakara, Anakra
Chiatura Çiyatura
Gori Göri
Guria Güril, Gürel, Gürye, Gorya
Imereti Açıkbaş
Kakheti Kaheti
Khoni Hon
Kutaisi Kutas, Kutayıs, Kütayis
Mount Kazbek Kazman Dağı
Ozurgeti Oçerki, Azerkit
Poti Poti, Faş, Faşe
Redoubt Kali Redut Kale, Redutkale, Kulevi
Sachkhere Saçere
Samegrelo Megrelistan, Mingirelya, Mekrilistan, Dadyan
Shekvetili Şevketil, Şevket-İl, Şefketil, Şekvetil
Stepantsminda Kazbek
Svaneti Suvanya
Tbilisi Tiflis
Zestaponi Zestapon
Zugdidi Zekdide
Adjara Acaristan, Acarya, Eceristan, Egeristan
Batumi Batum
Gonio Gönye, Apsaros, Günye, Güney, Künye, Güniye
Keda Keda
Khelvachauri Helvaçavur
Khulo Hula, Hula Kale, Kula Kale
Kobuleti Çürüksu, Kabulet, Kapulet, Kobulet
Shuakhevi Şuahev
Kvemo Kartli Borçalı, Borçalistan
Bolnisi Çürük Kemerli, Karatepe, Bolus, Bolulus
Dmanisi Başkeçid, Başgeçit
Gardabani Karatepe, Karayazı
Marneuli Sarvan
Rustavi Bostandere, Bostanşehir
Tetritsqaro Ağbulak, Akbulak
Tsalka Parmaksız, Zelka, Zalha, Çalka
Meskheti Mesketya, Misketya
Abastumani Abastümen, Abastuman, Abastuban
Adigeni Adıgün, Adigön, Adıgen
Akhalkalaki Ahilkelek, Ahılkelek, Ahırkelek, Ahikelek, Ağkale, Ahal Kelek (Ak Kale)
Akhaltsikhe Ahıska, Aksıka
Aspindza Espince, Esmince, Aspinza, Aspinze, Asminza
Atskuri Azgur
Benara Beynara
Borjomi Borcum, Borcom
Chacharaki Çeçerek, Çeçarak, Cererek
Khanchali Lake Kancalı Gölü
Khertvisi Hırtız
Ninotsminda Altunkale, Hocabey, Altun Kala
Oshora Osıkha, Oşe
Paravani Lake Pervane Gölü
Tsakhani Sağan, Sahan
Ude Ude
Vale Vale
Abkhazia
Gali Gal
Kodori Valley Kodor Vadisi*
Ochamchire Çamçıra, Çamşıra, Şimşir
Samurzakano Semirzağan
Sukhumi Sohumkale, Sahum, Suhumkale
South Ossetia
Tskhinvali Şinval

Almanya
Bayern Bavyera
Berlin Berlin
Cologne Köln, Kolonya
Landshut Lonçate
Meissen Masla, Misniye
Monschau Monşo
Munich Münih
Niedersachsen Aşağı Saksonya
Nordrhein-Westfalen Kuzey Ren-Vestfalya
Sachsen Saksonya
Stuttgart Ştutgart

Cebelitarık
Gibraltar Cebelitarık, Cebel-i Tarık
Strait of Gibraltar Cebelitarık Boğazı, Septe Boğazı

Yunanistan
Central Greece Orta Yunanistan, Helenya, Helenistan
Aetolia-Acarnania Karlı İli, Karlıili, Karlı Eli
Agrafa Agrafa
Agrinio (Vrachori) İmrahor
Amfilochia Kervansaray, Karvasaras
Amfissa Saline, Salna
Angelokastro Engilikasrı, Engelikasrı, Enekli
Atalanti Talanta, Talanda
Athens Atina, Atine
Agios Dimitrios İbrahimi
Chaidari Haydari
Elliniko Hasani
Attica Attike
Domokos Dömeke
Faliro Faleron
Karpenisi Kerbeneş
Kifisia Kerpesi, Kefsa
Lamia İzdin, Zeytun, Zeytuni, Ezdin
Lidoriki Olendirek, Olunduruk
Livadeia Livadya, Levadya
Megara Megara
Mendenitsa Modonuç, Moduniş
Missolonghi Misolonki, Mesalongi
Naupactus İnebahtı, Eynebahtı, Aynabahtı
Oropos Rubus
Perdikaki Sarıkaçan, Karakaçan, Sakarcı
Piraeus Pire, Aslan Liman, Porto Leone
Bay of Zea Paşalimanı
Mikrolimano Türklimanı
Porto Rafti Terzilimanı
Sounion Temaşalık Burnu, Sütun Burnu
Spercheios Alamana Nehri
Thebes İstefe, İstifa
Tourkochori Esedabad, Esedli, Esedobası
Xiromero Ekseremere, Eksemere
Valtos Valtoz, Alto
Vonitsa Voniçe
Vouliagmeni Karasu
Ypati Patracık, Bardacık, Badracık
Epirus Güney Epir, Çamerya
Agios Dimitrios Topçular
Agios Minas Aya Mina
Arta Narda
Delvinaki Delvinaki
Derviziana Dervişhane
Filiates Filat
Igoumenitsa Gomniçe, Gümenice, Gomenice, Gomaniçe, Reşadiye (Between 1909-1913)
Ioannina Yanya
Koukouli Kokuli
Konitsa Koniçe, Kuniçe
Louros Loros, Lorus
Margariti Margaliç, Margılıç, Margelliç, Margalıç
Metsovo Maçova, Meçuva, Meçova, Miçova
Paramythia Aydonat, Aydunat, Paramiti
Parga Parga
Preveza Preveze
Syvota Morto, Murto, Sobot
Vitsa Vitza
Vourmpiani Vurbiyan
Macedonia Ege Makedonyası, Güney Makedonya, Aşağı Vardar
Adam Adamköy
Adendro Kırcılar, Kırcalar
Afitos (formerly Άθυτος) Atitos
Agia Paraskevi Yeniköy
Agios Antonios (formerly Μικρό Πλαγιάρι) Kücüklü
Agios Athanasios Kavaklı, Kavaklı Çiftlik
Agios Manas (formerly Αη-Μάμας) Aya Mama
Agios Nikolaos (formerly Αη-Νικόλας) Aya Nikola
Agios Prodromos (formerly Ρεσετνίκια) Reşidnik
Agios Vasileios Ayo Vasil
Aliákmon İnce Karasu, Bistrice
Almopia Karacaova
Anarachi Debre
Ano Scholari (formerly Μπασισλή) Bahşişli
Antigonos Köseler
Ardameri (formerly Αρδαμέρ’) Edremir
Argos Orestikon Hurpişte, Horpişte
Aridaia Sıbiska
Arnaia (formerly Λιαρίγκοβη) Raligova, Raligovi
Arnissa Usturova, Üstürve
Azapiko Azapiko
Chalastra Küleki
Chalkidiki Halkidikya, Halkidiki, Üç Parmak
Chalkidona Yaylacık
Chortiatis Hortaç
Chrysoupoli Sarışaban, Sarı Şaban
Dafni Dafni İskelesi
Damiano Sülüklü
Dendri Orman Çiftlik, Orman Çiflik
Dexameni (formerly Βάβδος or Μπαϊραμίτσι) Bayramiç
Dikorfo (formerly Παζαρλήδες) Pazarlı
Dispilio Dubyak
Doxato Doksat
Drama Dırama, Drama
Drosero Asar Bey
Drias Meşeli
Edessa Vodina
Efkarpia Gramadina
Ekali Gedikli
Elatochori Uskuterna, Uskutrina, Uskurna
Elaiochori Kuçkar, Koçkar
Elaiochoria (formerly Νταουζλήδες) Davutlu
Elaiochoria (formerly Ντοπρολήδες) Dobralı
Elatia Kara Dere
Eleftheres Leftere, Telfere
Eleftheroupoli Pravişte
Elliniko Mirova
Eptalofos Sevindik
Evosmos Harmanköy, Yeni Kokluca
Evropos Aşıklar
Exaplatanos Kapenyan, Kapinyani, Kapinyari
Fanos Mayadağ
Florina Florina, Kaylar
Foustani Fuştan
Galatades Sucuklu
Galatista (formerly Γαλάτ’στα) Galaça
Galatista (formerly Κιουρτζόγλου) Kurcoğlu
Gallikos Salmanlı, Salamanlı
Gerakari Doğanca
Giannitsa Yenice-i Vardar
Goumenissa Gömençe, Gömence, Gümence
Grevena Girebene, Grebene, Grebne
Haliacmon (river) İnce Karasu
Hilandar Filandar
Ierissos Erse, Yerise
Ipsilon Kasaplı
Irakleotes Krifçe
Kaimakchalan Kaymakçalan
Kalamaria Kelemerye, Kalamarya
Kalamitsi (formerly Καλαμίτσ’) Kalamici
Kalandra Kalandra
Kali Yağcı Köy
Kallipoli Kara Hamza
Kallithea Eğri Dere
Kallithea (formerly Μάλτεπε) Maltepe
Karabournaki Karaburun
Kardia (formerly Καρατσουχαλί) Karaçovalı
Karyes Kariye, Karye
Kassandra Kesendire
Kassandreia Kesendire, Valta
Kastanochori Umur Bey
Kastoria Kesriye
Katerini Katerin, Katrin
Kato Scholari (formerly Ανταλήδες) Adalı
Kavala Kavala
Kelli Keli
Kentriko İsnefçe
Keramoti Keremetli, Kiremit, Kiremit Limanı
Kilkis Kilkış
Kitros Çitroz
Kladero (formerly Τσιπισλίδες) Cepişli
Kleisoura Kilisura, Klisura, Kilisora
Kokartza Kokarca
Kokkinia Kuşova
Kolchida Akçakilise, Akçe Kilise, Alçak Kilise
Konstantia Gustulüp
Koromilia İsliveni
Koroneia Kara Mahalle
Koronouda Alburlu
Kosteno Kösten
Koufalia Kurfallı
Kozani Kozan, Kozana
Krini Kırna
Kristoni Sarıgöl
Kryonero (formerly Καραγιού Σουφλάρ) Kara Yusuflar
Lagkadas Langaza
Lake Koronia Ayvasil Gölü, Ayvasıl Gölü
Lake Orestiada Kesriye Gölü
Lake Volvi Beşik Gölü
Lankoma (formerly Ατματζιαλήδες) Atmancalı, Akmancalı
Lefkona Kavaklı
Leptokarya Leftehor
Litochoro Litohor
Loudias (river) Karaazmak, Kara Azmak
Marathousa (formerly Ραβνά) Ravna
Megali Panagia Ravenik, Revenik
Melissochori Balca
Melissi Balca
Melissourgio Mezdürek
Meliti Türbeli
Mesimeri (formerly Μεσ’μέρ’) Meşmer
Metagitsi (formerly Μεταγκίτσ’) Metangiç
Metamorfosi (formerly Βόζινα) Vozina
Mikralona (formerly Πόζαλαν) Bocalan
Mikrokampos Alihocalar, Gölobası
Mikros Vavdos Akpınar
Milea Kırlat
Mount Athos Aynaroz, Ayanoroz, Ayneroz
Mount Voras Kaymakçalan Dağı
Naousa Ağustos
Nea Charavgi Cuma, Cumapazarı, Cumabazarı
Nea Apollonia Eğribucak
Nea Moudania Kargı Limanı
Nea Peramos Kale Çiflik, Eski Kavala, Telfere Liman
Nea Poteidaia Portes
Nea Skioni Çaprani, Keramidi
Nea Zichni Zihne, Zihna
Neapoli Nasliç, Naseliç, Nasliğ
Neochori Yeniköy
Neoi Epivates Bahçe Çiflik
Nikiforos Nusretli
Nymfaio Neveska
Orfani Örfihane
Orino Ören Dere
Palaio Gynaikokastro Avrathisar, Avrethisar, Avrethisarı
Palaio Mylotopos Sarı Kadı
Palaiochori Palyohor
Pangaion Hills Pınar Dağ
Panorama Arsaklı, Aksaklı
Pella Alakilise, Postol
Pentapoli Sarmasakçı
Petrades Sarıdoğan
Pierian Mountains Şapka Dağları
Pikrolimni Gülobası
Plagiari Uzun Ali
Platamon Palatimne, Olacak, Bilatimene
Plevroma Yeni Köy
Polichni Karahüseyin
Polygyros Poliroz, Polyoroz
Pontochorio Eskice, Veti Pazar
Pontokerasia Patrat
Prosotsani Pürsıçan, Persican, Bersican
Proti Küpköy
Ptolemaida Kayılar, Kayalar
Serres Serez, Siroz, Siruz, Sirez
Servia Serfice, Serfiğe, Serfiçe
Siatista Sateste, Şatista, Setüstü, Armutköy
Siderokausia Sidre Kapısı, Sidrekapı, Sidrekapısı, Sidrekapsi, Sidrekabsi
Sidirokastro Timurhisar, Demirhisar
Sindos Tekeli
Sithonia Longoz, Sitonya, Lonkoz, Longos
Skotoussa Brusanik
Skydra Vertekop
Stagira Kazancı Mahalle
Stavroupoli Lembet, Lemin, Melit, Zeytinlik
Stefanina İstifaniye
Stivos Gümeniç, Gülmeniç
Stratonicea İzvor
Struma (river) Karasu
Terpyllos Kürküt
Theodosia Hacıbayram
Thermi (formerly Σέδες) Sedes
Thessaloniki Selanik
Agiou Dimitriou Street Mithat Paşa Caddesi
Apostolou Pavlou Street Islahane Caddesi
Archeologikou Mousiou Street Hacı Hayri Paşa Caddesi
Egnatia Street Vardar Caddesi
Eleftherias Square Hürriyet Meydanı, Olimpos Meydanı
Eleftheriou Venizelou Street Sabri Paşa Caddesi
Ethnikis Amynis Hamidiye Caddesi
Hamidie Fountain (Spring of Kalamaria) Hamidiye Çeşmesi, Kelemerye Çeşmesi
Heptapyrgion Yedi Kule
Konak (Thessaloniki) Konak, Hükümet Konağı
Nikis Boulevard Kordonboyu
Praxitelous Street Sezai Paşa Caddesi
Toumba Tumba, Tepeüstü
Tsimiski Street Paralelli
Upper Town Yukarı Mahalle
White Tower Kanlı Kule, Beyaz Kule
Zeitenlik Zeytinlik
Toumba Tumba, Tunya
Tripotamos Çömlekçi
Valtochori Sarıca
Vathylakos Vadilik
Veria Karaferye, Karaferya
Vogatsiko Boğazköy
Xino Nero Ekşisu
Zarkadia Gedikli
Zimnicea Zimniçe
Peloponnese Mora, Peloponez
Achaea Ahaya
Agios Petros Ayapetri
Aigio Voştiçe, Vostiça, Vostica
Akovos Akova
Anavryto Gardiki
Androusa Andrusa
Argos Argoz, Arhoz, Arhos
Asopos Asopoz
Atsicholos Açiholos
Cape Maleas Benefşe Burnu, Malya Burnu
Cape Skyli İskilli Burnu
Chalandritsa Kalandriçe, Kalandriça
Chlemoutsi Holomuç, Hulumiç, Kulumiç, Holomiç, Helomiç
Corinth Gördes, Gördös, Korint, Kordos, Koritos
Derveni Derbent
Ermioni Termih
Fanari, Andritsaina Fanar, Fener
Gastouni Gastuni
Gialova Yalova
Gulf of Corinth Korint Körfezi
Kalamata Kalamata, Kalamatya
Kalavryta Kalavrita
Kalogria Gölbaşı, Kalugarya, Kalogriye, Kallurga
Kalentzi Kalenci
Karytaina Kartina, Karitena
Koroni Koron
Kyparissia (Arkadía) Arkadya, Arkadiya
Leontari Londar, Londari, Leondar
Longa Lonka
Mani Peninsula Manya Burnu
Megalopolis Sinano
Messenia Meş Senya, Messenya, Mesinni
Methoni Modon, Mudon, Moton, Motun
Monemvasia Benefşe, Menekşe, Malvasya, Menavasye
Mystras Mizistre, Mezistre, Mezistire, Mizistire, Misistire, Misistra
Nafplion Anabolu, Yenişehr-i Mora, Mora Anabolusu, Mora Yenişehri
Patras Ballıbadra, Balyabadra, Badra, Balya Badre, Balye Badre, Balya Badra, Ballı Badra
Pylos Navarin, Anavarin
Pyrgos Pirgos, Burgaz-ı Cedid
Rovia Ruya
Santomeri Sandomir, Santomer
Trikolonoi İstemniça, İstimniça
Tripoli Tripoliçe, Trabliçe, Triboliçe, Tırbolu, Tirebolu
Voies Vatika
Vouprasia Ali Çelebi
Vrina Firina
Thessaly Tesalya, Teselya
Fanari Fener, Fenar
Karditsa Kardiça, Kardiçe
Agia Akya, Ayya
Elassona Alasonya
Farsala Çatalca
Gonnoi Dereli
Larissa Yenişehir, Yenişehr-i Fenar, Yenişehir-i Fenar
Mount Olympus Alemboz Dağı, Semavatevi
Pineios Köstem Irmağı
Stomio Çayağzı, Papazköprüsü
Tempi Bababoğazı
Tyrnavos Turnova, Tırnova
Almyros Ermiye, Urumye, Urmiye
Velestino Velestin
Volos Koç, Kuluz, Golos, Koloz, Galoş, Galos
Aspropotamos Aspropotam
Kalampaka Kalabaka, Kalabakdağı, Kalabakkaya
Malakasi Malakas
Póroi Poroy
Trikala Tırhala, Tırhale, Turhala
Western Thrace Batı Trakya, Garb-i Trakya
Evros Meriç ili
Alexandroupoli Dedeağaç
Amfitriti Çekirdekli
Ammovouno Simavna
Ampelakia Kulaklı
Ardas river Arda nehri
Arzos Kulaklı Çiftliği
Mpara Gölcük
Chandras Erçeli, Kabahöyük
Cheimonion Umurbey
Chelidona Helvacı
Dikaia Kadıköy
Dikella Dikilitaş
Dilofon Üreyiş, Yüreyiş, Yürüyüşköy
Drepanon Burgucan Çiftliği
Dymi Osmanlı Çiftliği, Uskanlı Çiftliği
Elaia Deleleşköy, Deliilyasköy, Divaneilyas
Erythropotamos river Kızıldeli nehri
Evros river Meriç nehri
Feres Farecik, Ferecik, Firecik
Ferygion Efrem, Efremköy
Ftelia Karaağaç Çerman, Karaağaç Çermen, Karaağaç Çirmen
Fylakion İnceğiz, Seymenli, Simenli
Galia Yaylacık
Galini Çengelli, Cingirli
Kanadas Epçeli
Kastanies Çörekköy, Kestanelik
Kavyli Eymirli, Eymürler, Eymürlü, Emirler, Emirli
Keramos Kermut, Körmüt, Kör Ümid, Kiremitli
Kliso Kilisalık, Kiliseli
Komara Kumarlı, Musaköy
Krios Kadı, Kartonlu, Koyunlu
Kyprinos Sarıhisar, Sarıhıdır
Lepti Camişerif, Eceköy
Marasia (formerly Loggos) Maraş
Megali Doxipara Büyük Çavuşlu, Doğanca, Doğancı Çiftliği
Mesimvria Güvendik
Mikra Doxipara Küçük Çavuşlu, Türkdoğanca, Türkdoğancı
Milia Bektaş, Bektaşiköy, Bektaşlı, Söğütlü
Nea Vyssa (formerly Achyrochori or Pachni) Ahırköy, Yenibosna
Neo Cheimonio Yeni Omurlu, Yeni Umurbey, Yeni Umurbeyli
Neochorion Tatar Yeniköy
Oinon İğneoğlu, İneoğlu
Orestiada Kumçiftliği
Ormenio Çirmen, Çemen, Çerman, Çermen
Palaistra Pehlivan Çayırı
Pali Bıldırköy
Patagi Pazarlı
Pentalofos Beştepe
Pyrgos Elburgaz, Yelburgaz
Perama Görece, Gürece, Güreci
Petrota Karabağ, Taşlık
Plati Sadırlı, Sarıhıdır, Sarıhisar
Rizia Dulcaaras, Tufanca-i Ardı
Sagini Şahince, Şahinci
Sakkos İshaklı, Karaishaklı Çiftliği
Spilaion İspitli
Sterna Salpistatar, Tatar Ali, Tatarköy
Therapeio Sarıyer
Thoyrion Urlu
Valtos Saltıklı, Saltıklı Çiftliği, Saltuklu
Vyas Bökköy
Zoni Çavuşköy
Rhodope Rodop ili
Aigeiros Kavaklı
Amaxades Arabacıköy
Arriana Kozlukebir
Fillyra Sirkeli
Fylakio Seymenli, İnceğiz
Iasmos Yassıköy
Kechros Mehrikoz
Komotini Gümülcine
Maroneia Maronya
Organi Hemetli
Sapes Şapçı, Şaphane
Sosti Susurköy
Xanthi İskeçe ili
Abdera Bulustra
Ano Karyofyto Yukarı Kozluca
Ano Livera Yukarı Ada
Dafno Mahmutli
Echinos Şahin
Galani Çakırlı
Genisea Yenice-i Karasu, Yenice-i Karacasu
Imera Saltuklu
Ioniko Hüseyinköy
Kato Karyofyto Aşağı Kozluca
Kato Livera Aşağı Ada
Komnina Kurlar
Kotyli Kazanova
Lake Vistonida Borugöl
Livaditis Hamidiye
Lykodromio Kurtalan
Nestos (river) Mesta Karasu
Paschalia Bayramlı
Selero Gökçeler
Sidīrópetra Demirtaş
Stavrochorion Hocalar
Stavroupoli Yeniköy
Xanthi İskeçe, Eskice
Aegean Islands
Crete Girit, Kirid, Girid
Agia Vassili Ayvasil, Ayvasıl, Eyuvasil, Ayo Vasil
Agioi Theodoroi (islands) Aya Todori Adaları, Kal’a-i Todoriler, Todori, Todoriler
Agios Mironas Aya Miron, Ayamiron
Agios Nikolaos Aya Nikola, Ayanikola, Ay Nikola
Amari Amarya, Amari, Amariye
Amnatos Amnato
Anatoli Anadolu
Anogeia Anoya
Apodoulou Apodolu
Apokoronas Apokoron, Apkoron, Apokorono
Argyroupoli Arkiropoli
Atsipopoulo Açipopolo
Chania Hanya
Chromonastiri Hro Manastırı
Chryse Kalderon, Eşek, Altınada
Dionissiades Yeniçeri Adaları
Fournoi Furni
Garazo Garazo
Gavdopoula Gavdopula, Kösen
Gavdos Gavda
Gazi Gazi
Gramvousa Kırambosa, Granbosa, Garabusa, Grabusa
Heraklion Kandiye
Houmeri Humeyri
Ierapetra Yerapetre, Yerepetre, Yalıpetra
Kandanos Kandanos
Kasteli Kastel
Kato Chorio Koturyo, Kötüryo
Kavousi Kavusi
Kissamos Kisamu, Kisamo, Kissamu
Kritsa Kariça
Kydonia Kidonya
Lasithi Laşit
Lefka Ori Ak Dağlar
Malevizi Maloiz
Margarites Margaritis
Melidoni Melidoni
Meronas Marona
Mournies Murnes
Mylopotamos Milopotamu, Milopotamo, Sivrihisar
Neapoli Yenişehir
Pediada Pediye
Pigi Piyi
Rethymno Resmo
Roustika Rustika
Samaria Samarya
Selino Selene, Selne, Selina
Sfakia İsfakya, Esfakya, İsfakiye, İsfakye
Sitia Estiye, İstiye, Sidye, Sitya
Souda Suda
Spinalonga İsperlonga, Spinalonya, İsperlanka
Stylos Eşkiloz
Temenos Temnos
Tourloti Turluti
Tzermiado Cerniyodu
Vrachasi Vrahaş, Vraha
Zenia Esine
Cyclades Kiklat Adaları, Tavşan Adaları
Amorgos Yamurgi, Mırgır, Yumurgi, Mırgar, Yamorgi, Mamurgoz
Anafi Anafiye, Mafiye, Anafiya
Andros Andıra, Andire, Andira, Andre
Gavrio Karga Limanı
Anydros Anidro
Antikeros Yassıca, Antikeri
Antimilos Küçük Değirmenlik
Antiparos Andibara, Andobade, Andobare
Delos Delos, Dilos
Didimi Didim
Donoussa Hacılar, İstanos
Dragonesion Yılan
Folegandros Bolukendire, Poli Kendire, Polikandiro
Gyaros Papazlık, Şeytanlık, Şeytan
Hristiana Hıristiyanlar Menzili, Hıristiyan
Htapodia Mykonou Doğancık, İstaporya
Ios Aniye, Ünye, Enye, Niyoz, İne, Anya, Anye
Iraklia Örenli, Rakliya, Odunluca, Yassıca
Kalogiros Venedik Kayası, Kalari, Kalageri
Kea Mürted, Murtad
Keros Karo
Kimolos Gümüş
Koufonissia Yassıca, Kufonisya
Kythnos Termiye, Terme, Termine, Termid
Makronissos Bibercik, Birecük, Biricik, Uzunca
Milos Değirmenlik, Dermenlik
Mykonos Mökene, Mükene, Mokine, Mokana, Mekine
Naxos Nakşa, Nakşe
Pachia & Makra Pakya & Makra
Paros Bara, Para, Bare, Bere, Berre, Baro
Polyaigos Polino
Rhineia Sığırcıklar
Santorini Santoron, Santoronlar, Senturin, Mesenturî, Santurin, Şantörün, Santorin
Schoinoussa Eskino
Serifopoula Serfo
Serifos Koyunluca, Serkoz, Serfoz, Sermina, Koyunlıca
Sifnos Yavuzca, Yavuzcular, İspinos, Şefenoz, Şefnos, Sinfinos
Sikinos Eskinos, Eşkinos, İşkinos, İskinos
Syros Sire, Sira, Siroz, Şira, Şıra
Thirasia Serbarlı
Tinos İstendil, İstendin, İstandil, İstandiye, Tine
Dodekanisos Onikiada, Cezair-i İsna Aşer, Menteşe Adaları, Güney Sporatlar, Güney Asporatlar, Karya Adaları
Adelfoi Syrnas Islets Kızkardaşlar, İkikardaşlar
Agathonissi Eşek, Gaydaros
Alimnia Limoniye, Limoniya, Hırmanlu, Alimya, Aliminya, Limonsa
Antitilos Askino, Askina
Arkoi Nergiscik, Mandraki
Armathia Ermeniya, Akça
Astakida İstakida, Astakida, Cuyad
Astypalaia İstanbulya, İstanbuliye, İstampulya, Ostropalya, Ustropalya, İstanbulye, İstambulya, İstampolya, İstanbolya, Astropalya
Chamili Kamilun
Dragonera Dragonera
Farmakonisi Bulamaç, Burmaç
Fidoussa Yaban, Tifoza
Gaidourosnissi Tilou Eşek, Gadaros
Gyali Sakarcılar, Yalı, Sakarcalar
Halki Herke, Helke, Harki, Herkit, Herekyet, Heleke, Harake, Hereke
Hondro Hondro
Kalolimnos Kalolimni, Kalolimnoz
Kalymnos Kilimli, Kelemez, Kalimnoz, Gelemez
Kandeloussa Çerte, Kandilli, İstambulya Papazlığı
Kaparonisi Kapari
Karpathos Kerpe, Çirbe, Gerpe, İskarpento
Aperi Apri
Arkasa Arkasa
Menetes Menatise, Menatişe
Mesochori Misuhoriye
Koraki Korasi
Olympos İylinboz
Pyles Pliz
Kasos Kaşot, Çoban, Çobanlu, Çobanlar, Hububat, Kaşat
Kastellorizo Meis, Kızılhisar, Mis, Misi, Mesir, Kastelûrizen, Mes, Meyis
Kinaros Ardıçcık, Zenari
Kos İstanköy
Antimachia Andimahya, Andımahya, Şehitler, Adimahi, Andimahi, Andmahı, Andmahiye
Asfendou Asfendiyu, İspenye
Aspa Aspa
Kako Prinari Kabapınar
Kamari Kamari
Kardamena Kardamena, Anasarna
Kefalos Kefaloz, Keyfeloz
Konario Konyalı
Kos İstanköy, Kal’a-i Narence, Nefs-i Narence, Narince, Narence, Narenç
Kumburno Kumburnu
Lagoudi Lagudi
Lampi Göl
Mastichari Mastihari, Sakızlı
Marmari Marmari
Paradisi Kara İncir
Plaka Soğanlı
Platani Germe, Kerme, Gereme
Psalidi Makas Burnu, Kisteli, Kilseli
Pyli Pili, Kapıcılar
Tigaki Tingaki, Tuzla
Zipari Zibari, Cıbar
Kounoupoi Konoba, Konopa
Koutsomytis Kocamedi, Koçomiti
Leipsoi İlipsi, Lipsi, Eşekler, Himaran
Leros İleriye, İleryoz, Leryoz
Levitha Koçbaba, Kocapapaz, Koçpapaz, Koca Papas
Liadi Megalo & Liadi Mikro Kendiroz Kayalıkları
Megalo Sofrano Safran
Nimos Miskin, Nimöz
Nisyros İncirli
Patmos Batnaz, Batnoz, Batnos Baba, Abatnos Papas
Pontikoussa Pondikonis, Kondikosa
Pserimos Keçi, Kapari
Rho Karaada
Rhodes Rodos, Lodos, Rados, Lodoz, Rados
Afandou Afandoz, Afondoz
Archangelos Honholoz
Cape Vodi (Cape Bovo) Öküz Burnu
Filerimos, Rhodes Sünbüllü, Sümbüllü
Kalythies Kalatiz, Klikse, Klikes
Koskinou Köşkenoz, Keşkenoz
Kritinia Kastelloz, Kastelli, Kostelloz
Lindos Lendos, Lindoz, Londoz
Paradeisi Uluova, Villanova, Yılanlıova, Yılanabâd, Vilanova, Cem Bahçesi
Pastida Bastiya, Bastiye
Psightos İpsitoz
Maritsa Mercan Tepe
Rhodes (city) Eski Rodos
Hippocrates Square Şadırvan Meydanı
Platia Enidriou Kumburnu
Sokratus Street, Rhodes Uzunçarşı
Sgourou Özkur, Uzgur
Saria Doğancık, Küçük Kerpe, Misarya, Saros, Sariye, Togancık
Seirina Ardacık, Sirena, Sirina
Sesklio Seskili, Haklı
Stroggyli Çamada, İpsili
Symi Sömbeki, Sümbeki, Zömbeki, Sönbeki, Zümbeki, Simi
Tilos İlyaki, İlkil, Papazlık, Papaslık, İleki, İlleki, İllik, Piskopiye, Elbaki, İliki, Eliki
Tria Nesia Üçadalar
Eastern Sporades Saruhan Adaları, Doğu Sporatlar, Doğu Asporatlar
Antipsara Küçük İpsara, Antipsara
Chios Sakız
Kalamoti Kalemati, Kalamoti, Kiremitli, Kalamoto
Kardamyla Kardamlı, Kardemile, Kardamila, Kardamile
Lagkada Langada
Limenas Paşa Limanı
Mastichochoria Sakız Köyleri
Mesta Mesta
Pyrgi Pirgi, Birgi
Volissos Voliso, Viliso
Fournoi Fornoz, Aksan, Fornozlar, Furnaz
Icaria Ahikerya, Karyot, İkarya, İkaryot, Ahikerye, Ahikerda, Nikarya, Ahigeri
Agios Kirykos Aya Krikos
Evdilos Odilos
Lesbos Midilli, Midillü
Agiassos Ayasu
Agios Georgios Agras Hızır İlyas Adası
Agra Ağra, Ağriye
Anemotia Anamotya, Anamutya
Arisvi Cumalı
Cape Korakas Göreke Burnu
Chidira Hidre
Dafia Vafyo, Dafiya
Gera Yera, Yere, Bere
Eressos Herse
Filia Filye, Falya, Filya
Ippeio İpyoz, İbod
Kalloni Kalonya, Kolonya, Kalniye, Kaline
Kalo Limani Çamur Limanı
Kapi Kapya, Kapye
Káto Trítos Katartöz, Katırtöz
Kerameia Keramya, Kelemiye
Kleio Göle, Güle
Komi Komi, Kumi
Lisvori Lizgor
Loutra Lutra
Loutropoli Thermis Sarıılıca, Güzel Sarıılıca, Sarlıca, Sarlıca Kaplıcası, Sarı Ilıca
Mantamados Mande, Manda, Manide, Mandamanda, Mandemande, Mandemados
Mesagros Mesagros
Mesotopos Mesatopi, Misetopu
Mistegna Müstefna, Mestegna
Molyvos Molova, Molva, Moluva, Molove, Molivos, Moliva
Mount Lepetymnos Karakaş Dağı
Mytilene Midilli
Nees Kydonies Balçık, Yeni Ayvalık
Pamfyllo Baltaoğlu Adası
Parakoila Parakila, Peraşle
Pelopi Kale
Perama Perame, Pereme, Bire, Pre, Perme, Preme
Petra Petre, Petra
Pigi Pigi
Plagia Karasinan
Plomari Pilmar, Pilimar, Pilimer
Polichnitos Polihnit, Polhinit, Polihnet, Polihinit
Pterounta Afteronda, Ufturunda
Sigri Sığrı, Sağrı, Suğra, Sığır Limanı
Skalochori Çömlekköy, Çömlek
Skopelos Uskuplo, Uskublo
Stypsi İstipse
Sykounta Oşkondo
Sykaminia İskamya, Eskamya, İskamye, İskimye, Eskemya
Vasilika Feslige, Vasleçot
Vrachonisida Kalloni Karbiye Adası
Ypsilometopo İşlemetopu
Oinousses Koyun Adaları, Papaz Adaları, İnossa
Pasas Paşa, Taşçiftliği, Başa
Pontikonissi Gavati, Pondiko
Vatos Vaton, Vati, Vatos
Psara İpsara, Pasra, İbsara, İpsala
Samos Sisam, Susam
Karlovasi Karlovası
Khora Hora
Kokkari Kokari
Marathokampos Merato-Kambo
Pythagoreio Tigani, Pisagor
Vathy Vati
Thymaina Hurşid, Hurşit, Hurşidler, Fimena
Tomaronisia Çıplak Adalar
Tokmakia Tokmak Adaları
Barbalias Barbalya, Büyük Tokmak
Panaghia Panagya, Küçük Tokmak
Aspronisia Manide Adaları
Aspronisos Kesenderlik
Tsoukalas Akça
Euboea Eğriboz, Ağrıboz, İğriboz
Argyronisos Pirbaba
Chalcis Halkis, Negreponte, Halkida, Kara Baba
Karystos Kızılhisar, Kastello Rosso
Mandilou Mendil
Manolia & Strongili Eşek Adaları
Oreoi Oderbos
Petalioi Karaadalar, Dimalı, Bali, İpetali
Pontikonisi Sıçancık
Raphtis Terzi Kayası
Styra Örenli
Ionian Islands Yediadalar, İyon Adaları, Yanya Adaları, Cezayir-i Seb’a-i Müctemi’a
Antikythera Sıkliye, Küçük Çuha, Küçük Çuka, Küçük Çuko
Antipaxos Küçük Bahşi, Anti Pakşo, Küçük Bakşu
Arkoudi Arkudi
Atokos Atokos
Corfu Korfu, Korfuz, Körfez, Korfoz, Korfa, Kefere, Korfoş, Körfüz
Korission Lagoon Korusa Gölü
Liapades Liyapadis
Ýpsos İpsokorfo
Elafonissos Paşa, Geyik
Ereikoussa Merlera
Ithaki İtake, İtaki, Küçük Kefalonya
Kalamos Kalamos
Kastos Kastos
Kefalonia Kefalonya, Kefaloniye
Kythira Çuha, Çuka, Çuko
Lefkada Aya Mavra, Lefke, Ayamavra, Ayamovra, Lefkode, Aymavra, Lefkede
Mathraki Matraki
Meganisi Meganisi
Othonoi Fanus
Paxi Bahşi, Paksu, Pakso, Pakşo, Bakşu, Bahşılar
Proti Burad, Pradna
Sapientza Burak, Burak Reis, Burakreis, Spençe, Barak Reis
Strofades Mallu Kilise, Çanlu Kilise
Zakynthos Zante, Zaklise, Zakilda, Zenta, İzakilise, Zaklisa
North Aegean Islands Boğazönü Adaları, Kuzey Ege Adaları, Trakya Adaları
Ammouliani Tavuk
Agios Eustratios Bozbaba
Kafkanas Güllüce
Lemnos Limni, Ilımlı, İlimli
Cape Mourtzephlos Ulufeci Burnu
Cape Plaka Pılaka Burnu
Ekato Kefalon Yüzbaş Limanı, Yozbaş Limanı
Gulf Pournias Hüdai Körfezi
Kaminia Kamina
Kontias Kandiya, Paşalimanı, Kondiye
Kontopouli Kondüpol Limanı, Kondopul, Ontopol
Kotsinos Çökenez, Göcenez, Liman-ı Çökenez
Lychna Linhana
Moudros Mondros, Mondroz, Mondoroz, Mondoros
Myrina Kastro, Mirina, Marina, Palıkasri, Balı Kesiri, Balıkesiri, Palyo Kastro
Platy Platos Limanı, Pilati
Repanidi Rupanid
Mersinia Mersinya, Mersin
Samothraki Semadirek, Semendirek, İslamdirek, İslamterek, Semendire, Somadrek
Cape Makrivrachos Kadırga Burnu
Paliapoli Palyebolu, Palyeboli
Sergitsi Köpek, Kelp
Thasos Taşoz, Taşuz, Taşyüz, Taşözü, Taşöz, Taşoz-i Osmaniye
Kallirachi Kakiraçi, Kakiraç, Kagırı, Kakiri, Kakeraki
Kalyvia Hamidiye
Kastro Yenihisar
Limenaria Hamidiye İskelesi
Maries Maryaz
Megalos Prinos & Mikros Prinos Kazavit, Kasavit
Limenas Thasou Liman, Limanköy, Limanhisar, Liman Hisar
Panagia Panaiya, Panagya
Potamia Potamya, Potomya
Rachoni Bulgar
Skala Prinou Kazavit Limanı
Skala Rachoniou Bulgar İskelesi
Sotiras Sotiros
Theologos Tolos
Thimonia Demir-Halka
Thasopoula Ayı, Küçük Taşoz
Zourafa Zürafa Kayası
Northern Sporades Tesalya Adaları, Şeytan Adaları, Kuzey Sporatlar, Kuzey Asporatlar
Adelfoi Islets Kardaşlar, Defliye
Alonissos Kırlangıç, Halodermiye, Sakbos, Çamlıca
Gioura İblislik, İblisler, Şeytanlık
Kyra Panagia Keçi, Pelagos
Peristera Güğercin, Hasır, Bozada
Piperi Biber, Hırsız
Psathoura Arsura
Sarakino Sarakin, Sarakenon
Skantzoura İskandil, Nergiscik
Skiathos İskados, İşkados, İskitos, İşketos, İskedos
Skopelos İskapolos, İşkapolos, İskepelos, İşkepelos, İskabolos
Skyros İskiri, İskeri, Eskerüs, Eskiros, İşkiros, Üsküros, Üskuros
Tsougria Sığrı
Saronic Islands & Argo-Saronic Islands Saron (Pire Körfezi) Adaları ve Argolis (Anabolu Körfezi) Adaları
Aegina Egine, Ekene, Eyne, Eğine, İğne, Egina, Ekin, Ekine
Agios Georgios Kedelen Papazlığı, Kerke, Görge, Karkacık, Yoros, Ayayorgi, Gerge, Körke, Albora, Karki
Agistri Engiste
Dokos Tokuz, Küçük Çamlıca, Dokas
Falkonera Felakonda, Esken, Polkanera
Hydra Çamlıca, Çamlıcalar
Patroklos Karaada, Nergisçik, Eşek Adası
Poros Domala, Boros
Psili İpsiri
Romvi Tulumada
Salamis Kelür, Kulur, Salamis, Salamina, Salamine
Skilli İskilli
Spetses Suluca, Sulucalar, İspeçe
Spetsopoula Nasınca, Küçük Suluca
Velopoula Kargi, Rapila

Hungary
Adony Cankurtaran Palankası, Korkmaz Kale
Babócsa Bobofça, Baboça, Bobaça, Bobokça, Papoçe
Baja Baya
Balassagyarmat Germat
Balaton Balaton Gölü, Balatin, Balatın
Balmazújváros Yapışmaz
Bátaszék Bataşek, Bat Ösek
Békés Bekeş
Békéscsaba Bekeş-Çaba, Çaba
Belső-Szolnok Beleşö, Belşö
Berzence Berzenç, Berzence, Berzense
Bisse Bise
Buda Budin (historical), Budun, Buda, Budim
Budapest Budapeşte
Bécsi kapu Beç Kapusi (Viyana Kapısı)
Buda Castle Kızılsaray, Kızılhisar
Gellért Hill Gürz Elyas Bayırı, Gürz İlyas Bayırı, Gürzilyas Baba Dağı
Margaret Island Kızadası
Pest Peşte
Rózsadomb Gültepe
Bugac Boğaç
Buják Buyak, Boyak
Csákánydoroszló Çakan, Çakani
Csákvár Çakvar
Csepel Island Koyun Adası, Kovun Adası, Kuvin Adası, Cezire-i Kovin
Cserép Çerep
Csesznek Çaşnik
Csobánc Çobaniçe, Çobaniçse
Csongrád Çongrad
Debrecen Debrecen, Debreçin, Debreçen, Debrecin, Döbröçin, Dobreçin
Devecser Deveçer
Döbrököz Döbrekös
Dombóvár Donbo, Donbol, Dombo
Drégelypalánk Diregel, Deregel
Dunaföldvár Födvar, Fötvar, Fedvar, Föltvar
Dunaszekcső Sekçöy, Sekçuy, Sekçay, Seçuy, Seçöy
Dunaújváros Pentili, Penteli
Eger Eğri, Eğre
Egervár Eğrivar, Egirvar, Egervar, Egrevar, Ekervar
Ercsi Erçin
Érd Hamzabey Palankası
Esztergom Estergon, Usturgon, Üstürgon
Szenttamás Tepedelen
Felsőegerszeg Eğrisek, Egerseg, Egirseg
Futak Futok
Gölle Göle
Gönyű Gönyü
Gyarmat Garmat, Kermat
Gyöngyös Göngöş
Győr Yanıkkale, Yanık
Gyula Göle, Küle
Hatvan Hatvan, Hetvan
Hajdúság Hayduşak
Harsány İrşan
Heves Heveş, Heves
Hollókő Holloka, Hollok
Jászberény Canfeda
Jéke Çekevar
Kalocsa Kalaça
Kálló Kalo, Halil
Kápolna Kapona
Kaposvár Kapoşvar, Kopoşvar
Karád Karat, Karad
Karašica Kıraşıça
Kartal Kartal
Kecskemét Keçkemet, Keçkemed
Kiskunság Küçük Kumanya, Küçük Kumanistan, Küçük Kıpçakya
Kisvárda Kışvarad
Komárom Komran, Komaran, Kumran, Komaron
Körmend Kemendvar, Keminvar, Kementvar, Kemenvar, Kermen
Körös River Keres, Kiriş
Kőszeg Kösek, Güns
Lak Lake
Madaras Madaraş
Mecseknádasd Nadaç, Nadaş, Nadaj
Mezőkeresztes Haçova
Miskolc Miskolfçe, Miskolca, Mişkofça
Mohács Mohaç, Mıhaç, Mihaç
Nagyecsed Eçetvar, Açetvar
Nagyhalász Halmas, Halmaş
Nagykanizsa Kanije, Kanice, Kanca
Nagykunság Büyük Kumanya, Büyük Kumanistan, Büyük Kıpçakya
Nagyút, Heves Nakot
Nagyvázsony Vacon, Vajon
Nógrád Novigrad, Nograd, Nevigrat, Novigrat
Obuda Eski Budin, Budin-i Atik
Ozora Ozor, Ozora
Paks Pakşa, Pahşa
Palánkpuszta, Szekszárd Yeni Palanka, Palanka-i Cedid
Pápa Papa
Pécs Peçuy, Peçevi, Beşkilise, Beşe, Paçuy, Peçoy
Pilisvörösvár Kızılhisar, Kızılhisar Palankası
Pocsaj Poçay
Polgár Bolgar
Pölöske Beleşke
Rába Rabi Nehri, Raba, Rabe
Rábahídvég Hidveg
Ráckeve Cezire-i Kovin, Kiskeve, Küçük Kovin
Salgótarján Şalgo
Sárospatak Şarbatak
Sárvár Şarvar
Sárvíz Şarviz, Şaviz
Siklós Şikloş, Şaklofça, Sikloş, Şıkloş
Simontornya Şimontorna, Şementorna, Samatorna, Şimetorna, Şimotorne
Siófok Foka
Sirok Şiroka
Somlóvásárhely Şomlo
Sopron Sobran, Sopron, Şubruna, Şopron
Sümeg Şimek
Svábhegy Muhabbet Tepe
Szabadbattyán Bak’an
Szabolcs Saboç
Szanda Sonda
Szarvas Sarvaş
Szarvaskő Sarvaşka
Szászvár Sas, Saz
Szava Sava
Szecseny Seçen, Seçan, Siçan
Szeged Segedin, İskit
Székesfehérvár İstolni Belgrad, Üstuni Belgrad, Akkala, Taht Akkale, Yesenise
Szekszárd Seksar, Sansar, Sekçay
Szendrő Semendire, Semendin
Szentendre Sentendire
Szentgotthárd San Gotar, Sen Çotar, San Çotar, Sankoncar, Sengotar
Szentkirály Senkiral
Szentlőrinc Senlörinç
Szigetvar Zigetvar (Ada Kalesi), Sigetvar, Segitvar
Szigliget Zigliget
Szolnok Sonluk, Sonlok, Solnak, Belşusonluk, Somlok, Somunluk, Beşosonlok
Tabán Tabakhane Mahallesi
Tamási Tomaşin
Tata Tata
Tihany Tihon
Tisza Tisa, Tise
Tokaj Tokay, Tokayvar
Tolna Tolna, Toğna, Tolna Palangası
Tömörkény Tömörkin
Törökkoppány Kopan
Törökszentmiklós Senmikloş
Vác Vaç
Vál Val
Vásárosnamény Namin
Vasvár Vasvar, Vaşvar
Veszprém Besprim, Pesprim, Bespirim, Pespirim, Vesprim, Vespirim, Bersperem, Persperem
Visegrád Vişegrad, Vişgrad
Vitany Vitan
Zalaegerszeg Egersek
Zalakomár Komer
Zsámbék Canbek
India
Agra Agra
Chennai Madras, Çennay
Delhi Delhi, Şahcihanabad, Dilli
Diu Dev, Bender-i Dev
Ghoghla Gogala, Bender-i Türk
Goa Güvve
Hyderabad Haydarabat
Kochi Koçin
Kolkata Kalküta, Kaliküt, Kolkata
Kozhikode Kalikut
Mumbai Bombay, Mumbay
Pondicherry Poduke, Pondiçeri
Sikkim Sikkim, Sıkkım
Surat Surat
Indonesia
Aceh Açe, Aceh
Jakarta Cakarta
Iran
Abadan Abadan
Ahvaz Ahvaz
Alamut Alamut, Elemût
Amol Amul
Arak Erak, Karaç, Sultan Abad
Ardabil Erdebil
Avajiq Avacık
Bazargan Bezirgan, Bazergan
Bonab Bunab, Binev
Bukan Bukan
Bushehr Buşir, Buşehir, Buşehr
Chaldoran Çaldıran, Çaldıran Ovası
Damghan Damgan, Damğan
Esfahan İsfahan
Firuzabad Firuzabad
Gonbad-e Kavus Günbed-i Kavus, Günbedkavus, Cürcen, Deşt-i Gürgen, Kümmet
Gorgan Gürgen, Gürgan, Cürcen, Esterabad
Hamadan Hemedan, Hagmatana
Hashtrud Heştrud
Hormuz Island Hürmüz Adası
Karahrud Kerehrud, Kara Rud
Kashan Kaşan, Kaçan
Kerman Kirman, Kerman
Kermanshah Kirmanşah
Khoramabad Hürremabad
Khorasan Horasan
Khoy Hoy
Lake Urmia Urmiye Gölü, Urumiye Gölü
Larak Island Larak
Mahabad Mahabad, Savuşbolak
Maku Maku, Makü
Maragheh Marağa, Maraga, Marage
Mashhad Meşhed
Miandoab Guşaçay, Goşaçay
Naqadeh Sulduz, Nakadeh
Nahavand Nihavend, Nehavend
Naqsh-e Rustam Nakş-ı Rüstem
Nishapur Nişabur
Oshnaviyeh Uşnu, Üşnü, Üşneviye, Işıklı
Parsabad Parsabad, Koçkent, Farsabad
Persepolis Persepolis, Taht-ı Cemşid
Piranshahr Piranşehr, Hane
Qara Kelissa Kara Kilise
Qareh Zia’ od Din Kara Ziyaeddin
Qasr-e Shirin Kasr-ı Şirin, Kasrışirin
Qatur Katur, Kotur, Kutur
Qazvin Kazvin
Qeshm Keşim, Keşm
Qom Kum
Rasht Reşt
Rey Rey
Sabzevar Sebzevar, Beyhak, Bayhak
Salmas Salmas, Dilman, Şapur
Sanandaj Sine, Sinne
Saqiz Sakız
Sardasht Serdeşt
Sarpol-e Zahab Serpol Zehab, Sarıpul, Zuhab
Sarakhs Serhas, Serahs
Shahindej Şahinkale
Shiraz Şiraz
Showt Şot, Şahabad
Siah Cheshmeh Siyah Çeşme, Kara Eyni
Susa Susa, Şuşan, Şuş, Şuşa
Tabriz Tebriz
Takab Tikantepe
Tehran Tahran
Torkamanchay Türkmençay
Tus Tus
Urmia Urmiye, Urumiye, Rumiye
Yazd Yezit, Yezd
Zanjan Zencan, Zincan
Iraq
Anbar Governorate Anbar İli
Fallujah District Felluce İlçesi
Fallujah Felluce
Hīt District Hit İlçesi
Hīt Hit
[Kabisa]] Kübeyse
Ramadi District Ramadi İlçesi
Ramadi Ramadi
Babil Governorate Babil İli
Hilla District Hille İlçesi
Babylon Babil, Sarkel
Hillah Hille, Hilla, El Hille, Hılle
Musayab District Müseyyip İlçesi
Musayyib Müseyyip
Baghdad Governorate Bağdat İli
Baghdad Bağdat
Adhamiyah District Azamiye İlçesi
Wazireya Veziriye
Kadhimiya District Kazımiye İlçesi
Kadhimiya Kazımiye
Karrada District Kerrade (Karadağ) İlçesi
Mansour District Mansur İlçesi
Amiriyah Amiriye, Emiriye
Ghazaliya Gazeliye
Yarmouk Yermük
Rashid District Raşit, Reşit
Rusafa District Rusafe
Zafraniya District Safraniye İlçesi
Zafraniya Safraniye
Abu Ghraib District Ebu Garip İlçesi
Abu Ghraib Ebu Garip, Ebu Hureybe
Mada’in District Madein İlçesi
Ctesiphon Tizfun, Tizpon, Medayin, Medin, Kutaysifun, Tisfun, Taysafün
Mada’in Madein, Maden
Salman Pak Selman-ı Pak, Selmanıpak
Mahmudiya District Mahmudiye İlçesi
Mahmoudiyah Mahmudiye
Yusufiyah Yusufiye
Basra Governorate Basra İli
Basra Basra
Faw District Fao İlçesi
Faw Fao, El Fao, Fav
Qurnah District Kurna İlçesi
Qurnah Kurna
Shatt al-Arab Şattülarap, Şattülarab
Dhi Qar Governorate Zi Kar (Müntefik) İli
Nasiriyah District Nasıriye İlçesi
Nasiriyah Nasıriye
Shatrah District Şatra İlçesi
Shatrah Şatra
Diyala Governorate Diyala (Diyale) İli
Balad Ruz District Baladruz İlçesi
Balad Ruz Baladruz
Mandali Mendeli, Mendelcin
Qazzaniya Kazaniye
Tursaq Tursak
Baqubah District Bakuba İlçesi
Baqubah Bakuba, Bakube
Khalis District Halis İlçesi
Ashraf City Eşref Kasabası
Delli Abbas Deli Abbas
Khalis Halis, El Halis
Mansouryah Mansuriye
Khanaqin District Hanekin İlçesi
Jabbara Cebbara
Jalawla Celevle, Celavla, Gelevle, Gelevla, Karağan
Khanaqin Hanekin, Hanakin, Hanakın
Parwiz Khan Pervezhan, Pervizhan
Sadiyah Kızıl Rabat, Kızılrabat, Kızıl Rıbat, Kızıl Ribât, Kızlarabad, Kızlarbad, Kızlarbat, Kızrabat, Kızılrubat, Sadiye
Kifri District Kifri İlçesi
Kifri Kifri, Kıfri, Kifiri, Selâhiye, Salahiye, Eski Kifri
Qarah Tabbah Karatepe
Miqdadiyah District Mikdadiye İlçesi
Miqdadiyah Mikdadiye, Şehriban, Şahraban
Karbala Governorate Kerbela İli
Hindiya District Hindiye İlçesi
Hindiya Hindiye
Karbala Kerbela
Kirkuk Governorate Kerkük İli
Daquq District Tavuk İlçesi
Daquq Tavuk, Tauk, Dakuk
Dibis District Dıbıs İlçesi
Altun Kupri Altınköprü, Altunköprü
Daraman al Kubra Büyük Derman, Büyük Daraman
Dibis Dıbıs, Dibıs
Sargaran Sergeran
Hawija District Havice İlçesi
Abbasi Abbas, Abbasi
Hawija Havice
Rashad El-Reşat, Reşad
Riyadh Riyaz, Riyad
Zab El Zap
Kirkuk District Kerkük İlçesi
Baba Gurgur Baba Gürgür
Bashir Beşir, Beşir Kasabası
Belawa Belava
Cerdagli Çardağlı, Çardaklı, Çerdağlı
Chakhmakha Çakmak
Chaman Buyuk Büyükçimen, Büyük Çimen
Gurga Chal Karakoçal
Kirkuk Kerkük
Kirkuk Citadel Kerkük Kalesi
Qaysareyah of Kirkuk Kayseriye Çarşısı, Kayseri Çarşısı
Qishla of Kirkuk Kerkük Kışlası, Kışla
Kumbetler Kümbetler, Gümbetler
Laylan Kara Hasan, Karahasan
Multaqa Mülteka
Qara Hanjir Kara İncir
Sabunchi Sabuncu
Saqizli Sakızlı
Shuwan Şivan
Tar Kalan Türkalan, Türkelan, Tirkalan
Taza Khurmatu Tazehurmatu, Taze Hurma, Tazehurma
Yayci Yaycı
Maysan Governorate Meysan İli
Amara District Emare İlçesi
Amarah Emare, İmara, Amara, Ammâre
Qal’at Saleh District Kalat Salih ilçesi
Uzair Üzeyr, Üzeyir
Muthanna Governorate Müsenne İli
Rumaitha District Rümahiye İlçesi
Rumaitha Rümahiye, Rumahiyye
Samawah District Semave İlçesi
Samawah Semave
Najaf Governorate Necef İli
Najaf District Necef İlçesi
Najaf Necef
Kufa District Küfe İlçesi
Kufa Küfe, Kufe, Kufa
Nineveh Governorate Ninova (Musul) İli
Hamdaniya District Hamdaniye (Bağdede) İlçesi
Aski Kalak Eski Kelek
Bakhdida Karakuş, Hamdaniye, Bağdede
Balawat Balavat
Bashiqa Başika, Beşika
Kalak Kelek
Karemlash Keremleş, Keremliş, Karemleş
Nimrud Nimrut
Hatra District Hatra İlçesi
Hatra Hatra
Makhmur District Mahmur İlçesi
Dibagah Dibege
Gwer Güver
Makhmur Mahmur
Mosul District Musul İlçesi
Jawan Civan, Cıvan
Mosul Musul
Qasab Kasap
Qayyarah Kayyare
Shekhan District Şeyhan İlçesi
Ain Sifni Ayn Sufna
Sinjar District Sincar İlçesi
Sinjar Sincar, Şengal
Tal Afar District Telafer İlçesi
Ayadia İyadi, İyaziye, Ayaziye
Mahalabiyah Muhallebiye
Tal Afar Telafer
Tel Keppe District Telkif İlçesi
Alqosh Alkuş
Dur-Sharrukin Horsabad
Nineveh Ninova, Eski Musul, Koyuncuk, Yunus Peygamber, Nebi Yunus
Tel Keppe Telkif, Tel Keyf, Tilkaif, Telkaif
Qadisiyyah Governorate Kadisiye İli
Diwaniya District Divaniye İlçesi
Diwaniya Divaniye
Shamiya District Şamiye İlçesi
Shamiya Şamiye
Saladin Governorate Selahattin (Selahaddin) İli
Baiji District Beyci İlçesi
Baiji Beyci, Beci
Samarra District Samare İlçesi
Samarra Samare, Samera, Samarra, Samerra
Shirqat District Şirkat İlçesi
Assur Asur, Aşur, Şirkat, Şerkat, Kale-i Şirkat, Kale-i Şerkat, Kale-i Şarkat, Şarkat Kalesi
Shirqat Şirkat, Şarkat, Eş Şarkat
Tikrit District Tikrit İlçesi
Tikrit Tikrit
Tooz District Tuzhurmatu İlçesi
Amirli Amirli, Emirli
Bustamli Bestamlı, Bastamlı
Sulaiman Bek Süleyman Bey, Süleyman Beg, Süleyman Bek, Süleyman Beğ, Muratlı
Tuz Khurmatu Tuzhurmatu, Tuzhurmatı, Tuz Hurmatu, Tuz, Tuzhurma, Tuz Hurma, Tuz Hurma Dağ
Yankjah Yenice, Yengice
Wasit Governorate Vasıt (Vasit) İli
Aziziyah District Aziziye İlçesi
Aziziyah Aziziye
Badra District Bedre İlçesi
Badra Bedre
Zurbatiyah Zırbatiye
Kut District Kut İlçesi
Kut Kut’ül Amare, Küt el Ammâre, Kutülamere, Kut’ül Ammare, Kut, Kuttülammare, Kuttülamare
Kurdistan Kürdistan, Kuzey Irak, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY)
Dohuk Governorate Duhok İli
Amadiya District İmadiye İlçesi
Amadiya İmadiye, Amediye, Amadiye
Aqrah District Akra İlçesi
Aqrah Akra
Dohuk District Duhok İlçesi
Dohuk Duhok, Dohuk, Duhuk
Simele District Simele İlçesi
Simele Simele, Semile, Sumail
Zakho District Zaho İlçesi
Zakho Zaho, Zahu
Erbil Governorate Erbil İli
Dashty Hawler District Kuştepe İlçesi
Qushtapa Kuştepe
Erbil District Erbil İlçesi
Erbil Erbil, İrbil
Koy Sinjaq District Köysancak İlçesi
Goptapa Göktepe
Koy Sanjaq Köysancak, Köy Sancak
Taqtaq Taktak, Tak Tak
Mergasor District Mergesur İlçesi
Barzan Barzan
Piran Piran
Zibar Zibar
Qandil Mountains Kandil Dağları
Rawandiz District Revanduz İlçesi
Rawandiz Revanduz, Revandiz, Revandız, Revandüz, Ravendüz, Ravanduz
Shaqlawa District Şaklava İlçesi
Shaqlawa Şaklava, Şaklabad, Şaklı
Soran District Soran İlçesi
Soran Soran, Diyana
Halabja Governorate Halepçe İli
Halabja District Halepçe İlçesi
Sulaymaniyah Governorate Süleymaniye İli
Chamchamal District Cemcemal İlçesi
Chamchamal Cemcemal, Çemçemal
Qadir Karam Kadirkerem, Kadir Kerem, Kadir Karam
Sangaw Göktepe, Gök Tepe
Darbandikhan District Derbendihan İlçesi
Darbandikhan Derbendihan
Dokan District Dukan İlçesi
Dokan Dukan, Dokan
Kalar District Kaler İlçesi
Kalar Kaler, Kalar
Penjwen District Pençvin İlçesi
Penjwen Pençvin
Pshdar District Pişder (Peşdar) İlçesi
Qaladiza Kaledize
Ranya District Raniye İlçesi
Ranya Raniye, Ranya, Ranye
Saidsadiq District Seyit Sadık İlçesi
Barzinjah Berzince
Saidsadiq Seyit Sadık
Shahrizor Şehrizor, Şehrizur, Şehr-i Zor, Şehr-i Zûr, Şehrezur, Şehrizor Ovası, Şehrizol, Şehrezul, Şehrizul, Şeherzul
Sharbazher District Şehripazar İlçesi
Sharbazher Şehripazar, Şehr-i Bâzar, Şehirpazar, Şehr-i Pazar, Şehribâzâr, Şarabazar
Sulaymaniyah District Süleymaniye İlçesi
Bazyan Baziyan
Sulaymaniyah Süleymaniye
Others
Lake Hammar Hammar Gölü
Israel
Acre Akka, Akre
Ashdod Aşdod, İsdud
Ashqelon Eşkalon, Aşkelon, Mecdel, Mücdel
Auja al-Hafir Hafır, Hafir, El Hafir
Bat Yam Bat Yam
Bayt ‘Itab Beyt-i A’tâb
Bayt Jibrin Beyt-i Cireyn
Beersheba Berşeba, Bir es Saba, Birüssebi, Birü’s Seb’a, Beerşeba, Birüsseb, Birussebi
Beit She’an Beysan
Dimona Dimona
Elat Eyle, Eylat, Elat
Faluja Felluce
Hadera Hadera, Hüdeyre
Haifa Hayfa
Hittin Hıttin
Jaffa Yafa
Jerusalem Kudüs, Batı Kudüs, Ürşalim
Lod Lod, Ludd, Lut
Mount Carmel Kurmul Dağı, Cebelü’ Mer Ilyas, Cebelü’ Nebi Ilyas
Mount of Olives Cebelü’z Zeytin, Zeytin Dağı
Mulayha El Mulayha
Nahariyya Nahariye, Nehiriye
Nazareth Nasıra, Nasra
Negev Necef Çölü
Netanya Netanya
Qalansawe Kalansave, Kalansefe
Ramla Ramle, Remle
Safed Safed, Safet, Şafad
Sea of Galilee Celile Denizi, Taberiye Gölü
Tel Aviv Tel Aviv
Tiberias Tiberya, Taberiye, Tiberiye
Yavneh Yibne, Yübne
Italy
Acireale Yaç, Alyac
Agrigento Kirkent
Alcamo Menzilü’l Kamuk
Alessandria İskenderiye, İskendire, İskenderiyetü’l Rum
Ancona Ankone, Ankona
Apulia Apulya, Pulya
Asinara Geyikli Ada
Bagheria Bagerya, Babü’l Gerib
Bari Bari, Medinetü’l Bari
Bologna Bolonya
Brindisi Pirindiz
Cagliari Kagliari, Kalyarı
Calatafimi-Segesta Kaletü’l Fimi
Caltanissetta Kalatanisa, Kaletü’l Nisa
Caltavuturo Kaletü’l Ebu Tavir, Ebu Tavir
Canicattì Handakü’l Tin
Catanzaro Katansar
Catania Kataniye, Beledü’l Fil
Cefalù Gafludi
Corsica, Sardinia, Baleares Gedelan Adaları, Batı Akdeniz Adaları
Enna Kasrü’l Yuhanna, Kasrü’l Yahya
Ferrara Firere, Firare, Porta Ferrar, Porta Ferrara
Firenze Floransa, Firentin
Foggia Foça
Gela Cela, Medinetü’l Emud
Genoa Cenova, Ceneviz, Cineviz
Gorizia Görz
Lascari Medinetü’l Askeri, Beledü’l Askeri
Livorno Ligurna, Aligorna, Alagorna, Alikurna, Alikorna, Livorna, Livurna
Manfredonia Menferidonya, Mafrodonya
Marsala Marsa-i Ali, Marsaali, Marsalı
Messina Mesine
Milan Milano, Milan
Misilmeri Menzil-i Emir, Menzilü’l Emir
Modena Mutina
Naples Napoli, Nablus, Nablusü’l Garp, Nablusü Rum, Nablusgarp, Polya Anabolusu
Otranto Otranto, Hidrunt
Palermo Palermo, Balarm, Balarım
Pantelleria Cuhûdluk, Cuhûdlık, Çıfıtlık, Kavsara
Pelagie Islands Pelagi Adaları
Perugia Piruç, Piruca
Pescara Peskere, Piskire
Peschici Bestice
Piombino Pinpin
Pisa Piza, Pize
Ponza Ponza
Ragusa Rağusa
Regalbuto Regalbuto, Rahbalü’l Abut
Reggio Calabria Refah
Rome Roma, Medinet’ül Rum, Altınbaş, Rim
San Pietro Island San Para
Sardinia Sardinya, Sardunya, Serdinye
Savoca Kaletü’l Zebut
Sicily Sicilya, Cicilye, Cicilya
Syracuse Sirakusa, Sarakusb, Sirakusb, Siraküs
Taormina Tabarmin, Medinetü’l Muizz, Muizziye
Trapani Trapani, Tırpan, Tırpani
Trieste Tergeste, Tiriyeste
Turin Torino
Tuscany Toskana, Toşkana
Venezia Venedik, Bundukiye
Verona Verona, Birune
Zisa Zisa, El Aziz
Japan
Chiba Çiba
Fukushima Fukuşima
Hiroshima Hiroşima
Hokkaido Hokkaydo
Honshu Honşu
Kanagawa Kanagava
Kashiwazaki Kaşivazaki
Kushimoto Kuşimoto
Kyushu Kyüşu
Nagasaki Nagazaki
Okinawa Okinava
Shimonoseki Şimonoseki
Tokyo Tokyo, Edo
Jordan
Ajloun Aclun
Amman Amman
Aqaba Akabe
Irbid İrbid
Jerash Ceraş, Jeraş
Karak Kerek, Karak, Kerak
Ma’an Maan
Mafraq Mafrak, Mazrak
Petra Petra
Qatraneh Kal’a-i Katran
Salt Salt
Zarqa Ayn-i Zerka
Kazakhstan
Abay Çurubay Nura
Aktau Akdağ
Aktobe Aktöbe, Aktepe, Aktopu
Almaty Almatı, Alma Ata
Astana Astana, Akmola
Atyrau Aşağı Yayık, Atıra, Atrav
Ayagoz Ayagöz
Baikonur Baykonur
Ilek River Elek, İllak
Ishim River Esil, İcim, İşim
Emba River Çam, Cem
Embi Embi, Çam
Fort-Shevchenko Tupkaragan
Jezkazgan Cezkazgan
Karaganda Karaganda, Karagandı
Kokshetau Gökçedağ
Kostanay Kostanay, Kustanay
Kyzylorda Kızılorda, Akmeçet, Akmescit
Lake Balkhash Balkaş, Saban Göl
Mangyshlak Peninsula Mangışlak Yarımadası, Mankışlak
Oral Yayık, Ural
Oskemen Öskemen
Pavlodar Pavlodar, Kimakya, İmakya, Kereku
Petropavl Petropavlovsk, Petropavl, Kızılyar
Saray-Jük Saraycık, Küçük Saray
Sayram Sayram, İsbicâb, Beyza
Semey Yedi Saray, Semey, Alaşkale
Shymkent Çimkent
Taldykorgan Taldıkurgan
Taraz Taraz, Talas, Evliya Ata, Cambul
Temirtau Demirdağ
Turkistan Türkistan, Hazret, Hazret-i Türkistan, Yesi
Ural River Yayık
Zhetysu Yedisu
Kenya
Malindi Melindi, Melinde
Mombasa Manbasa
Kosovo
Babin Most, Obilić or Babimoc, Obilić Derbent
Crkolez or Cërkolez Çırkolez
Đakovica or Gjakova Yakova, Yakofça, Cakova, Altuneli
Dečani or Deçani Deçan
Đeneral Janković or Hani i Elezit Elez Han
Glogovac or Gllogovc or Drenas Glogovça
Gnjilane or Gjilani Gölhan, Gilan, Geylan
Gušterica or Gushtericë e Ulët Aşağı Guşteriça
Istok or Istog İstok
Janjevo or Janjevë Yanova
Junik Yunik
Kačanik or Kaçanik Kaçana, Kaçanik
Klina or Klinë Klina
Kosovo Polje or Fushë Kosova Kosova Ovası, Karatavuk Ovası
Kosovska Kamenica Kameniça
Kosovska Mitrovica or Mitrovicë Mitroviça, Metrofçe, Mitroviçe
Lepina or Lepi Lepinya, Lap
Leposavić or Leposaviq Leposaviç
Lipljan or Lipjan Lipyan
Mališevo or Malishevë Malişeva, Malisya
Mamuša or Mamushë Mamuşa, Mahmut Paşa
Novo Brdo or Novobërdë Novaberda, Novar, Novabırda, Novaberde, Nov Borda
Obilić or Obiliq or Kastriot Obiliç, Kastriot
Orahovac or Rahovec Rahova, Rahovça, Ravusa
Peć or Pejë İpek
Podujevo or Podujevë Poduyeva, Podiyeva
Prekaz Prekaz
Pristina or Prishtinë Priştina, Priştine, Piriştina
Prizren Prizren, Pirzerin, Benzerin, Perzerin
Srbica or Skënderaj Sırbiça
Staro Gracko or Grackë e Vjetër Eski Gaçko
Štimlje or Shtime İstimiye
Štrpce or Shtërpcë İşterpçe
Suva Reka or Suhareka Suvareka
Uroševac or Ferizaj Ferizay, Ferizovik, Firzovik
Vitina or Viti Vitina
Vučitrn or Vushtrri Vulçıtrin, Vıçıtırın, Velçetrin, Vuçıtrin, Vulçetrin
Zubin Potok Zubin Potok
Zvečan or Zveçan İzveçan, İzveçen
Kyrgyzstan
Balasagun Balasagun, Karabalsagun, Gobalık, Koz Ordu, Koz Oluş, Kuz Uluş
Balykchy Balıkçı
Batken Batken, Batkent
Bishkek Bişkek, Pişpek
Issyk Kul Isık Göl, Issık Göl
Jalal-Abad Celal Abad
Jeti-Ögüz Yedi Öküz
Kara-Balta Kara-Balta
Karakol Karakol
Kyzyl-Kiya Kızılkıya
Manas Manas
Naryn Narın
Osh Oş
Suyab Suyab, Ordukent, Ak-Beşim
Talas River Talas Irmağı
Tokmok Tokmak
Uzgen Özkent, Özçent, Özçend, Üzgen, Özgen
Lebanon
Aydamun Aydamun
Baalbek Balbek, Ba’albek
Beirut Beyrut
Beqaa Bekaa, Bika, Beka
Hasbaya Hasbeya
Kouachra Kavaşra
Nabatieh Nebatiye
Rashaya Raşeya, Reşeya
Sidon Sayda, Şayda
Tripoli Trablusşam, Trablus, Trablus-ı Şam, Tarabulus Şam, Tarabulus, Tarabulus-i Şam
Tyre Sur, Tire, Şur
Libya
Ajdabiya Cüdabiye
Barca Berke
Benghazi Bingazi
Brega Bureyka
Cyrenaica Sirenayka, Berke, Kirenayka
Derna Derne
Fezzan Fizan, Fizan Çölü, Fezan
Ghadames Gadamez, Gadamis
Gharyan Gıryan
Ghat Gat
Gulf of Bomba Ras et-tin
Jabal al Gharbi Cebel-î Garbi, Cebel-i Garbiyye
Khums Hums
Marj Meriç
Misrata Mısrata, Masurata, Misrata
Nalut Nalut
Sabha Sebha
Shati’ Şâti
Sirte Sirt, Surt, Sirte
Tajura Tacura, Tacure
Tarhuna Wa Msalata Terhune ve Mislata
Tripoli Trablusgarb, Trablusgarp, Trablus, Tarablus, Garp Trablusu, Tarabulus
Tripolitania Trablusgarp Bölgesi
Tobruk Tobruk, Tomruk
Zawiya Zaviye
Zliten İzletin
Lithuania
Klaipėda Klaypeda, Kaloypeda, Memel
Trakai Trakay, Trok
Vilnius Vilna, Vilniya, Ulu Şehir
Luxembourg
Luxembourg City Lüksemburg
Schengen Şengen
Macedonia
Berovo Berova
Bitola Manastır[1][2]
Debar Debre,[1][2] Aşağı Debre, Debre-i Bala, Dibre, Dibra
Delčevo Sultaniye, Delçova
Demir Hisar Demir Hisar
Demir Kapija Demir Kapu
Dojran Doyran, Doyuran, Toyran
Gevgelija Gölgeli, Gevgeli,[1][2] Gevgili
Gostivar Gostivar
Kavadarci Tikveş, Kavadar
Kičevo Kırçova,[1][2] Kırcaova, Kıraçova
Kočani Koçani, Koçana[2]
Kodžadžik Kocacık
Kratovo Karatova, Kıratova, Kratova
Kriva Palanka Kirve Palanka, Eğridere, Eğripalanka
Kruševo Kuruşova
Kumanovo Kumanova,[2] Komanova
Mavrovo Mavrova
Negotino Negotin,[2] Negutin
Ohrid Ohri*, Uhri
Pehčevo Osmaniye
Prespa Prespe
Prilep Pirlepe*,[2] Perlepe
Probištip Probiştip*[2]
Radoviš Radoviş*,[2] Radovişte
Resen Resne*[1][2]
Šar Mountains Şar Dağları*, Şardağ[1]
Skopje Üsküp*[1][2]
Štip İştip*,[1][2] İştib
Struga Ustruga, Usturga
Strumica Ustrumca,[1][2] Usturumca
Sveti Nikole Kliseli, Keliseli
Tetovo Kalkandelen*,[2] Kalkandere, Tetova
Upper Reka Rekalar
Valandovo Valandova, Valandiva
Veles Köprülü*,[1][2] Köpürlü, Köprili, Kuprili
Vinica Viniçe, Viniça
Malaysia
Malacca Malaka, Malakka, Melaka
Malta
Birgu Birgu
Burmarrad Bür Murad
Comino Kamuna, Uluç Ali
Cospicua Birmula
Fontana Aynü’l Kebir, Ayn el-Kebir
Fort Ricasoli Buruka, Rikasoli
Fort Saint Elmo Santarma, Sahterme
il-Hamrun Hemrun, Beledü’l Hesne
Għajnsielem Ayn üs-Selam
Ġgantija Devin Kulesi
Gozo Koza, Gozo, Havdiş, Küçük Malta
Gzira Cezire, Ceziretü’l Iskof
Marsa Mersa, Marsa
Marsamxett Harbour Mersa Muscet, Moranso Limanı
Marsaxlokk Marsalşolok, Mersaşolok, Marsatü’l Şiluk, Marsa el-Şiluk
Mellieħa Meliha
Mdina Medine, Medinetü’l Sur
Naxxar Nazar
Qormi Kurmi, Kurumi
Sliema Kurtine, Selimiye
Valletta Beled, Beledü’l Malta
Victoria Rabat
Xewkija Şevkiye
Zejtun Zeytun
Mexico
Chapultepec Çapul Tepe
Moldova
Armanca, Rîșcani Armanca
Baimaclia, Cantemir Baymaklı
Baimaclia, Căușeni Baymaklı
Bălăbănești, Criuleni Balabaneş
Balmaz Balmaz
Bălți Balçık
Bardar Bardar
Basarabeasca Besarabka
Bender Bender, Benderabad
Beștemac Beştamak
Borogani Borazan
Budăi, Ialoveni Buğday
Budăi, Taraclia Buğday
Cahul Kartal, Kagul, Gölbaşı, Kogul, Kartal Ovası
Cairaclia Kayraklı
Camenca Kamenka, Kamanke, Karnenin Zaton
Cantemir Kandemir
Capaclia Kapaklı
Caracui Karaköy
Căușeni Kavuşan, Kavşan, Favşan
Cazangic Kazancık
Cenac Çanak
Chioselia Köseli
Chişinău Kişinev, Kişinov, Kışla Nova, Keşene, Akbaş Keşenev
Cimișlia Cimişli, Kamışlı
Ciobanovca Çobanova
Ciobanovca, Rîșcani Çobanova
Cioburciu, Ștefan Vodă Koburcu
Cioburciu, Transnistria Çuburca, Çoburcu
Cîșla, Cantemir Kışla
Cîșla, Telenești Kışla
Ciuluc Kuyuluk
Cobani Koban
Cogalnic River Kunduk Nehri
Colibași Kulbaşı, Kolbaşı
Dermengi Değirmenci
Dubăsari Tepesarı, Dembosarı, Tembosarı, Tombasar
Dușmani Düşman
Edineţ Yedinci
Enichioi Yeniköy
Huzun, Strășeni Uzun
Larga Larga
Malcoci Malkoç
Palanca, Ștefan Vodă Yanık Palanka
Pelinia Pelin
Prut River Burat, Purut, Bırud
Rașcov Raşkova
Saca Saka
Sadîc Sadık
Soroca Sorok, Şorika
Ștefan Vodă Kızıl
Stîrcea, Glodeni Küçük Düşman
Sturzovca Usturzofça
Taraclia Taraklı, Tarakliye
Tătărești, Cahul Tatareş
Tătărești, Strășeni Tatareş
Turunchuk River Turuncuk Deresi
Gagauzia Gagavuzyeri, Gagavuzya, Gökoğuzya
Avdarma Avdarma
Baurci Baurçu
Beşalma Beşalma, Beşelma
Beşghioz Beşgöz
Bugeac Bucak
Carbalia Kurbağalı, Kırbaalı
Cazaclia Kazayak
Ceadâr-Lunga Çadır, Çadır-Lunga
Chioselia Rusă Köseli Rus
Chiriet-Lunga Kiriyet, Kiryat
Chirsova Başköy
Cioc-Maidan Çok-Maydan, Çok-Meydan
Cişmichioi Çeşmeköy
Comrat Komrat, Kumrat, Kömürat
Congaz Kongaz
Copceac Kıpçak
Cotovscoe Kırlannar
Dezghingea Dezgince
Etulia Tülüköy
Ferapontievca Parapontika
Gaidar Haydar
Joltai Coltay
Tomai Tomay
Vulcăneşti Valkaneş
Mongolia
Gobi Desert Gobi Çölü
Karakorum Karakurum
Khovd Hovd, Kobdo
Ölgii Ölke, Ölgey
Ordu-Baliq Ordu-Balık, Karabalgasun, Mubalık
Orkhon Valley Orhun Vadisi
Otukan Ötüken, Ötügen
Ulaanbaatar Ulan Batur, Kızıl Bahadır, Urga
Montenegro
Ada Bojana Boyana Adası, Buna Adası, Gökbaşı
Bar Bar, Tivar
Bihor Bihor
Budva Buduva, Budeva, Boduva
Cetinje Çetine, Çetinye
Herceg Novi Kastelnovo, Yeni Hersek, Nova, Novi, Nove
Kolašin Kolaşin
Kotor Kotur, Katur
Njeguši Genonyusi
Nikšić Nikşık, Nikşik, Onogost
Podgorica Podgörice, Podgoriç, Podgoriçe, Böğürtlen, Depedöğen, Burguriçe, Budguriçe, Posgorice, Potgoriçe
Risan Resne, Risna, Risan
Sutomore Tabliye
Ulcinj Ülgün, Olgun, Ölgün, Ulgün
Virpazar Pazar
Žabljak Zabik, Yabilyak, Yablak
Sandžak Sancak, Yeni Pazar Sancağı
Berane Berane, Piran
Bijelo Polje Akova
Gusinje Gosine, Gusinye, Gusine, Gusane
Plav Palav
Pljevlja Taşlıca, Taşluca
Rožaje Roşya, Ruşye, Rojay
Morocco
Agadir Agadir
Azemmour Zamur
Cape Bojador Bozabur Burnu
Casablanca Kazablanka, Nebfe, Dar’ül Beyza, Dar’ül Beyda
Essaouira Mugadire
Fès Fas
Hoceima El Hüceyma
Ksar el-Kebir Elkazar el Kebir, Vadisseyl, Vâdiü’l-Mehâzîn, Vadiyüsseyl
Marrakech Marakeş, Merakiş
Massa Mese
Rabat Rabat
Ras Nouadhibou Akburun
Río de Oro Altun Irmağı, Batı Sahra
Salé Sali
Tangier Tanca
Tétouan Tetuvan
Myanmar
Rakhine State Arakan Eyaleti
Sittwe Akyab
Yangon Rangun, Yangon
Netherlands
Amsterdam Amsterdam, Amstırdam, Amesterdam
Gouda Huda, Hoda
The Hague Lahey
Turkeye Türkiye
North Korea
Pyongyang Pyönyang
Oman
Dhofar Governorate Zufar, Dufar
Khuriya Muriya Islands Kurya Murya Adaları
Musandam Governorate Musandam
Muscat Maskat, Muskat
Ras al Hadd Kalhat
Pakistan
Debal Daybul
Indus River İndüs Nehri, İndus, Sind
Peshawar Peşaver, Pesh Habor
Sindh Sind
Palestine
Abwein Abaveyn
Beit Jala Beyt Cala, Beyt el Cala
Bethlehem Beytülehem, Beytü’l Lahm, Beyt el Lahm, Beytü’l Lahim
Dead Sea Lut Gölü, Ölüdeniz
East Jerusalem Doğu Kudüs, Kudüs Şerif, Kuds-i Şerif, Kudüs-i Şerif
Gaza Gazze
Hebron El Halil, Halil er Rahman, Halilü’r Rahman
Jenin Cenin
Jericho Eriha
Jordan River Ürdün Nehri
Kalandia Kalandiye
Khan Yunis Han Yunus
Nablus Nablus
Ni’lin Na’leyn, Na’lin
Nuseirat Nuseyrat
Qalqilyah Kalkilya
Rafah Refah
Ramallah Ramallah
Saffa Saffa, Safa
Temple Mount Tapınak Dağı, Tapınak Tepesi, Harem’ül Şerif, Harem-i Şerif, Harem’üş Şerif, Harem el Şerif
Al-Aqsa Mosque Mescid-i Aksa, Beyt-i Mukaddes, Beyt’ül Mukaddes
Dome of the Rock Kubbet-üs-Sahra
Foundation Stone Muallak Taşı
Tulkarm Tulkarim
West Bank Batı Şeria, Yahudiye ve Samarya
Papua New Guinea
Port Moresby Pot Mosbi
Poland
Gdańsk Dansık, Danşika
Kraków Krakov, Krakuva, Kırakıvu, Karakovi, Krakova
Szczecin İsizine, Esizine, Ştetin
Warszawa Varşova
Wrocław Breslau, Breslo
Portugal
Albufeira Buhara
Alcacer do Sal Kasrü’l Ebu Deniz
Alcáçovas Kasaba
Alcántara Kentere, El-Kantere
Alcobaça Kubaşe, Kubaşa
Algarve Algarve, El-Garb, Gerib
Algés Beledü’l Ceyiz, Ceyiz, Ciyiz
Aljezur Cezayir
Almada Hisnü’l Medine
Almeirim Medinetü’l Meryem, Hisnü’l Meryem
Almodôvar Müdavver
Alqueidão da Serra Keyatün
Aveiro Aveiro, Übeyre
Azores Azor Adaları
Cabras Islets Kopis
Faial Island Firgal
Flores Island Oskolores
Graciosa Finoki
Pico Island Epiko, Eviko
Santa Maria Island Santa Marya
São Jorge Island San Jorjo
São Miguel Island San Mikal
Braga Braga, Babü’l Garbiye
Beja Becayü’z Zeyt, Beca üz-Zeyt, Beca
Bobadela Ebu Abdullah
Cacém Keşem
Coimbra Kulumriye, Kulunbire, Kulumbriye, Kuvimbire, Kovambra
Évora Yabüre, Yafüre, Yebure
Faro Faro, Farun, Harun, Bür Harun, Uhşunübe
Fátima Fatima, Fadime
Lisboa Lizbon, Üşbune, Lişbune, İşbuna
Loulé Ulye
Marvão Mervan, Kasrü’l Mervan
Moura Menice, Mure
Ourem Abdülhicaz
Palmela Balmallah
Porto Porto, Uburtu, Ubürtü
Santa Iria de Azóia (pt) Zaviye
Santarém Şantarin, Şenterin
Segura Şükriye
Setúbal Setubal, Şetüber, Şetuber
Silves Silves, Şilb, Şilib
Tavira Tabire, Tebire
Romania
Banat Banat
Ada Kaleh Ada Kale, Adakale, Ada-i Kebir
Bocşa Bogça, Bokşen
Caransebeş Sebeş, Şebeş, Karansebeş, Şeşbeş
Cenad Çanad
Cerna River Zerne Nehri
Ciacova Çakova
Denta Dante
Dudeştii Vechi Beşenova
Făget Façet
Ghilad Kılad
Iron Gates Demirkapı
Jebel Cebel
Lugoj Lugoş, Lügoş
Mehadia Mehadiye, Muhadiye
Moldova Nouă Modava, Boşnak, Mudava, Madova
Orşova Orşova, Irşova, İrşova, Arşova, İrşeve, İrşive [3][4]
Pădureni Erdevik
Reşiţa Reşce
Timişoara Temeşvar, Tımışvar, Tamışvar, Tameşvar
Dobruja Dobruca, Kuzey Dobruca
23 August Büyük Tatlıcak, Balaban Tatlıcak
Abrud Malçıova, Molçova, Mulç Ova
Adamclisi Adam Kilise, Adem Kilise, Azim Kilise
Agigea Acıçay, Acıca, Aziziye
Agighiol Acıgöl, Acıgül
Alba Akkadın
Albeşti Akbaş, Sarıgöl, Sarıgül
Albina Balcı
Aliman Aliman
Almălău Elmalı, Almalı, Elmalı Bük
Amzacea Hamzaca, Hamzaça, Hamza Ağa
Ardealu Hasanlar, Kasanlar, Hasanköy, Hasancı
Arsa Kopukçu, Kopuzcu, Kopuzcu Murad, Ay Doğmuşlar, Kapıcı
Atmagea Atmaca, Atmacalar
Babadag Babadağ, Baba, Babadağ Kasaba, Babadağ Hisar, Sarı Saltuk Baba Tekkesi
Baia Hamamcı, Üçgöz
Balabancea Balabanca
Băltenii de Jos Aşağı Karasöğüt, Aşağı Kara Suat
Băltenii de Sus Yukarı Karasöğüt, Yukarı Kara Suat
Băneasa Paraköy
Bărăganu Osmanfakı, Osmanfakih, Osmanbakı, Osmanfaki Pınarcık
Beidaud Beydavut
Beștepe Beştepe
Biruinţa Murathan, Küçük Murat, Küçük Murathan, Murathan Zir
Brebeni Çukurköy, Çukurluköy
Bugeac Bucak
Căciulaţi Çalmaca, Çalmarca
Calfa Kalfa
Călugăreni Kaçamak
Camena Kamena, Kamana
Canlia Kanlı
Capidava Kaleköy, Kale
Căprioara Caferka
Caraorman Karaorman
Carcaliu Karaçalı, Karakale
Cârjelari Kırcılar, Kırcallar
Carvăn Kervan
Căscioarele Mamuşlu, Mahmuzlu, Mahmuzlu Halil
Casian Şeramet, Şeremet, Şirmerddüm
Casicea Kaşıkçı
Casimcea Kasımca, Kasımça, Kazımca
Câşliţa Kemalbey
Castelu Köstel, Köseler, Küstel, Kösterli
Caugagia Kavgacı
Ceamurlia de Jos Küçük Çamurlu, Aşağı Çamurlu, Çamurlu, Türk Çamurlusu
Ceamurlia de Sus Yeni Kazak, Büyük Çamurlu, Yukarı Çamurlu, Tatar Çamurlusu
Ceatalchioi Çatalköy
Cerbu Hacı Ömer
Cerchezu Çerkezköy
Cerna Karacalar, Çerna
Cernavodă Boğazköy, Akkerman Boğazkesen-Giberan
Cetatea Asırlık, Hisarlık, Hasarlık
Cheia Kirişlik, Kireçlik, Kireşlik, Kirecilik
Chilia Veche Eski Kili, Eski Kiliye, Eski Kilya, Eski Kale
Chirnogeni Güvenli, Kögenli, Gökmeli, Güğümlü
Ciobăniţa Acemler
Ciobanu Çoban Kuyusu
Ciocârlia de Jos Küçük Bülbül, Kişkene Bülbül, Kışkene Bülbül, Bülbül Cedid, Yeni Bülbül
Ciocârlia de Sus Büyük Bülbül, Balaban Bülbül, Üyken Bülbül, Bülbül Atik, Eski Bülbül
Ciucurova Çukurova, Çukurluova
Cloşca, Constanţa Musul, Musluk
Cloşca, Tulcea Davutça
Cobadin Kobadin, Kubadın, Kop Aydın, Kubadin Bey, Kubadin, Kutbeddin
Cochirleni Kökerlen, Kökirlen, Kökerlan
Cogealac Kocalak
Colelia Kuleli, Kaleköy, Kubbeli
Colina Kara Habil, Karaybil, Kara Habir, Kara İbil, Kara Ebil, Caraybil
Comana Mustafa Hacı, Mustafa Fakih, Mustafa Kuyusu
Conacu Beşoğul, Beşağıl
Constanţa Köstence, Küstence
Corbu de Jos Aşağı Kargalık, Küçük Kargalık
Corbu de Sus Yukarı Kargalık, Büyük Kargalık, Kargalık Tatar, Karga Tatar
Coroana Kadıköy, Kadı
Coșlugea Kozluca, Kızılca Veli, Hoşluca
Cotu Văii Kiracı, Çıracı, Çırak Kuyusu
Crângu Kara Ahmet, Karamat
Credinţa Sofular
Crișan Kapıcı
Crucea Satışköy, Satıcı
Cuiugiuc Kuyucuk, Garvan Kuyucuğu, Garvan Kuyucuk, Kuyucak, Küçük
Cumpăna Haşiduluk, Hası Döllük, Hası Türklük, Hası Dölük, Hasdörlük, Astorluk
Curcani Kertikpınar, Ketikpınar
Cuza Vodă Dokuz Oğul, Dokuz Ağıl, Dokuzol, Dokuzoğlu, Dokuzoğulları
Dăeni Daya
Darabani Davulköy, Davullu, Davulluköy
Deleni Yenice
Dobromir Dobromir Zir, Dobromir
Dorobanțu, Constanţa Bilaller, Bilaller Kışlası, Kocak-Bilal, Koca Bilal
Dorobanțu, Tulcea Ayıorman
Dropia Derinköy, Dereköy
Dulceşti Küçük Tatlıcak, Kişkene Tatlıcak, Tatlıcak Sağır
Dulgheru Dülger
Dumbrăveni Hayranköy, Hayran, Divane Hayran, Delü Hayran, Ayranköy
Dunărea Boğazcık
Eforie Eforye, Tekirgöl Movila, Karmen Silva
Enisala Yenisala, Yenisala Kale
Esechioi Eşeköy, Eseköy, İsaköy, Esedli, İsa Kariyesi, İsa
Făclia Fakriye
Făgăraşu Nou Karıklar, Sarıklar, Arıklar
Fântâna Mare, Constanța Başpınar, Başpınar Pazarlı
Fântâna Mare, Tulcea Başpınar, Başpınar Pazarlı
Fântâna Oilor Koyunpınar
Fântânele İnançeşme, İmamçeşme, İğnehan Çeşme, İktiman Çeşmesi
Floreşti İslam Cafer
Floriile Bakkuyusu, Bağkuyusu, Baki kuyusu
Furca Bekter, Bahtiyarköy
Furnica İskender, İskender Bey, İşkender
Gălbiori Sarıca, Saraç, Sarıca Kebir, Sarıca Sağır
Gârliţa Gırliçe
Garvăn Karga
General Scărişoreanu Engez, Engez Kebir, Engez Bala
Ghindărești Dizdar
Gorgova Görgüova, Gurguva
Goruni Veliköy, Kara Veli, Derzi Veli
Grădina Toksofu, Dokuzsofu
Grăniceru Kanlı Çukur
Greci Soğanlık
Grindu Pisica
Gura Dobrogei Kıvırcık
Hagieni Hacılar
Hamcearca Hançer
Hârşova Hırşova, Hırs Ova, Hışrova
Haţeg Arabacı, Arabacılar
Horia, Constanţa Musabey, Musubey, İsabey, Muslu Bey
Horia, Tulcea Ortaköy
I. C. Brătianu Azaklı, Azarlı
Iazurile Kalika
Independența Bayramdede
Ion Corvin Kuzgun, Dursun Baba Tekkesi, Kuzgun-i Balaban Baba Tekkesi, Kuzgunpınarı
Isaccea İsakçı, İsakça, İshakça, İshakçı, Sakçı
Istria Karanasuf, Kara Nasuf, Karanasuh
Iulia Çineli, Çınar Obası
Ivrinezu Mare Büyük İvrinez, Büyük Evrenos, Evrenos Kuyusu
Ivrinezu Mic Küçük İvrinez, Küçük Evrenos
Izvoarele Alibeyköy, Alibey
Izvoru Mare Mahmutkuyusu, Mahmudkuzusu, Mahmudkuyusu
Jurilovca Jurilofca
Lake Bugeac Bucak
Lake Razelm Rasim Gölü
Lake Siutghiol Sütgöl
Lake Tașaul Taşağıl, Taşavlu
Lake Techirghiol Tekirgöl, Tekfurgöl
Lanurile Ebeköy, Habib Bey
Lăstuni Hacılar, Hacı Oğul, Hacıbey, Hacı Gazi
Lazu Laz Mahalle, Laz, Lazköy
Lespezi Tekeköy, Tekkeköy, Teke
Limanu Karaağaçkulak, Karaçuklu, Karaşkulak, Karaağaç Kulağı, Karaağaç
Lipnița Lipniçe
Lumina Koca Ali, Kocaali, Kocalı, Hoca Ali, Emirli Hoca, Kara Hendek, Kocali
Luminiţa, Constanța Şahman, Şeyh Aman, Şaman, Şadman
Luminiţa, Tulcea Rum Ali, Urumbey, Rumbey, Rumbeyi
Lungeni Uzunlar, Uzun Oğul
Măcin Maçin, Maçın
Măgura Dokuzağaç
Măgurele Aygır Ahmet
Mahmudia Mahmudiye
Mamaia Mamay, Mamaya
Mangalia Mankalya, Mangalya, Mankaliye, Mangaliye, Mankalye, Mankale, Pangalya, Minkalya
Medgidia Mecidiye, Karasu, Karasu Pazarcık
Mereni Enge Mahale, Yeni Mahalle, Kence Mahalle, Yenice, Yenice Mahallesi
Meşteru Kanat Kalfa
Mihai Bravu Kamber, Kanberköy
Mihai Viteazu Sarıyurt, Küçük İlyas
Mihail Kogălniceanu, Constanţa Kara Murat, Kara Muratlı, Kara Murad, Kara Muradlı, Kara Murad Kuyuları, Karamurat
Mihail Kogălniceanu, Tulcea Yeniköy, Yenice, Yeniceköy
Mina Altân Tepe Altıntepe, Altıtepe
Mineri Kışla
Mioriţa Kadıkışla, Kalikışla
Mircea Vodă, Constanţa Çelebiköy, Çelebi, Nasuh Çelebi
Mircea Vodă, Tulcea Acıpınar
Mirceşti Demirci, Demirci Cedid
Mireasa Gelincik, Gelencik, Sırt Gelincik
Miriştea Edilköy, Adilköy, Adiller, Adil, Divane Adilbey, Adil Kuyusu
Moşneni Perveli, Pervel, Pervalı, Pir Veli
Movila Verde Kızıl Murat, Kızıl Murad
Moviliţa Musurat, Nusret, Nusredler, Nusretlerli, Musavvirat
Murfatlar Murfatlar, Mürüvvetler, Mürvetler, Murvat Kebir, Muravat Kebir, Mutatlar
Murighiol Morgöl
Nalbant Nalbant, Nalbandköy, Nalbandoğlu
Năvodari Karakum, Karaköy, Karakoyun
Nazarcea Nazarca, Nazarça, Nazar
Neatârnarea Kayalıdere
Negreşti Karabağ, Kara Baki
Negru Vodă Karaömer, Ömerbey, Karaömer Kuyusu
Nicolae Bălcescu, Constanţa Danaköy
Nicolae Bălcescu, Tulcea Başköy, Baş Kariyesi
Niculițel Başköy
Nifon Siganka
Nisipari Karatay
Nistoreşti Küçük Köy, Koçi Bey, Koçi, Koçulu Bey, Koçili Bey
Nuntaşi Düğüncü, Döğenci, Doğancı, Doğancılar, Düğünce
Oituz Oytuz, Estehr
Olteni Demirci, Demirci Atik
Osmancea Osmançay, Osmancı, Osmanca
Ostrov Ada, Ada Kariyesi
Ovidiu Kanara, Kanarya, Kamalı, Kanarı, Kanare
Pădureni Nasreddin, Nasreddin Bala
Palazu Mic Taş Ağıl Palas, Palaz, Palas Köy
Panduru Potur
Pantelimon Çatalköy
Peceneaga Peçenek, Peçenek Ağa
Pecineaga Peçenek, Gerencik, Gelincik
Pelinu Karaköy
Periș Armutlu, Armutluca
Petroșani Köseler
Piatra Taşağıl, Taşavlu
Pietreni Kokarca, Kokarça, Kokarca Kuyu
Plopeni Kavaklar, Kulaklar, Kavlaklar
Plopul Beybucak, Beybucağı
Poarta Albă Alakapu, Alakapı
Poeniţa Borunca, Burunca
Poiana Horozlar
Potârnichea Abdullahköy, Abdullah, Abdül, Abdülbey
Râmnicu de Jos Aşağı Remlik
Râmnicu de Sus Yukarı Remlik
Rândunica Kongaz
Rariştea Bezirgan, Bezirgan Pınarı
Răzoarele Kuru Orman
Remus Opreanu Alibeyçayır
Runcu Terziköy, Terzi Veli, Terzi, Küçük Terzi
Sabangia Sabancı
Săcele Peletli, Pelitli
Sălcioara Karamanköy, Karamanlı Hüseyin, Karaman, Kara Harman
Saligny Azize, Aziziye, Aziz
Sâmbăta Nouă Hacı Avat, Doyran, Doyuran
Saraiu Saray
Sarichioi Sarıköy
Sarighiol de Deal Sarıgöl
Sarinasuf Sarı Nasuf, Sarı Nasuh
Satu Nou, Constanţa Yeniköy, Yeni
Satu Nou, Tulcea Yeniköy, Satu
Schitu Mancapınar
Seimeni Seymenköy, Seymenler, Seğmenköy, Seğmenler, Büyük Seymenköy, Büyük Seğmenler
Seimenii Mici Küçük Seymenköy, Küçük Seğmenler
Sfântu Gheorghe Hıdırlez, Kadirlez, Hızırilyas
Sibioara Çıkrıkçı
Siliştea Taşpınar, Silişte
Sinoe Kasapköy, Kasaplı
Șipotele Gölpınar
Şiriu Şirin, Sırın
Slava Cercheză Çerkez Slavası, Salva, Yeni Kazak
Slava Rusă Kızılhisar, Kızıl Hisarlık, Islava, Kızılsar
Smârdan Geçit
Ştefan cel Mare Bazasköy
Stejaru, Constanţa Karapelit, Karapelitli
Stejaru, Tulcea Eskibaba, Eskidede
Straja Mehmedçay, Mambetçi, Mehmedce
Strunga Kışla
Stupina Erkeşek, Erkeçik, Erkesek
Sulina Sülne, Sünne, Şalina
Târguşor Pazarlı, Pazarlık
Tariverde Tanrıverdi
Tătaru Azaplar
Techirghiol Tekirgöl, Tekfurgöl, Tuzla
Țepeș Vodă Körçeşme
Topalu Topal
Topolog Topaloğlu, Topalova
Topraisar Toprağı Sarı, Toprak Hisar, Yeniceği Kara Toprak Hisar, Topraysar
Tortoman Tortoman
Tufani Karaağaç, Küçük Karaağaç, Sarıca Karaağaç, Karagaş
Tulcea Tulça, Tolçi, Tolci, Tulca
Turcoaia Türkova
Turda Armutlu
Tuzla Tuzla
Unirea Osmanu
Urluia Uğurluköy, Uğurlu
Uzlina Suleli, Silleli
Văcăreni Vakar
Vadu Karaharman, Karaharman Kalesi
Vâlcele Valalı, İflaklı, Veli Ali, Ulahlı, Eflaklı
Valea Dacilor Hendek Karaköy, Hendek Karakuyusu, Hendekkarakuyusu
Valea Nucarilor Sarıgöl
Valea Seacă Omurca, Umurca, Ömürçay
Valea Teilor Meydanköy
Văleni Yenişenli, Emşenli, Yenişenliği
Valu lui Traian Hasanca, Hasançay, Kara Hasan
Vama Veche Yılanlık, İlanlık, Hanlık, Yılan
Vânători Aşçılar, Haydarköy
Vârtop Deli Rus, Deli Oruç, Delürüç, Divane-Oruç, Oruçhan, Deluruç
Vasile Alecsandri Tüztemel, Testemel
Veteranu İdriskuyusu
Viile Beylik, Beycik Mehmed
Viişoara Kaçamak
Viroaga Kalfaköy, Mahmuzlu Kalfa
Vişina Paşakışla
Visterna Visterna
Vlahii Ulahköy, Vlahköy
Vulturu Kartal
Zebil Sebil, Sebil İlyas, Zebil
Zorile Kerimkuyusu
Moldavia Boğdan, Buğdan, Moldavya, Moldovya, Moldova
Bacău Baka, Bako
Bârlad Berlat, Birlat, Barlad
Botoşani Potşan
Buhoci Beygir
Fălciu Falcı
Focşani Fokşan, Fuhşan
Galaţi Kalas, Galata, Galaç
Iaşi Yaş, Yassı
Podu Turcului Türk Köprüsü
Racova, Vaslui Racova
Șendreni Serdar
Siret River Siret nehri
Suceava Suçava, Suçeva
Țuțora Çecora, Çoçora, Çuçura, Çuçara, Çuçora, Çeçora, Tutora
Valea Albă, Neamț Akdere
Vaslui Vaselu, Vaslu
Transylvania Erdel, Erdil, Ürdül, Transilvanya, Erdelistan
Alba Iulia Erdel Belgradı
Almaș Almaş
Arad Arad, Arat
Arieș River Aranoş
Baia Mare Banya, Nagbanya, Büyük Banya, Nagibanya, Nekban, Nekban Ejder
Batăr Fekete Bator, Fektebatur
Beclean Betlenvar
Beiuș Belnoş
Biharia Buhar
Bihor Bihar
Bistrița Besterce, Bistiriçse
Bologa Sebeş Uyvar, Şebeş Uyvar
Bran Castle Bran Kalesi, Törçvar
Brasov Braşov, Barasu, Braşova, Bozsu, Baraşo, Braso
Breadfield Ekmek Otlağı, Ekmek Otlak
Câlnic Kelnek
Câmpia Turzii Aranyuşciriş
Carei Karolvar, Karol
Cața Kaçavar
Cetatea Colț Kolçvar, Kolçovar
Cluj Kaloş, Koloş
Cluj-Napoca Kaloşvar, Koloşvar, Kolojvar
Crişana Kiriş Bölgesi, Kirşan
Csík Çik
Cugir Kuçir
Dej Dezvaroş
Deva Deve, Devevar
Făgăraş Fogaraş, Fagaraş
Felnac Felnek, Felnak, Fenlak
Gilău Kalu
Gherla Samoş Uyvar, Samoş Oyvar, Oyvar, Şamos Uyvar
Hațeg Hatsek, Hasek
Hunedoara Hünyadi
Iernut Radnot
Ineu Yanova, Yenova
Lipova Lipova, Lipva, Lipve, Libhova
Livada Şarköz, Sarkoz
Macea Maça
Maramureş Maramaroş, Marmaroş
Mediaș Mekişvar, Mekeşvar, Megeşvar
Medieșu Aurit Aranoş Megeşvar, Aranyuş Mekeşvar, Aranyoş Mekeşvar
Miercurea Ciuc Sekelhisarı
Mihai Viteazu Senmiha
Mureș River Maroş Nehri, Mureş, Muriş
Odorheiu Secuiesc Udvarhel, Sekel Udvarheli, Sekelmeydanı
Oradea Varat, Varad
Orăștie Sazvaroş, Sarvaroş
Pâncota Pankota
Petroşani Petroşan
Radna Radna
Remetea Chioarului Köyvar
Rupea Kohalom
Săcueni Sengevi, Sikelhid, Sekelhid, Sikelhit, Segel Hit, Sigel Hit, Sekel Het, Seykelhit, Sekelhitvar, Sekelhit, Senkövi, Silkehit
Salonta Salanta
Sâniob Şenköy, Senkobi, Senkub, Sekboy, Senkuy
Sânmartin Senmartin
Sălaj Zilaş
Satu Mare Satmar, Sekmar, Setmar, Sakmar, Sahmar
Sebeș Sebeş, Şebeş
Székely Land Sekelistan
Șelimbăr Şelimbar, Selimbar, Selenberk, Şelenberk
Șercaia Saruhan
Sibiu Sibin, Hermanştad, Sibiv, Sebin,[5] Hermenştad,[6] Zeybin,[7] Seben[8]
Sighişoara Segeşvar
Şiria Vilagoş
Şoimoş Şolmoş, Şolmuş
Someş River Samoş, Samos
Țara Bârsei Barasistan
Târgu Mureș Targul, Tirgul, Maroşpazarı, Vaşerhal
Târnava River Kokul, Kokol, Kokulu
Tauţ Totinç
Topliţa Topliça
Turda Torda, Torde
Turulung Trepeşvar
Turnu Roşu Pass Kızılkule Geçidi
Valea Chioarului Kovar
Vărădia de Mureş Varadya, Varadiye
Vințu de Jos Aşağı Vinçazvar
Vintu de Sus Yukarı Vinçazvar
Zalău Zile
Zărnești Zerneşt
Wallachia Eflak, Valahya, Ulahya, Ulahiye, Vallaçya
Argeș County Arciş Sancağı
Argeș River Arciş Nehri, Argeş
Brăila İbrail, Berâil
Bucureşti Bükreş, Ebu-Kureyş
Buzău Buza, Boca, Bozav, Boza, Boze, Bozo
Calafat Kalafat
Călăraşi Kılıraş
Călugăreni Kalugeran, Uzun, Uzunu
Câmpulung Uzunköy
Cetate Çatana
Chiscani Şerbanu
Drobeta-Turnu Severin Severin
Giurgiu Yergöğü, Yerköyü, Yerköy, Curcu, Yergöği
Olteniţa Olteniç, Oltenica, Oltaniçe
Râmnicu Sărat Rimnik, Remlik
Târgoviște Tirkoviş, Terkoviç
Teleorman Deliorman
Turnu Măgurele Turnu
Ulmeni Tavşanca
Russia
Akhtubinsk Aktuba, Aktepe
Aksay Aksay
Arzamas Arzamas
Astrahan Hacı Tarhan, Ejderhan, Astırhan, Esterhan
Atil İtil, İdil, Etil
Atkarsk İtkara, Etkara
Azov Azak, Tane, Zane, Kal’a-i Açu
Balakhna Balahanı, Balahane, Balakan
Barents Sea Gök Deniz
Belaya River (Kama) Akidil, Akidel
Belinsky Çembar, Çember, Çıngar
Belgorod Çallı Kale
Bobrov Bityuk Yurt
Bryansk Birinçi
Bystraya Sosna River Saz-İdil
Chaltyr Çaltır, Çıldır
Cheboksary Şupaşkar, Çeboksarı, Çubuksaray, Çabaksar, Sibosar, Veda Suvar, Veda-Suar
Cherdyn Çerdin
Chusovaya River Yüz Uba, Coz Uba
Cumania Deşt-i Kıpçak, Heyhat Sahrâsı, Kumanya
Dimitrovgrad Melekes, Melkes
Don River Tun, Buzan, Şir, Sir, Ten
Engels Bakır
Galich Galiç
Gorbatov Mişer, Mişar, Meşer
Gorodovikovsk Başanta
Izhevsk İşkar
Kalach-na-Donu Kalaç
Kalininsk Balanda
Kaluga Kalga
Kama River Çulman, Çolman
Kamenka Kaminka
Kamyshla Kamışlı, Kamış-Samar
Kanash Kaynaş, Şahran
Kara Sea Kara Denizi, Hara, Kar Denizi
Kashary Kaşar
Kashira Kaşir
Kasimov Hankirman, Kasım, Mişer Şehir
Kharabali Karabaylı
Kingisepp Yam Kale, Yama
Kirov Kılın, Hılın, Kolın, Kolin, Nukrat, Nokrat
Klyazma River Gülasma
Korotoyak Karatayak
Kostroma Kuş Urma, Kosturma
Kotelnich Karaşar
Kozmodemyansk Çıkma, Çıkmatala, Çikmetala
Krasivaya Mecha River Kara Muşa
Kulikovo Field Kuluk Çölü
Kursk Kür, Hursa, Hursal
Lake Elton Altın Göl
Lebedyan Lebed, Kuğu
Lipetsk Borın, Borın İneş, Yavçi
Lyskovo Sundovit, Laçık, Alaçık
Mariinsky Posad Sundır
Moskva River Yavaş İdil
Moscow Moskova, Moskof, Muska, Mosko
Murom Kan Kerman, Kan Mardan
Narovchat Mukşa, Mokşa
Neglinnaya River Ulen-Su
Nerl River Nerle-Su
Nizhny Novgorod Çulkale, Taşkale, İkerman, Cun Kale, Cunne Kale (Yeni Kale), Cunu, İbrahim Balık, Tüben Novgorod
Novaya Zemlya Yeni Yer
Novosil İtil, İdil
Oka River Uka, Oka, Aka
Orenburg Irımbur, Irınbur, Örenkale, Örenburg
Oryol Oryol, Orlik, Orel, Ayrel
Pechora River Biysu
Penza Kipenza
Perm Bürühan, Börühan
Rostov-on-Don Temirnik, Cir, Yir
Ruzayevka Urazay, Uraz
Ryazan Rezen, Erzyan, Kisan, Erzan, Kısan
Samara Samar, Semer, Samur, Şamar, Şamara, Samarak, Sumeru, Banca
Saqsin Sakşın, Sarışın, Sarı Şehir, Sarışehir, Saksin, Sakçı, Saksin-Bulgar, Sakçı-Bulgar
Sarai Saray Batu, Murtaza Han
Saraktash Sarıtaş, Sarıktaş
Sarai, Ryazan Oblast Saray
Saransk Saranka, Saran Oş
Saratov Sarıdağ, Sarıtau, Sarı-Tav, Saritav
Sarkel Sarkel, Şarkil, Hin Kerman
Sarov Sarıkılıç
Sasovo, Ryazan Oblast Saz
Sergach Sergaç
Sevsk, Bryansk Oblast Sev, Suv
Shatsk Şaça
Smolensk Şamlın
Sol-Iletsk İlek
Starocherkasskaya Çerkez Kerman
Stary Oskol Eski Uskol
Sudzha, Kursk Oblast Suca
Sviyaga River Züye, Zöye
Syzran Suz-Urını, Sızran, Sızan
Taganrog Taygan, Takan
Tambov Tomba
Tarkhany Tarhan
Temnikov Temnik
Tsarev Saray Berke
Tula Tol, Tolu, Tolay
Ufa Ufa, Öfe, Öfö, İmen Kale
Ufa River Kara İdil
Ukek Ükek, Üvek, Ugek, Uvek, Ukek
Ulyanovsk Sinbir, Simbir, Sember, Çember, Çemper
Vaygach Island Bayagaç
Veliky Ustyug Cuketun
Vetluga Batlık, Yur
Vetluga River Batlık
Vladimir Bulımer
Volga İdil, İtil
Volga–Don Canal Türk Or, Türk Hendeği, Bektaş
Volgograd Sarısu, Sarısin, Sarıtin, Sarı-Tin, Sarıçin
Volodarsk Sayma, Seyma, Soyma
Voronezh Kazar, Hazar
Voronezh River Borın İneş
Vyatka River Nokrat, Nukrat Su
Yadrin Yeterne, Eterne
Yamal Peninsula Camal, Yamal
Yauza River Avız-Elga
Yug River Cuk, Yuğ
Zay River Zey
Zernograd Meçet, Mescit
Zhiguli Mountains Çakıllı, Çakıllıdağ
North Caucasus Kuzey Kafkasya
Adagum Atakum
Adyge-Khabl Adıge Hable
Adygeysk Adigekale
Aksai Yahsay
Anapa Anapa, Buğurkal, Bukurkale, Buğurkale
Andreyevo, Dagestan Enderi, Endirey
Armavir Şah Kirman, Yermelhable, Ermelkale, Yermelhabl
Balanjar Belencer, Bülüncar, Balancar
Bataysk Batısu, Batı
Belaya River Şagvaşe
Belorechensk Şıthale, Şithale
Bolshoy Zelenchuk River Ulu İncik
Budyonnovsk Mecara Suba, Macar Suba, Macar, Eski Macar
Bugazkskiy Estuary Boğaz Gölü, Kızıltaş Boğazı
Buynaksk Temir Han Şura
Caucasus Mountains Kafkaslar, Kafdağ, Saklandağ
Cherkessk Çerkez Şehir, Battalpaşa, Çerkezkale, Şerceskale
Chushka Spit Çoçka Burnu, Çoçka dili, Koşka, Karaşka, Karşaka, Köşka, Karşıyaka
Dagomys Tığemıps
Derbent Derbent, Demirkapı, Babü’l Abvab, Bab el-Abvab, Babü’l Ebvab
Divnomorskoye Meyzib
Dykh-Tau Dikdağ
Dolgaya Spit Uzundil
Dombay Dommay
Dzhangi-Tau Yenidağ
Koshekhabl Koşhable, Koşhabl
Elbrus Elbruz, Bindağ, Bengüdağ
Erken-Shahar Erkin Şehir
Erkin-Yurt Erkin Yurt
Gelendzhik Gelincik, Gelencik, Gelençik, Hafitsey
Georgiyevsk Kumkale
Golovinka Şehape
Goryachy Klyuch Psıfabe, Psıfab
Grozny Süncekale, Cevherkale, Suncakale, Sölcekale
Izberbash İzberbaş
Karabudakhkent Karabudakkent
Karachayevsk Karaçay Şehir, Karaçaykale
Kara-Tube Kara Tepe
Kasumkent Kasımkent
Khabez Habez
Khadyzhensk Hadıcen
Kislovodsk Narsana, Nartsane, Nartsan
Kiziltashsky Estuary Kızıltaş Gölü
Kizlyar Semender, Samandar, Kızılyar, Kızlar, Kızlar Kale
Koshtan-Tau Koştandağ
Krasnaya Polyana Atkuac, Kbaada, Atkuace
Krasnodar Kaleşkur, Kaleşho, Bjedugkale, Bozodukkale, Karasu, Kaleşehve
Krasnovostochnoe Güm Doğu Kabak
Krymsk Hatuehable, Kırımköy
Kuban River Kuban, Kuba Su, Kuman, Kuba, Koban, Kupan
Kuma River Kum, Kimek
Labinsk Çetvın, Çetıvın, Çatvın, Nevruz-aul
Lazarevsk Psışuape
Loo Üçdere
Makhachkala Mahaçkale, İncikale, Ancikale
Mineralnye Vody Acısu, Kumkent
Nalchik Nalçık
Nartkala Nartkale
Novolakskoye Yarıksu
Novorossiysk Soğucak, Sucukkale, Tsemez, Sağucak, Suğucak
Novy Karachay Yeni Karaçay, Akkale
Pervomayskoe Güm Abu Kabak
Phanagoria Banca, Onogurya, Fenegür, Fanagorya
Primorsko-Akhtarsk Aktar-Baktar, Ahtar-Bahtar
Prokhladny Beş Tamak
Pyatigorsk Beşdağ
Sail Rock Yelkenkaya
Sergokala Deşlahar
Shabanovskoye Şaban
Slavyansk-na-Kubani Kopil, Kopıl
Sochi Soçi, Saçe, Mamaykale
Stavropol Şetkale, Aşıl, Nogay Şehir, Huç, Kuç
Sunzha River Sünce, Sunca, Sölce
Taman Taman, Duman, Kale-yi Taman
Taman Peninsula Taman, Duman, Tamam, Ada-i Şahi, Ada-yı Şahi, Adis, Taman Adası
Tarki Tarak, Elbek
Teberda Teberdi
Temryuk Temir Yürek, Demir Yürek, Temerek, Tarhan, Temrük, Temrek, Temrik, Termik, Demiroğlu, Demiryük, Adis
Temryuksky District Ada-i Şahi, Ada-yı Şahi, Adis
Tmutarakan Tamiya Tarhan, Dima Tarhan, Damiya Tarhan
Tsokur Estuary Çukur Gölü
Tuzla Spit Tuzla dili
Tyrnyauz Tırnıauz, Turna Ağız, Dar Ağız, Tırnavuz
Ust-Labinsk Lebap
Vladikavkaz Terekkale, Terekbaşı, Kapkay, Kapıkaya, Bravkale
Yessentuki Esendik
Yeysk Yey, Yeya
Zheleznovodsk Temirsu, Demirsu
Siberia Sibirya
Achinsk Açık Tura
Biysk Yaş Tura
Bratsk Buryad, Buryat
Chelyabinsk Çelebi, Çelyaba, Çeleyaba, Çelebey, Çilebe
Chimgi-Tura Çimgi-Tura, Çinki-Tura, Çımğı-Tora, İbak Han
Gorno-Altaysk Ulala, Oyrot Tura
Irkutsk İrkut, Yandaş Darağa
Irtysh River İrteş, Ertiş, Ertis
Ishim İşim, İşim Tura, İşem
Iskitim Iskitim, Aşkitim
Kemerovo Kemer, Kemerova, Kömürova
Khabarovsk Boli, Açan
Kopeysk Çelebi Kapı, Çelebi Kopi, Tugaykul
Krasnoyarsk Kızılyar
Kurgan Kurgan
Kyzyl Kızıl, Hem-Beldır
Lake Baikal Baykal, Baygöl, Boygal
Leninsk-Kuznetsky Kolçuk
Narym Narım
Nefteyugansk Balık
Nikolayevsk-on-Amur Çerdak, Çardak
Novokuznetsk Aba Tura
Novosibirsk Kazgın
Novoyagodnoye, Znamensky District Şiş Tamak
Ob River Ob, Umar
Omsk Om Tura, Tın, Ombu, Ompu, Umpu, Omek
Pur River İber
Qashliq Kaşlık, İsker, Eskiyer, Kışlak, Sibir
Sakhalin Sahalin, Karafuto
Salekhard Abi-Tura
Surgut Sorğıt
Tara Tura
Taymyr Taymır
Tobol River Tubulka, Tubıl
Tobolsk Tubulka, Tubul, Tubıl, Tuba
Tomsk Tom Tura
Tyumen Tümen, Tümen Tura, Tömen Tura, Tömen
Ussuriysk Şuaybinbu
Ust-Ishim Kızıl Tura
Vladivostok Hayşenvay
Yakutsk Yakut
Yalutorovsk Yavlu Tura, Yalı Tura
Yekaterinburg Şartaş, Sarıtaş, Ketrinbur
Yenisei River Yenisey, Ulu Kem, Ulu Hem
Yuzhno-Sakhalinsk Güney Sahalin, Toyohara
Zlatoust Kosa Tur
Tatarstan Tataristan
Agryz Egerce, Agerce
Aksubayevsky Aksubay
Aktanysh Aktanış
Alkeyevsky Elki, Alki
Almetyevsk Elmet, Almat, Calmat
Apastovo Apas
Arsk Arça
Aşlı Aşlı
Atninsky Etne, Atna
Aznakayevo Aznakay
Baltasi Baltaç
Bavly Bavlı
Bilär Biler, Büler, Bilyar, Bulyar
Bolghar Bulgar, Bolgar
Bolshoy Cheremshan River Ulu Çirmeşen
Bugulma Bügülme, Bögelma
Buinsk Bua
Chatyr-Tau Çadırdağ
Cheremshansky Çirmeşen, Çirmeşan
Chistopol Çistay, Tukçi
Karabash Karabaş
Kazan Kazan
Kazan Kremlin Kazan Kirman, Bogıldağ
Laishevo Layış
Maly Cheremshan River Küçük Çirmeşen, Bula İdil
Mamadysh Mamadış
Menzelinsk Minzele, Minzala
Naberezhnye Chelny Yar Çallı, Çallı
Nizhnekamsk Tüben Kama, Tübenkama
Nurlat Nurlat, Norlat
Pestrechinsky Pitreç, Çuar
Sheshma River Çeşme
Suar Nur-Suvar, Suvar, Barıncar, Şam-Suvar, Barıntu
Sviyaga River Zöye, Deber Su, Zuya
Sviyazhsk Zöye, Dağ Kerman
Tetyushi Teteş, Tetüş
Yelabuga Alabuğa, Alaboğa
Zainsk Zey, Zay
Zelenodolsk Yeşil Üzen
Saudi Arabia
Abha Ebha
Abu `Arish Ehariş, Ebu Ariş
Badr Bedir
Dammam Dahran, Dammam
Diriyah Diriye, Deriye
Duba Zibâ
Hasa Lahza, Lahsa
Hejaz Hicaz
Hofuf Hofuf, El Hasa, El Lahsa
Jeddah Cidde
Jizan Cizan, Cazan
Jurash Cüreş
Khaybar Hayber
Khobar Huber, El Huber
Mada’in Saleh Medain Salih, El Hicr
Makna Makna, Magna
Mecca Mekke, Mekke-i Mükkereme, Mekke-i Muazzama
Ajyad Ecyad
Ajyad Fortress Ecyad Kalesi
Aziziyah Aziziye
Black Stone Hacer el-Esved, Hacerü’l-Esved, Hacerü’l-Esvad, Siyah Taş
Hira Hira Mağarası
Jabal al-Nour Nur Dağı, Işık Dağı
Jabal Thawr Sevr Dağı, Boğa Dağı
Jamaraat Bridge Cemerat Köprüsü, Şeytan Taşlama Köprüsü
Kaaba Kâbe
Mahbas Eljen, Aziziyah Mahbes’ül Cin
Masjid al-Haram Mescid-i Haram
Mina Mina
Misfalah Mesfele
Mount Arafat Arafat Dağı
Muzdalifah Müzdelife
Zamzam Well Zemzem Kuyusu, Hemze, Tayyibe, Tahire, Şarabü’l-Ebbar
Medina Medine, Medine-i Münevvere, Medinet’ül Münevvere, Yesrib
Al-Masjid al-Nabawi Mescid-i Nebevî, Peygamber Camii
Mount Uhud Uhud
Muwaylih (Almuwaylih) Müveylah, Müveyla
Najd Necid, Necit
Najran Necran
Ozlam (Alozlam) Ezlem
Qatif Katif
Qunfudhah Kunfüze, Kunfuda
Rabigh Rabiğ, Rebiğ, Rabih
Riyadh Riyad
Suwayriqiyah Sevârikih
Tabuk Tebük
Taif Taif
Tayma Teyma
Tihamah Tihame
Umm Lajj Emlac
Ula El Ula, Alâ
Wajh El Vecih, El Vech
Yanbu Yenbû, Yenbe’ül-Bahr
Serbia
Aleksinac Aleksanca, Aleksince, Aleksince Palankası
Avala Havale
Bela Palanka Mustafapaşapalanka, Mustafapaşahisar, Musapaşa
Belgrade Belgrad, Belgrat, Yunusakhisar, Yunusbelgrat, Belgrad-ı Ungurus, Belgrat-ı Üngürüs, Belgrad-ı Engürüs, Fikir Tepe, Bab’ül Hurub, Dârü’l-Cihad, Belgrad-ı Tuna, Belgrat-ı Bûnyâd, Sengin-Bünyad
Ada Ciganlija Çingene Ada
Bajrakli Mosque, Belgrade Bayraklı Cami, Çuhacı Cami, Hüseyin Bey Cami, Çuhacı Hüseyin Cami
Bulbulder Bülbüldere
Čubura Çubura
Dorćol Dörtyol
Kalemegdan Kalemeydan
Karaburma Karaburma, Kayaburun
Makiš Mahiş
Republic Square (Belgrade) İstanbul Kapı
Skadarlija İşkodralı
Tašmajdan Taşmeydan
Terazije Teraziye, Teraziler
Bovan Bolvan
Čačak Caçka
Ćićevac Yunis, Yunus
Čubura Çubura
Ćuprija Köpri, Köprü
Dimitrovgrad İsnebol, İznebol
Golubac Güğercinlik, Kolombaç, Galamboç, Güvercinlik, Golupça
Golubinje Göğercinlik
Grocka Hisarcık, Hisarlık, Kruçka
Jagodina Yagodina, Yagodine
Kladovo Kladova, Yenişehir, Fetislam, Feth-ül İslam, Fethülislam, Gladova
Ključ Klüç, Kulica
Knjaževac Gurgusofça
Kragujevac Karacofça
Kraljevo Karanofça
Kruševac Alacahisar, Kruşevca
Kučajna Kütçayna, Kuçayna
Kučevo Kuçeva
Kuršumlija Kurşunli, Kurşunlu, Kurşunlu Kilise
Leskovac Leskofça, Leskofçe
Hisar Hill Hisar Tepesi
Majdanpek Madeniipek
Mikuljana Yeniköy
Niš Niş
Paraćin Peraken, Perakin, Parakin, Praken
Pirot Şehirköy, Şarköy
Požarevac Pasarofça, Posorofça
Prokuplje Ürgüb, Ürgüp, Okrub
Ram Haram
Raška Raşka
Ražanj Racanya
Šabac Böğürdelen
Smederevo Semendire, Semendere, Şemendire
Smederevska Palanka Hasanpaşapalanka, Vezirhasanpaşa
Svilajnac İsvilaniçe
Svrljig Esferlik
Subotica Sobotka, Soboska, Soboşka
Titel Titel
Užice Öziçe, Öziçse
Valjevo Valva, Valeva, Valyeva
Vranje İvranya, İvranye
Zaječar Saticar
Zemun Zemlin, Zemun, Zemin, Zemun, Zemon
Preševo Valley Preşova Vadisi
Biljača Bilaç
Bujanovac Buyanofça
Medveđa Medvece
Preševo Preşova, Preşuva
Sandžak Sancak, Yeni Pazar Sancağı
Jeliće Yeleç, Yalance
Nova Varoš Yenivaroş
Novi Pazar Yenipazar
Pavlje Pavli
Priboj Priboy, Pirboy
Prijepolje Pirepol, Pirebol, Pirepolye
Sebečevo Cebinhan
Sjenica Seniçe, Zenice
Tutin Tutin
Vojvodina Voyvodina
Alibunar Alipınar
Bač Baç
Bačka Baçka
Bačka Palanka Küçük Hisar
Banatska Palanka Haram, Haram-ı Cedid
Banoštor Banoştra
Barič Bariç
Bečej Beçe
Bela Crkva Aktabya, Akkilise
Čerević Çerevit, Çereviç
Čoka Çoka
Grgurevci Girgurofça, Gırgurefçe
Ilandža Yılanca
Irig İrek, İrig
Jabuka Yabuka, Pabuka
Jarak Yarka, Yarak, Yarık
Kula Kule
Kupinovo Kupinik
Lokve Semihal
Martonoš Martonoş
Morović Morovit, Moroviç, Morovik
Novi Sad Uyvidek, Üyvidek
Pančevo Pançova, Bançova
Petrovaradin Varadin, Petervarad, Petervaradin
Senta Zenta
Sombor Sonbor, Sambor, Zombor, Sombor
Sremska Mitrovica Dimitrofça, Mitroviçe, Metrofça, Dimitrofçe, Mitroviçse, Metroviçse
Sremska Rača Raça
Sremski Karlovci Karlofça
Stari Slankamen İslankamen, İslankemen, Islankamen, Salankamen
Subotica Sobotka, Sobotka-i Segedin
Syrmia Sirem, Siremiyye
Titel Dörtel, Pil
Vrbas Verbas
Vršac Verşe, Şemlik, Verseç
Zrenjanin Beçkerek, Beşkelek, Beştelek, Beşlek
Slovakia
Bačka Baçka
Banská Bystrica Besterce Ban’a
Banská Štiavnica Şelmec Ban’a
Bratislava Bratislava, Pojon, Başu, Pojun
Fiľakovo Filek, Fülek
Hlohovec Holok, Galgofça, Golgofça
Hostie Hıroşo
Hron Gran Nehri, Gara, Garam
Hronský Beňadik Sentbenedek
Ipeľ Ipol nehri
Jelenec Gimöş
Jelšava Yoşva
Kamenec pod Vtáčnikom Kameneç, Kemeneç
Komárno Komran, Komaran, Kumran, Komaron
Komjatice Gradişka, Komyat
Košice Kaşa, Kaşe, Kaşav, Kaşevar
Levice Leva, Leve, Love
Levoča Löçe
Lopúchov Laboş
Lučenec Lusunca, Lüsünce, Luçeniça
Nyárhíd Narhid
Nitra Litra, Nitre, Litre, Nitram, Nitra
Nové Zámky Uyvar, Üyvar
Olováry Ovar
Palota Polata
Plášťovce Palast
Prešov Eperyes
Pukanec Bukabak, Bobak
Rimavská Sobota Rimsonbot, Rimsonbat, Rima Sonbot
Rožňava Rojna
Šahy Şefradi, Şifredi
Šaľa Şala, Şele
Šaštín-Stráže Şaşvar
Senica Senice
Sotina Sotin, Satın
Šintava Sente
Štúrovo Ciğerdelen, Parkan
Šurany Şuran
Svodín Södin
Tekovské Lužany Şarlofça
Tisovec Tisolca
Topoľčany Nagtoboçin
Trenčín Trençin, Butaş
Trnava Tırnava
Tvrdošín Tırdoşin
Veľké Vozokany Bazakan
Žibritov Jibritofça
Žitava (river) Jitva
Žitavská Tôňa Zitvatorok, Zitvatoruk, Jitvatorok
Zlaté Moravce Morova, Altunmorova
Zvolen Zolyom
Slovenia
Beltinci Balatin
Carinthia Karintiya
Carniola Karinyola
Istria İstirya
Ljubljana Laybah, Lübyana
Ptuj Petta, Poton
Somalia
Barawa Barava
Hargeisa Hargeysa
Hobyo Hobyo
Maydh Mete
Mogadishu Mukdişu, Makdişu, Makadişu, Mogadişu
Western Indian Ocean Bahr-i Zenc
Zeila Zeyla
South Africa
Cape of Good Hope Ümit Burnu, Kavbono Espiranse
South Korea
Busan Pusan
Incheon İnçon
Seoul Seul
South Sudan
Juba Cuba

İspanya
A Coruña Kürünne
Álava Elbe
Albacete Basit, El-Basit, El-Basıt
Albalá Medinet’ül Beled
Albarracin Beni Resin, Abin Resin, Aben Razin, Şentemeriye, Şentemeriyyetüşşark, Şentemeriyyetü’ Şark
Albuixech Abu İshak
Alcañiz Kenayis, Hisnü’l Kenayis
Alcantud Kentüd, El Kentüd
Alcaudete Kibdet
Alcázar de San Juan Kasr-ül Atiyye
Algeciras Ceziretü’l Hadra
Alicante Alikante, Likant, Elkant, Alakant, Lakant, Alikant
Almadén El Maden, Medinetü Maden
Almanzora Mansuriyye
Almeria Almeria, Elmeriyye
Almodóvar del Río Müdavver ül-Adna
Alovera Hüveyre
Alpujarras Büşşerat, Beşerat, Büşşere
Alzira Ceziretü’ Şükür
Andújar Endücer
Antequera Entakire
Aragon Aragon, Ergun
Arcos de la Frontera Erkuş, Erküş
Ardales Erzullah
Arjona Ercune
Aznalcázar Hisn-ül Kasır
Azuqueca de Henares Zükeyke, Beledü’ Zükeyke
Badajoz Batalyos, Batalyevs, Beytü’l Yevz
Baeza Beyyase
Balearic Islands Baler Adaları
Barcelona Barselona, Berşelune, Berselune
Barrameda Bahrü’l Medâ, Salukka
Bay of Biscay Biskay Körfezi, Halicü’ Beskaye, el Bahr’ul Ahdar
Benahadux Bayyana
Benaguasil Beni Vezil, İbnü’l Vezil
Benalmádena Beniyü’l Medine, Ibnü’l Medine
Bilbao Bilbao, Bilbav, Bilbo
Burgos Bürşiye
Bujalance Burç ül-Henis
Burjasot Burç üz-Zut
Cabra Kabra, Kebre
Cáceres Kasareş, Kanreş, Kasrü’l Azad
Cádiz Kadis, Kadiz, Medinetü’l Kadis
Calamocha Kaletü’l Musa, Kalemusa
Calatañazor Kaletü’l Nusür
Calatayud Kaletü’l Eyüp
Calatrava la Vieja Kaletü’l Rebbe, Kalat-ü Rebâh
Canary Islands Kanarya Adaları, Kanarye
El Hierro Fero
Fuerteventura Ventore
Gran Canaria Kanarye
La Gomera Gomara
La Palma Palme
Lanzarote Lenserto
Tenerife Elferno
Cañete Kenit
Cantabria Kantebriye
Carmona Kermüne
Cartagena Kartacennetü’l Halfa
Cartaya Kaştem
Casares[disambiguation needed] Sas
Castellar de la Frontera Ruhiye, Erruh, Hisnü’l Levre
Castillo de Locubín Ükbin
Catalonia Katalonya, Gedelanya
Ceuta Septe, Sebte
Cieza Medina Siyâsa
Ciudad Real Maslaha, Meslehe
Córdoba Kordoba, Kurtuba
Covadonga Zahrayü’l Bilay, Zahrayibilay
Cuenca Künka, Künga
Dénia Daniye
Écija Isihşe, Medinetü’l Koton, İsticce
Estepona Estebunne, İstibunne
Fuengirola Süheyl
Fresno Alhándiga El-Hendek
Genalguacil Cennet-ü Vezir
Generalife Cennetü’l Arif
Getafe Cadafi
Gibraleón Jebel’ül Uyum
Girona Cüründe
Gormaz Görmez
Granada Granada, Gırnata, Kıranata, Kunata
Grazalema Beni Selim
Guadalajara Vadiyü’l Hicret, Vadi’ül-Hicâre
Guadalquivir Vadiyü’l Kebir
Guadarrama Vadi’ür-Remle
Henares Nehir
Huelma Velme
Huelva Velbe, Üvenbe, Evnebe
Huesca Veşga
Iberia İberya
Ibiza Yabisa, Yabise, Bizans, Pervise, Yaviza
Iniesta[disambiguation needed] Yanasta, Yeneste
Isla de Las Palomas Tarif Adaları, Ceziret-ü Tarif, Ceziret-i Tarif, Güvercin Adaları
Jaén Ceyyan
Jerez de la Frontera Yerez, Şeriş
Jimena de la Frontera Şemne, Şemine
Jódar Zevder, Sevder
La Guardia de Jaén Mentise, Vedi Abdullah
La Mancha Mança
Lebrija Levrişe, Lebrişe
León Leon, Liyun
Llívia Medinet’ül Bab
Loja Levşe
Lorca Lurka, Levreke
Los Baños Hamme, el Hame, Alhama
Lucena Yusane, Yüsane, Yüsene
Madrid Madrid, Mecrit
Mahón Mahon
Majorca Mayorka, Meyurka
Málaga Malaga, Malega, Maleka
Maracena Marakena, Merşane, Mersane, Mürsane
Marbella Marbeya, Merbelle
Marchena Merşene
Medina Azahara Medinet’ü Zahra
Medinaceli Medinet’ü Selim, Medinet Salim
Medina-Sidonia Şedune, Şaduna, Şezûne
Melilla Meliya, Meliye, Melile
Mérida Mérida, Maride
Mértola Mertola, Mertüle
Menorca Minorka, Menurka, Menarko, Manarko
Morón de la Frontera Mevrur
Murcia Mürsiye
Nájera Nacere, Necre
Navarre Navarra, Neberre, Nabarre, Biladü’l Beşkens, Beled-i Beşkens, Beşkünye, Nebre, Navar
Niebla Leble
Ojén Hüseyin, Hüseyn
Osuna Usüne
Palma de Mallorca Palma, Balme
Parades Pardiş
Pamplona Pamplona, Benbelune, Benbülune
Peñón de Vélez de la Gomera Velez Kayalığı, Kumayra, Badis
Purchena Hisn’ül Bürşene
Pyrenees Pireneler, Bürt, el Bürtat
Quesada Keyşete
Requena Ruhane
Ronda Ronda, Runde, Hisn’ü Runde, Hisn ür-Runde
Sagrajas Seleke
Salamanca Salamanka, Şelemenka
San Esteban de Gormaz Şent İştebin de Gurmac, Gurmac
Santander Santander, Şentemeriye
Santiago de Compostela Şent Yakub el Mukaddese, Sen Yakubü’l Mukaddese
Segovia Şikubiye
Seville Seviya, Sevil, İşbilye, İşbiliye
Sierra de Javalambre Cebel-ü Emir
Talavera de la Reina Talavera, Talebeyre, Talibeyre, Dalavere
Tarifa Tarif
Tarragona Tarrakûne
Tejada Telyete, Telyata
Teruel Tirvil
Tocina Tüşene, Tuşana
Toledo Toledo, Tuleytule, Tuleytula, Tüleytüle
Tortosa Turtuş, Turtüşe
Torrox Turuş
Trafalgar Tarifü’l Garp
Trigueros Teküne, Takuna
Trujillo Türcele
Tudela Tudela, Tutile, Tütile
Turia[disambiguation needed] Vediyü’l Ebyaz
Úbeda Übeyde, Übeydü’l Arab
Uclés Üklis
Valencia Valensiya, Belensiye
Valladolid Valladolid, Beledü’l Velid, Vadi İbnü’l Velid, Belde-i Velid, Beldevelit
Vélez-Málaga Belleş, Belliş
Zaragoza Zaragoza, Sarakusta
Zamora Semure, Semüre, Samura, Semmure

Sri Lanka
Ceylon Seylan, Serendip

Sudan
Dongola Dongula
Khartoum Hartum
Port Sudan Bür Sudan
Suakin Sevakin, Savakin, Sevvakin

İsveç
Ölmevalla Ölme Valla
Stockholm Stokhom (Kütük Ada)
Götgatan Götgatan Caddesi

İsviçre
Genève Cenevre
Gruyères Gravyer
Lausanne Lozan
Lucerne Luzern
Montreux Montrö
Neuchâtel Nöşatel, Nöşetel
Ouchy Uşi
Zürich Zürih

Suriye
Abtaa Bita
Abu Kamal Ebukemal, Ebu Kemal, Elbu Kemal, Kışla
Afrin Afrin
Akhtarin Ahtarin
Aleppo Halep
Amarnah Amarna, Amarine
Ameriyeh Mazıcı
Amuda Amudiye
Aqrab Akrap, Akrab, Akrep
Arab Azzah Arap Aziz
Arab Hassan Kabir Arap Hasan Kebir
Arab Hassan Saghir Arap Hasan Sağir
Ariqah Arihe, Ahire
Arslan Tash Arslan Taş
Arwad Avrat Adası
Asharah Aşare, Eşare, El Aşare, Aşara
Atme Atme, Atma
Ayn al-Bayda Akpınar
Azaz Azez
Bab El Bab, Bab
Balaban Balaban
Baniyas Banyas, Baniyas
Barisha Barişa
Bayırbucak Bayırbucak
Bir Fawqani Karakuyu, Karaköy, Bir Fevkan
Bir Tahtani Kanköy, Bir Tahtani
Bosra Busra, Busra el-Şam
Bulbul Bülbül
Burj al-Qasab Burç Kesep, Burc Keseb
Busayrah Buseyra
Buzlijah al Gharbiyah Buzluca Garbiye
Buzlijah ash Sharqiyah Buzluca Şarkiye
Citadel of Salah Ed-Din Sahyun, Selahattin Kalesi, Ziyon, Siyon
Dabiq Dabık, Mercidabık, Merc-i Dabık
Dabis Dabıs
Damascus Şam, Dimeşk
Daraa Dera
Darbasiyah Derbesiye, Dirbesiye
Deir ez-Zor Deyrizor, Deyr-i Zor, Zor, Deyr
Deir Ful Derful
Deir Semaan Deyr Seman
Duwaybiq Toybuk
Fairouzeh Feyruze
Furqlus Fırıklus
Fursan Sipahiler
Ghandoura Gavur Elli
Ghantu Ganto
Gharnatah Kacer, El-Kacer, Gırnata
Golan Heights Golan Tepeleri, Culan, Ceylan, Geylan
Katzrin Kisrin
Haddabat Edebet, Adabat, Hadabat, Hedebet
Hajalieh Keklice
Haffah Haffa
Haji Kusa Hacıköse
Haluwaniyah Elvaniye, Hilvaniye
Hama Hama
Harem Harem
Hasakah Haseki, Hasiçi, Haseke
Hauran Havran
Hirak El Hirak, Hirak, Herak, Harak
Hirbnafsah Hırbınefsıh
Homs Humus
Hosh Arab Hoşarab
Houla Hula
Idlib İdlip
Ihtaimlat Hatımillet, İhtayimlat
Jabal al-Druze Cebel Dürzi, Cebel-i Dürüz, Dürzi Dağı
Jableh Cebeliye, Cebele
Jamel Câmil, Şamil
Jandairis Cinderesi, Cinderisi, Cindires, Cendires, Cenderus
Jarabulus Cerablus
Jaramana Ceramana
Jarez Carıs
Jawadiyah Çil Ağa, Cevadiye
Jebel Aqra Kel Dağı, Cebel-i Akra
Jisr al-Shughur Cisr eş Şuğur, Cisr-i Şuğur
Kadesh Kadeş, Telen-Nebi Mind
Kafr Kalbin Kefr Kelbin, Kefer Kelbin
Kafr Nan Kefer Nen
Kafr Naya Kefer Neye
Kaljibrin Kulcibrin
Kessab Keseb, Kesep, Kesap
Khalidiyah Hanik
Khanasir Hanesir, Hanasır
Khirbet Ghazaleh Kutaybit Tamir
Kissin Kisin
Kobanî Ayn el-Arap, Ayn ül-Arap, Arap Pınar, Mürşitpınar, Kobani, Arappınarı
Krak des Chevaliers Hısnü’l-Ekrad
Kurd Mountains Kurt Dağı, Kürt Dağı
Latakia Lazkiye, Lazikiye, Lazıkiye
Maabatli Maabatlı
Maarrat al-Nu’man Mameratülnuman, Maaret el Numan, Ma’arra
Majdal Shams Mecdel-i Şems
Malikiyah Derik, Deyrik, Melkiye, Malikiye
Manbij Münbiç, Menbiç, Minbiç
Mare’ Mari
Margat Markab
Marma al-Hajar Taştan
Marmarita Mermerita
Maskanah Meskene
Meidan Ekbis Meydan Ekbez, Meydan-ı Ekbez
Menagh Minak
Mount Hermon Cebel el-Şeyh, Cebel Haramun, Cebelü’ Şeyh, Cebel üş-Şeyh
Mount Simeon Cebeliseman, Cebelisemaan, Cebel-i Seman
Muslimiyah Müslimiye
Nabek Nebek
Nubl Nubul
Palmyra Tedmür, Tedmir, Palmir, Palmira, Palmiye
Qah Kah
Qahtaniyah Kabir El Bid, Tırbesipi, Tirbespi, Kahtaniye
Qalamoun Cebel-i Kalmun
Qal’at Ja’bar Caber Kalesi, Türk Mezarı
Qamishli Kamışlı
Qandariyah Gındırıya, Gunduriye
Qara Kara, Karalar
Qardaha Kardaha
Qara Qozaq, Ayn al-Arab Karakozak
Tomb of Suleyman Shah Süleyman Şah Türbesi, Süleyman Şah Saygı Karakolu (exclave of Turkey)
Qastal Ma’af Kastal
Qatana Katana
Qatma Katma, Kitme
Qebbet al-Turkmen Gubut Türkmen
Qinnasrin Kınnesrin
Queiq River Kuveyk Nehri, Halep Nehri
Quneitra Kunteyra, Kuneytıra, Kunaytara, Kuneytira, Kuneytire
Qutayfah Kuteyfe, Küteyfe
Rabia Rabia
Rai Çobanbey, Çobanbeğ, Rai, Rayi
Rajo Reco
Raqqa Rakka
Ras al-Ayn Resülayn, Resü’l Ayn, Resulayn, Serekaniye
Rastan Restan, Rastan
Safira Sefire, Safire
Salamiyah Selimiye
Salib al-Turkman Sılayip Türkmen
Salkhad Salhad
Salwah Salva
Sarrin Serrin
Sawran Suran, Soran
Sayyidah Zaynab Seyyide Zeyneb, Seyyide Zeynep
Shaddadah Şeddade
Shahba Şahba
Sharran Şiran, Şaran, Şerran
Shaykh al-Hadid Şeyh Hadid, Şeyh el-Hadid
Shaykh Badr Şeyh Bedir
Shaykh Issa Şeyh İsa
Shaykh Maskin Şıh Miskin, Samsakin
Shayrat Şeyrat, Şayrat
Shin Şin
Suwayda Süveyda, Süveyde, Süveydiye
Syrian Coastal Mountain Range Nusayriye Dağları, Alevi Dağları
Tadef Tadif
Tafas Tafas
Talaf Tıllıf
Tal’ar Gharbi Tel Ar Garbi
Tal’ar Sharqi Tel Ar Şarki
Talbiseh Telbise
Taldou Teldu
Talkalakh Telkele, Telkelek
Tartus Tartus
Tasnin Tesnin
Tell Rifaat Tel Rıfat
Thawrah Tebke, Tabka
Turkman Bareh Türkmenbarı
Turkmen Mountain Türkmendağı, Türkmen Dağı
Umm al-Tuyour Turunç
Waqf Vakıf
Yaarubiyah Tel Koçer, Til Koçer, Tilkoçer, Yarubiye
Yabroud Yebrud, Yebrut
Yulanli Yılanlı
Yusuf Bayk Yusuf Bey
Zabadani Zübdani
Zaafaraniyah Zafereni
Zahraa Zehra
Ziadiyah Ziyadiye

Tacikistan
Darvoz Darvaz, Kuzey Darvaz
Dushanbe Duşanbe
Gorno-Badakhshan Dağlık Bedahşan
Istaravshan Uratepe
Khujand Hocant, Hucand, Hucend
Kofarnihon Yeni Pazar, Vahdat
Panjakent Pencikent
Qurghonteppa Kurgantepe
Shaartuz Şehr-i Tuz
Tursunzoda Tursunzade
Tanzania
Dar es Salaam Darüsselam, Dar er Selam
Kilwa Kisiwani Kilva
Pemba Island Peneye, Yeşil Ada
Tanganyika Tanganika
Zanzibar Zanzibar, Zencibar, Zencivar

Tunus
Aroussa El Araz
Ariana Aryana
Béja Bace, Ifrîkiyye maa Bâce, Bacce
Ben Arous Ben Arus
Bizerte Binzert, Benzert, Bekzert
Carthage Kartaca
Douz Düz, Duz
Enfida Enfida
Gabès Kabes, Gabis
Gafsa Kafsa
Gulf of Gabès Gabis Körfezi
Hammamet Hamamet, Kal’a-i Hamâme
Jem Cem, Lecm
Jendouba Cendube
Jerba Cerbe, Cerîd Cerbe, Cirbe
Kairouan Kayrevân, Kayravan
Kasserine Kassarin
Kebili Kabili
Kef Kâf, Kâf maa Amdûn, Kef
Kelibia Kalbiye, Kalıbiye, Kal’a-i Kalîbiya
Kerkennah Islands Karkana, Kekrene Adaları
La Goulette Halkulvad, Golta, Halkulvâdî, Halkü’l Vat, Halkul-Vad
La Marsa Marsa
Mahdia Mehdiye, Mahdiya
Manouba Manuba
Mateur Matar
Matmata Matmata
Medenine Medenin
Monastir Monastır
Nabeul Nabil, Nabul
Sfax İsfakus, İsfakız, İsfakus maa Kekrene, Safakes, Safakis
Sidi Bou Zid Sidi Bu Zeyd, Sidi Bu Seyit
Siliana Silyana
Soliman Dâhil maa Süleyman
Sousse Sus, Susa
Tabarka Tabarka
Tataouine Tatavin
Teboursouk Tabarsuk
Testour Testur
Tozeur Tuzer
Tunis Tunus
Zaghouan Zaguvan
Zarzis Zarzis

Türkmenistan
Anau Ab-ı Nev, Anev, Anav
Ashgabat Aşkabat
Atamurat Atamurat, Kerki
Balkanabat Balkanabat, Nebitdağ
Bereket Bereket, Kazancık
Dandanaqan Dandanakan
Daşoguz Taşhavuz, Daşoğuz
Garabogaz Karaboğaz, Bektaş
Garrygala Kara-Kale, Mahtumkulu
Gumdag Kumdağ
Hazar Hazar, Çeleken
Konye-Urgench Köhne Ürgenç, Eski Ürgenç, Lucanya
Kopet Dag Köpetdağ
Merv Merv, Marı
Nisa Nisa, Nusay
Serdar Kızılarvat, Kızılavrat
Türkmenabat Türkmenabat, Çarcu, Amul
Türkmenbaşy Türkmenbaşı, Kızılsu
Turks and Caicos Islands
Turks and Caicos Islands Türk ve Kayık Adaları
Grand Turk Island Ulu Türk Adası

Ukrayna
Adziogol Lighthouse Acıgöl Denizfeneri
Almazna Elmas
Askania-Nova Büyük Çaplı, Büyük Çepni
Azov Azak Denizi
Bakhmut Mahmut
Bar Bar
Baraboi River, Odessa Baraboy, Kanlısu, Kanayan Su
Baturyn Batur
Berdyansk Kuturoğlu, Yeni Nogay
Berezan Estuary Büzülü Liman
Berezan Island Pirezin Adası, Bürüzen, Büzülü
Beryslav Kız Kermen, Kızı Kermen, Kız Kirman, Gazi Kerman, Gazi Kirman, Kazı Kirman
Bila Tserkva Piyaçerko (Akkilise), Piyale Sergü
Bilosaraiska Spit Aksaray Dili
Braha, Khmelnytskyi Biraga
Buchach Bucaş
Burgunka Burgu
Cherkasy Çerikişi, Çigirin
Chernihiv Karacar
Chernivtsi Çernovi, Çernoviç
Chonhar Çongar
Chonhar Peninsula Çongar Yarımadası
Chornomorsk Buh
Chyhyryn Çehrin
Dalnyk River Dallık Nehri
Desna River Seber-Su
Dnieper River Özi, Özü, Dinyeper, Buriçay
Dniester Turla, Dinyester, Torla
Dniester Estuary Ovid Gölü, Hacıdere Gölü
Dnipropetrovsk Kodak, Kudak, Koydak, Koydalık, Doğankale, Togay, Doğanhisar
Dofinivka Estuary Büyük Acalık Liman
Dzharylhach Carılgaç
Halych Haliç, Galiç
Henichesk İnce, Yenice
Hryhorivsky Estuary Küçük Acalık Liman
Ivano-Frankivsk Taşlı Şehir
Izium Üzüm Kurgan
Kakhovka İslam Kermen, Şahin Giray, İslam Kirman, Şahin Kirman, Mübarek Kirman, Aslan Kirman, Şah Kirman
Kakhovka Reservoir Can Kirman, Han Burun
Kalmius Kalmus
Kamianets-Podilskyi Kamaniçe, Kameniçe
Kaniv Hanev
Karaholska Bay Karagöl Körfezi
Karolino Buhaz Boğaz
Khadzhibey Estuary Hacıbey Limanı
Kharkiv Harkobe, Karak, Şarukan, Şeyh Ruh Han, Şeyhruhan, Harka
Khortytsia Orta Ada
Khotyn Hotin, Hatın, Hotun, Hoten
Khust Hust, Hostvar, Husvar
Kiev Kiyev, Man Kirman, Kiyef, Baştu
Kinburn Kılburun, Kilburun
Kotovsk Birzula
Kuchurhan Kuçurgan
Kuyalnik Estuary Kuyanlık Liman
Ladyzhyn Ladjin
Luhan River Leğen
Luhansk Leğen, Legen, Lagan
Lvov İlbav, Eylov
Lyman Liman
Manhush Mankuş
Mariupol Kalcık, Kalçık, Kalmiuz, Domaha
Melekine Melek
Melitopol Kızılyar
Medzhybizh Mejibuji
Mohyliv-Podilskyi Mohilo
Mostyska Musteçka
Mukacheve Munkaç
Nadlymanske Karagöl
Novhorod-Siverskyi Seber, Urus-Seber, Urus
Novi Sanzhary Yeni Sancar
Novomoskovsk Samarcık
Ochakov Özi, Özü, Karakerman, Karakirman, Uzunkale, Ocak Kale, Ocak Kermen, Acı Kale, Can Kerman
Odesa Hacıbey, Hocabey, Kocabey, Koçubey, Yedisan, Kocabeyi, Ades
Khadjibey Hacıbey Kalesi
Okhtyrka Ak Tura, Aktırka
Okopy Akub
Orlivka Kartal
Ovidiopol Hacıdere
Pavoloch Paliçe
Pervomaisk Orlık
Poltava Baltavar
Primorskyi Hafuz
Pryazovske Azakönü
Prylymanske Tatar
Prymorsk Nogay
Putyvl Batavil, Korisdan, Horisdan, Horusdan
Rohatyn Rogatin
Rybakivka Hasan Kale, Acıyas
Saksahan Saksağan
Sanzhiyka Sancak
Seym River Süüm-İdil
Sharhorod Küçük İstanbul
Siverskyi Donets River Küçük Şir, Küçük Sir
Skadovsk Ali-Agok
Sloviansk Tork, Tor
Sniatyn Sinatin
Southern Bug Aksu, Buğ
Stakhanov Kadıköy
Strilkove Çokrak
Sukhyi Liman Sığ Liman
Tavani Island Taban, Nusret Kermen, Nusret Kirman, Eski Taban
Tokmak Tokmak
Tyahynka Doğan, Doğan Geçit, Togan, Divan Geçit
Tylihul Estuary Deligöl Liman
Tylihul River Deligöl Deresi
Uzhhorod Ungvar
Ustechko Yuvaniça
Velikodolinske, Ovidiopol Velika Akarca
Yahorlyk Bay Yahorlık Koyu
Yahorlyk Kut Yahorlık Kut Yarımadası
Yazlovets Yazlofça, Yazlovişte
Zaporizhia Sarı Kamış
Zhuravne İzvança, İzvanca
Budjak Bucak, Tatar Bucağı, Güney Besarabya
Artsyz Arsız, Arçız
Balabanka, Tatarbunary Balabanköy
Bashtanivka, Tatarbunary Bahçeli
Bilhorod-Dnistrovskyi Akkerman, Akkirman, Akça Kirman, Turla
Bilolissya, Tatarbunary Akmangıt
Bolhrad Bolgrad, Tabak, Palada
Izmail İsmail, İşmasıl, Hacidar, İsmailiye
Kiliya Kilya, Kili, Kilye
Lake Budaki Batak Göl, Aşağı Bağlar Gölü, Aşağı Bağ Gölü, Budak Gölü, Bucak Gölü
Lake Kitay Kıtay Gölü
Lake Kahul Kahul Gölü
Lake Kartal Kartal Gölü
Lake Katlabukh Katlabuk Gölü
Lake Kuhurluy Kovurlu Gölü
Lake Yalpuh Yalpuç Gölü, Yalpuk Gölü
Orlivka Kartal
Reni Reni, Tomarova
Sarata Sarata
Semenivka, Akkerman Seymen
Snake Island Yılan Adası, Yılanlıada, Akada
Tarutyne Tarutin
Tatarbunary Tatarpınarı
Udobne, Akkerman Han Kışla
Tuzly Lagoons Tuzlu Göller
Alibey Lagoon Alibey Gölü
Burnas Lagoon Burun Gölü
Dzhantshey Lagoon Cançay, Yeniçay
Karachaus Lagoon Karacahavuz Gölü, Karaçavuş
Khadzhyder Lagoon Hacıdere Gölü
Khadzhyder River Hacıdere
Kurudiol Lagoon Kurugöl
Mahala Lagoon Mahalle Gölü
Sasyk Lake Sasık Gölü, Kunduk Gölü
Shahany Lake Çagani Gölü, Şagani

Crimea Kırım
Ai-Petri Aya Petri, Ay Petri
Alma River Alma Deresi, Elma, Almalu, Elmalı
Alupka Alupka
Alushta Aluşta
Andriyivka Akleyiz, Ekles, Aklez
Angarskyi Pass Angara Boğazı
Aqtas Lake Aktaş Gölü
Arabat Spit Arabat beli, Arabat dili, Rabat, Ribat, Arbat, Arpat
Armyansk Ermenibazar, Ermenipazar, Kalıncak, Kanlıcak
Ayu-Dag Ayı Dağ
Ayvazovskoe Şeyh Mamay, Şah Mamay
Bakhchisaray Bahçesaray, Bağçesaray
Balaklava Balıklıova, Balıklava, Balıklova, Balıklağı, Balıklağo
Balaklava Bay Balıklıova Körfezi
Baydar Gate Baydar Kapı
Baydar Valley Baydar Ova
Beregovoye Kuran Eli, Koran Eli
Bilohirsk Karasubazar, Karasupazar
Blyzhnye Bay Buğa, Baybuga
Cape Aya Aya Burun, Ayya Burnu
Cape Fiolent İyane Burnu, Fenar Burnu
Cape Fonar Fener Burnu, Akıntı Burnu
Chatyr-Dag Çatırdağ, Çadırdağ
Chersonesus Sarı Kirman, Çerson
Choban-Kule Çoban Kule
Chornaya River Çorhun, Çorna
Chornomorske Akmeçet, Akmecit, Akmeçit
Crimean Mountains Kırım Dağları
Çufut Qale Çufut Kale, Çiftkale, Çufud Kale, Çuhud Kale, Cufut Kale, Cevher Kirman, Gevherkermen, Gevherkirman, Potmay, Botmay, Kermencik, Kırk Yer, Kırk Er, Çıfıt Kale
Dalnye Eski Kamışlı
Demir-Kapu Demir Kapı
Devil’s Gate Şeytan Kapı, Altın Kapı
Dzhankoy Canköy
Eupatoria Gözleve, Kezlev, Kızılev
Feodosiya Kefe, Kafa
Foros Foros, Faros
Frontove Otarköy
Fruktove Belbek
Gaspra Gaspıra
Gurzuf Gurzuf
Heracles Peninsula Peltek Burnu
Hvardiiske Sarıbuz, Sarabuz
Inkerman İnkerman, İnkirman
Isthmus of Perekop Orkapı Kıstağı
Kacha Kaçı, Kaça, Kancaçay
Kamyanske Ak Manay
Kamyshly Kamışlı
Kara Dag Mountain Karadağ
Karkinit Bay Karkinit Koyu
Kazantyp Kazandip
Kerch Kerç, Agarca, Kireç, Ferş, Kerş, Karaş
Kirovske İslam Terek, İslamdirek
Koktebel Koktebel, Köktebel, Köktebe
Koreiz Koreiz
Kozacha Bay Kozaça Körfezi
Krasnohvardiiske Kurman, Kurman-Kemelçi, Kurman-Kumelçi
Krasnokamianka Kızıltaş
Krasnoperekopsk Or Boynu
Krasnymak Eski Kermen
Kurortne Aşağı Otuz
Kuybysheve Albat
Lenine Yedikuyu
Livadiya Livatya, Livadiye
Mangup Mangupkale, Menkub, Mengub, Mankup, Mankub
Massandra Masandıra
Morske Kapsihor
Mount Mithridat Mitridat Tepe
Nikita Nikita
Novyi Svet Yeni Dünya
Nyzhnohirskyi Seyitler
Oktiabrske Büyük Onlar
Ordzhonikidze Kaygador
Orlivka Mamaşay
Panticapaeum Pantikapa, Pantikapey
Parkove Yeni Küçükköy
Partenit Partenit
Perekop Orkapı, Or, Ferah Kerman, Ferahkirman
Pervomayske Curçi, Curçı
Poliushko Polüşko
Ponyzivka Aşağı Kikineiz
Port of Sevastopol Oltiye Limanı, Kadı Liman, Kalamita Limanı
Poshtove Bazarcık, Pazarcık
Prymorskyi Hafuz, Hafız
Pyrohovka Acıköy
Roman-Kosh Roman Koş
Rozdolne Akşeyh
Saky Sak
Salhir River Salgır Nehri
Sarych Sarıç
Sevastopol Akyar, Aktıyar, Sarıkirman, Sarı Kirman, Sivastopol
Sevastopol Bay Akyar Körfezi, İnkerman Körfezi
Shchebetovka Otuz
Shcholkine Boyar
Simeiz Simeiz, Simeyz
Simferopol Akmescit
Sovietske Dolossı
Sovietskyi İçki, Sultan
Stary Krym Eski Kırım, Solhat, Salkat, Kırım Kirman, Kırım-i Atik
Sudak Sudak, Suğdak, Soğdak, Tat Eli, Tat İli
Sviderski Orta Kesek
Swallow’s Nest Kırlangıç Yuvası, Karılgaç Yuvası
Syvash Çürüksu, Çürük Deniz, Sıvaş, Suvaş
Tarkhankut Peninsula Tarhan Kut, Tarhankut Yarımadası
Tuzla Island Tuzla Adası
Uchan-su (river) Uçan Su Deresi
Uchan-su (waterfall) Uçan Su Çağlayanı
Uhlove Hacı Bolat
Verkhnyosadove Duvanköy, Divanköy
Vynohradne Kurubaş
Vyshneve Eski Eli
Yalta Yalta, Yalıdağ, Yalıtay
Yeni-Kale Yenikale, Kal’a-ı Cedid, Kale-yi Cedid
United Arab Emirates
Abu Dhabi Abu Dabi
Ain El Ayn
Ajman Acman
Fujairah Füceyre
Sharjah Şarika
United Kingdom
London Londra
United States
They are generally written like in English. “Washington”, “California”, “Chicago” and “Philadelphia” are more common than “Vaşington”, “Kaliforniya”, “Şikago” and “Filadelfiya”.

Albuquerque Albükerk
Chicago Şikago[9]
Philadelphia Filadelfiya
Washington, D.C. Vaşington[10]
Uzbekistan
Andijan Andican
Bukhara Buhara
Fergana Fergana
Guliston Gülistan, Mirzaçul
Jizzakh Cizzak
Karakalpakstan Karakalpakistan
Beruniy Biruni, Beruni, Kat, Kos
Mo‘ynoq Muynak, Moynak
Nukus Nukus
Xo‘jayli Hocalı, Hocaylı
Khiva Hive, Harezm, Harzem, Harizm
Itchan Kala İç Kale
Khwarezm Harezm Diyarı, Harzem Bölgesi
Kokand Kokand, Eski Kurgan, Hokand, Hokant, Kokan, Havakend
Namangan Namangan, Namakkan
Navoiy Nevai, Navoy, Kermine, Navoiy
Qarshi Karşi, Karşı, Nasaf
Samarkand Semerkant, Semizkend
Shahrisabz Şehr-i-Sebz
Tashkent Taşkent
Termez Termez, Tirmiz, Termiz
Urgench Urgenç, Ürgenç
Vietnam
Ho Chi Minh City Saygon, Ho Chi Minh Kenti
Yemen
Aden Aden, Adeyn
Amran Umran
Anss Anes
Arhab Erceb
Bab-el-Mandeb Bâb’ül Mendeb Boğazı, Babülmendep
Bani Al Awam Beni Avam
Bani Hushaysh Beni Haşiş
Bayt al-Faqih Beytü’l Fakih, Beytülfakih
Bilad Ar Rus Biladü’r Rus
Dhamar Damar
Dhu Marmar Di Mermer
Hadramaut Hadramut
Hajjah Hicce, Hacca Mağrip
Hajjarah Haccara
Hamdan Hemedan
Hays Hays
Houta (Lahij) Lahic, Lehic
Hudaydah Hudeyde
Hutayb Hudaip
Huth Huş
Ibb Eb, İb, Ab
Iyal Surayh Iyal-i Serih
Jabal Haraz Cebel-i Haraz
Jibla Cible
Kamaran Kemeran Adası, Kameran
Kawkaban Kavkaban, Kevkeban
Khwlan Havlan
Luḩayyah Lihye, Luhayye
Mahrah Mehre
Makhadir Mehadır
Manakhah Manaha
Maqbanah Makbene
Ma’rib Mağrib
Mocha Muha, Moha, Moka, Mohka, Meha
Mukalla, Mukalla, Mükella
Mutaynah Mutayne
Nihm Nehem
Rada’ Reda, Rada
Sa’dah Sade
Salif Salif
Sana’a San’a
Bab al-Yaman Yemen Kapısı, Babü’l Yemen
Old City District, Sana’a Beytü’l-Yemen
Sanhan Sinhan
Sawadiyah Sevadiye
Shaghadirah Şekadra
Shaharah Şehare
Shaharah Bridge Huş Geçidi
Shibam Şibam
Shihr Şihr
Socotra Sukutra, Sokotra
Ta’izz Taiz, Ta’az
Jabal Sabir Cebelisabr, Cebelisabır
Cairo Castle, Ta’izz Kahire Kalesi
Thula Sula, Tula
Yafa Yafi
Yarim Yerim
Zabid Zabid, Zubeyd, Zebid
Zuhrah Zühre

Leave a comment

Your email address will not be published.