Hobi Bahçeciliği Yapanlar: Bahceblog.com Yayında!

hobi bahçeciliği

site:www.bahceblog.com/

www.bahceblog.com sitesi şehirden uzaktan farklı bir hayata adım atan bir şehirlinin yaşadığı tecrübeleri gün gün not eden ve resimlerle anlatan bir site. Sitenin kurucusu daha çok insanın bu hayat tarzına genç ve orta yaşlarda geçmesini arzuladığı için bahceblog.com sitesini kurduğunu ifade ediyor.

site:bahceblog.com

www.bahceblog.com sitesinde hobi bahçesi yeri seçimi ve oluşturulmasına ilişkin bilgilere ve hobi bahçesine konan konteyner ev hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Hobi bahçesinin kurucusu internet sitesinde bahçesinde bulunan zeytin, ceviz ve çeşitli meyve ağaçları ile bostan bitkileri hakkında ayrıntılı yazılar yazmış.

site:bahceblog.com

Amatör bir uğraş olarak hobi bahçeciliği yapmak isteyenler için A’dan Z’ye her türlü bilgi ve ipucunun bulunabileceği bu sitede ağaç ve bitki yetiştirmekle ilgili her türlü bilgiyi bulabileceğiniz gibi, bir hobi bahçesinin kurulum aşamalarını ve ilgili maliyet kalemlerini detaylı olarak görebilir ve böyle bir girişimde bulunmak isterseniz bu siteden her aşamada yararlanabilirsiniz.

Atasözünde belirtildiği gibi: Akıllı adam yalnız kendi tecrübelerinden, daha akıllı adam ise başkalarının tecrübelerinden de yararlanır. Site kurucusunun kurulum ve maliyetle ilgili bilgilerinin yanında bahçecilikle ilgili sıfırdan edindiği tecrübelerden yararlanmak içen siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Küçük bir bahçeniz veya binanızın arkasında küçük bir boş alan bile olsa değerlendirebilirsiniz.

Bahceblog.com kurucusunun Ege bölgesinde çok büyük olmayan ancak küçük de sayılamayacak bir arazide kazandığı deneyimler genel olarak Hobi Bahçesi, Meyve Ağaçları, Bostan Sebzeleri, Bahçe Aletleri, Konteyner Ev, Yapı İşleri başlıkları altında sunulmuş. Bu başlıklar altında fidan dikiminden sulamaya, domates yetiştiriciliğinden fide seçimi ve dikimine, fide dikimi öncesinde toprak hazırlığından dikim aralığına, su tankının satın alınmasından yerleştirilmesine, 1-5-10-20 su tankı fiyatlarına, benzinli tırpan performans incelemesine, stihl 480 motorlu tırpan fiyatlarına, damla sulama yöntemi ile ilgili ayrıntılı bilgilere ve buna benzer yüzlerce konuda aydınlatıcı ve ufuk açıcı yazılara ulaşabilirsiniz.

 

site:bahceblog.com

Herkes mesleğinde ve hayatında birçok zorlu yoldan geçmek mecburiyetindedir; bu yolları elinde bir ışık olmadan geçmeye çalışmaktansa, başkalarının tecrübe meşalelerinden istifade ederek yürümek daha kolay ve daha karlı değil midir?

hobby garden land

hobby garden land

Bana bahçeni göster, sana ne olduğunu söyleyeyim.- Alfred Austin